Jedynie prawda jest ciekawa

"wSieci": Gra o władzę w rządzie Kopacz

25.09.2014

Mazurek i Zawistowski zapraszają na pasjonującą grę: sprawdź, czy dostaniesz posadę!

Tylko w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” gra planszowa, której zasady napisało życie polityczne w Polsce. Sprawdź, czy tobie udałoby się wejść do rządu Ewy Kopacz – zapraszają autorzy gry: Robert Mazurek i Rafał Zawistowski.

"Jest robota, szukają ministrów! Posada nieźle płatna, służbowa fura, komóra i posiłki regeneracyjne w knajpie Sowa i Przyjaciele. Co, już nie szukają, skład ogłoszony? Spoko, zaraz będzie rekonstrukcja. Chcesz się poczuć jak działacz Platformy? Zagraj z nami. I nie wyłączaj telefonu. Może naprawdę zadzwoni?" - zachęcają autorzy gry do zabawy.

Zasady gry są krótkie.

"My zapewniamy planszę, pionki i kostki do gry – obiecał premier Tusk. A skoro obiecał, to na pewno będą, ale na razie weźcie swoje. Rzucamy jedną kostką, wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety. Zaczyna kobieta, później gość z Radomszczyzny (mieszkańcy Szydłowca nie dojechali, bo od tygodnia piją z radości), działacze Partii Matki, młodzieżówki i dopiero po nich cała reszta."

Przed graczami trudne zadania. Trafiając na odpowiednie pole, możesz dużo zyskać.

"Okazało się, że masz rodzinę w Budzie Ruskiej. Liczysz więc na stanowisko w MON i idziesz pięć oczek do przodu."

Gra jest zacięta. Wystarczy chwila nieuwagi, trafiasz na pole nr 50 … i wszystko tracisz.

"Ty idioto, udzieliłeś wywiadu Mazurkowi! Wrobił cię i pomyliłeś Kopacz z Kempą. Sorry, przy tobie Ligia Krajewska to noblistka, cofasz się na Start."

Zapomnij się choć na chwilę! Bądź jak polityk w wyścigu do swojego ministerstwa w nowym rządzie.

Gra planszowa tylko w najnowszym numerze tygodnika w sprzedaży od 22 września br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook