Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Gadżeciarz z długami

20.01.2016

Kim jest Mateusz Kijowski? „Pieniądze nigdy się go nie trzymały, a zawsze musiał mieć „fajne” rzeczy. Teraz też. To nie do pomyślenia, żeby facet, który musi spłacić 80 tys. długu, zawsze miał najnowszy sprzęt. Gdy mam długi i jestem uczciwym człowiekiem, to najpierw je oddaję, a dopiero potem zbieram na najnowszy komputer” — opowiada były znajomy. Prześwietliliśmy szefa KOD – piszą Marek Pyza i Marcin Wikło.

Kim jest Mateusz Kijowski? „Pieniądze nigdy się go nie trzymały, a zawsze musiał mieć „fajne” rzeczy. Teraz też. To nie do pomyślenia, żeby facet, który musi spłacić 80 tys. długu, zawsze miał najnowszy sprzęt. Gdy mam długi i jestem uczciwym człowiekiem, to najpierw je oddaję, a dopiero potem zbieram na najnowszy komputer” — opowiada były znajomy. Prześwietliliśmy szefa KOD – piszą Marek Pyza i Marcin Wikło.

Mateusz Kijowski, szef KOD jest postacią, o której od niedawna jest bardzo głośno. Kim jest naprawdę organizator wielkich manifestacji antyrządowych? Jego sylwetkę przybliżają dziennikarze Marek Pyza i Marcin Wikło. Starają się pokazać Kijowskiego zarówno od strony prywatnej, jaki i tej publicznej.

Prywatne oblicze Kijowskiego dziennikarze pokazują przez wypowiedzi ludzi z otoczenia szefa KOD, np.: – Matys zawsze był gadżeciarzem – dodaje w rozmowie z nami kolejny z kolegów. Dla znajomych sprawa ujawnionych przez „Super Express” niepłaconych alimentów nie jest nowością. – Pieniądze nigdy się go nie trzymały, a zawsze musiał mieć „fajne” rzeczy. Teraz też. To nie do pomyślenia, żeby facet, który musi spłacić 80 tys. długu, zawsze miał najnowszy sprzęt. Gdy mam długi i jestem uczciwym człowiekiem, to najpierw je oddaję, a dopiero potem zbieram na najnowszy komputer –opowiada. […] Rola celebryty rzeczywiście bardzo mu pasuje. – Tak w to popłynął, że nie ma czasu dla dzieci z pierwszego małżeństwa ani dla rodzeństwa – w głosie kolegi słychać wyraźną irytację. Inny znajomy doprecyzowuje, że z dwojgiem dzieci Mateusz nie utrzymuje żadnych kontaktów od lat, bo one sobie tego nie życzą. […] Znajomi Mateusza są zdziwieni jego obecną aktywnością obywatelską. Pamiętają go co prawda jeszcze z założonej przez jego ojca przy parafii organizacji turystycznej „Wędrowiec”, ale „Matys, nawet będąc z grupą, był trochę z boku”.

O działalności Kijowskiego, jako szefa KOD dziennikarze piszą, że […] wyprowadza na ulice tysiące ludzi. W wywiadach jak mantrę powtarza, że nie chodzi mu o walkę z Prawem i Sprawiedliwością. […] Ale hasła na transparentach demonstracji KOD przeczą słowom Kijowskiego. Podczas ostatnich protestów widoczne były m.in. takie napisy: „Lepszy Lis niż PiS”, „Posłowie PiS – władza przeminie – wstyd pozostanie”, „Pod osłoną nocy PiS kraj na dno toczy”, „Ciemny lud niegłupi, TVPiS nie kupi”, „Media bez pisiorów (i Kaczora paskudnego)” czy rysunki przedstawiające Jarosława Kaczyńskiego jako władcę marionetek. […] Kolejnym kuriozum jest to, że w obronie wolności dziennikarzy występują medialni funkcjonariusze zasłużeni dla poprzedniej ekipy. Jeden z nich, Jacek Żakowski […]. Przy mikrofonach KOD poza nim pojawia się cała śmietanka: Tomasz Lis, Ewa Wanat, Renata Kim, Sławomir Sierakowski, Jarosław Kurski czy Seweryn Blumsztajn. Dziennikarze wymieniają też polityków: Sławomir Neumann, Ryszard Petru, Władysław Kosiniak-Kamysz, Barbara Nowacka, a pośrodku Mateusz Kijowski. Tak wyglądało czoło pochodu KOD, który 12 grudnia przeszedł ulicami Warszawy. Ta „obywatelska” inicjatywa już wtedy stała się przymierzem przegranych polityków, którzy w KOD dostrzegli szansę na złapanie drugiego oddechu.

Marek Pyza i Marcin Wikło podsumowując działalność wiecową Kijowskiego Piszą: Wszystko to wygląda, jakby było dokładnie zaplanowane. Bowiem tę narrację Mateusz Kijowski narzucił… jeszcze przed wyborami, kiedy o KOD nikt nie myślał.

Więcej o Mateuszu Kijowskim, szefie KOD w największym konserwatywnym tygodniku opinii w Polsce - „wSieci”, w sprzedaży od 18 stycznia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook