Jedynie prawda jest ciekawa

"wSieci": Fragment rozmowy z Martą Kaczyńską!

24.04.2014

"Jedyna córka prezydenckiej pary zabrała mnie w sentymentalną podróż do swojego dzieciństwa i młodości, do domu wypełnionego miłością" - pisze Dorota Łosiewicz - pisze na łamach tygodnika „wSieci” Dorota Łosiewicz, która przeprowadziła z Martą Kaczyńską wywiad rzekę.

- To była wyjątkowo piękna, słoneczna jesień. Sopot o tej porze roku po prostu urzeka. Odarty z przelewających się trotuarami tłumów, poszukujących miejsca, gdzie można by się napić i najeść, pachnie jeszcze intensywniej Bałtykiem i piaskiem, który o tej porze nie jest już tak brutalnie zadeptywany. (....) Czy to właśnie taki Sopot pokochała Maria Mackiewicz? - zastanawia się publicystka pisma, opisując kulisy rozmów z córką Pary Prezydenckiej. 

„Moi Rodzice” trafią na półki księgarskie 21 maja. Książka przeznaczona jest dla szerokiej publiczności. Wiele osób, które pewnie nigdy nie miałyby czasu i siły przeczytać biografii politycznej śp. prezydenta, będzie miało okazję spojrzeć na działania, decyzje czy wybory Lecha Kaczyńskiego z innej perspektywy niż dotychczas, gdyż podane na tle rodzinnym. Publikację dopełnia prawie 120 zdjęć, w tym wiele niepublikowanych dotąd prywatnych fotografii rodziny Kaczyńskich.

Łosiewicz wspomina, że podróż do przeszłości z Martą Kaczyńską przy okazji przygotowania wywiadu, to nie tylko wspomnienia z dzieciństwa w domu pełnym ciepła i miłości.

- Wróciła także pamięcią do traumatycznych chwil 10 kwietnia 2010 r. i tego, co zdarzyło się potem. Spotykałyśmy się w klimatycznym, pełnym pamiątek mieszkaniu po Lechu i Marii Kaczyńskich, w kamienicy w malowniczej części Sopotu. Pracy nie pokrzyżował nam ani nalot biedronek (uciążliwe owady wciskały się do mieszkania każdą szczeliną), ani chore zatoki Marty Kaczyńskiej, ani pojawiające się co pewien czas łzy - wspomina Łosiewicz.

Marta Kaczyńska wspomina podwórko w Sopocie, grę w piłkę z tatą, zdradza także, co niezwykłego wydarzyło się podczas ostatnich wspólnych świąt Wielkiej Nocy – fragmenty wywiadu rzeki z Martą Kaczyńską wyłącznie na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 22 kwietnia br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook