Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Drugie tło afery taśmowej

05.08.2014

Co może łączyć odwołanego ministra skarbu państwa ze zdymisjonowaną szefową koncernu naftowo-gazowego, biznesmenem podejrzewanym przez prokuraturę o zlecenie podsłuchiwania polityków i właścicielem lokalu, w którym urządzono nielegalne studio nagrań?

Czy to możliwe, by szef CBA przypadkiem zainwestował swoje pieniądze w spółkę zależną od biznesmena zamieszanego w podsłuchy? - drugie dno afery podsłuchowej na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”. Dziennikarz śledczy, Andrzej Rafał Potocki przypomina:

12 grudnia 2012 r. pismo „Wprost” zorganizowało galę dla najlepszych, jego zdaniem, menedżerów w biznesie. Pretekstem miało być wręczenie nagrody tygodnika pod nazwą „TOP Profesjonalista”. Pierwsza nagroda specjalna trafiła w ręce ówczesnego ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, wyróżnionego za „odwagę, działanie zgodne z planem, przemyślaną strategię i konsekwencję w działaniu. W rzeczywistości wówczas świeżo upieczony szef resortu, bo pełniący tę funkcję dopiero od 11 miesięcy, jest z wykształcenia archeologiem bez doświadczenia urzędniczego, które mogłoby uzasadnić jego wybór na to stanowisko. Obok niego nominację w branży wydobywczej odebrała m.in. była prezes PGNiG SA Grażyna Piotrowska-Oliwa, a w kategorii catering i restauracje, dobry smak – odebrał licencjonowany kucharz Robert Sowa.

Potocki pisze też o sugestii Donalda Tuska, który podczas debaty sejmowej po wybuchu afery taśmowej dawał do zrozumienia, że do afery przyczyniły się osoby zaangażowane w działalność gospodarczą związaną z energetyką. Czy to możliwe? Kim są, jakie interesy je łączą, z kim współpracują. Gdy wnikliwiej bada się skomplikowaną sieć połączeń biznesowo-towarzyskich, pojawia się wśród wyżej wymienionych jeszcze jedna postać, którą można by określić literackim mianem „klamry spinającej: – ujawnia dziennikarz.

Potocki opisuje też kulisy tajemniczego projektu „Skyfall”, w który Polskie Inwestycje Rozwojowe (a więc państwo) miały zainwestować olbrzymie pieniądze, a na których miały zyskać spółki należące do Falenty.

Do jakich wniosków doprowadziło sprawdzenie kręgu bliższych i dalszych znajomych biznesmena? Co kryje się pod „wdzięczną” i „tajemniczą” nawą „Skyfall” – drugie dno afery podsłuchowej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 4 sierpnia br., także w formie e-wydania. Szczegóły na

http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook