Jedynie prawda jest ciekawa

"wSieci": Drugie dno afery taśmowej

29.08.2014

Co wyczarował minister Gawłowski?

"Baterie, akumulatory, ochrona środowiska i gruba kasa w tle. Czy pod stołem załatwiono zmianę ważnej ustawy?" - zastanawia się na łamach tygodnika „wSieci” Andrzej R. Potocki, opisując podejrzany zabieg ze zmianą prawa dotyczącą ochrony środowiska.

Jak czytamy, sprawa do złudzenia przypomina historię z Rywinowskim „lub czasopisma”.

Chodzi o zmianę prawa związanego z przerobem odpadów z baterii i akumulatorów, o czym z kolei na swoim blogu wspomniała Kataryna.

"Minister gospodarki zaproponował, by w ogóle zrezygnować ze zmiany przepisów likwidujących obowiązek profesjonalnej utylizacji odpadów z akumulatorów i baterii. Jego zdaniem takie rozwiązanie jest bezpieczne dla środowiska – recykling zużytych akumulatorów nadal będzie się odbywać w ramach zamkniętej linii technologicznej, która zapewnia bezpieczne dla środowiska i ludzi pełne przetwarzanie złomu akumulatorowego" - pisze Potocki.

W artykule szeroko opisuje zmianę prawa, jaką wiceminister Gawłowski zaprowadził w lutym bieżącego roku.

"Niedawno Senat przywrócił rządową wersję ustawy z 4 lutego, a więc z dnia przed zmianą, jaką wprowadził Stanisław Gawłowski. Ustawa jest więc obecnie w wersji z ostrymi zapisami dotyczącymi ochrony środowiska. 28 sierpnia poprawkami Senatu zajmie się Sejmowa Komisja Środowiska, a następnie odbędzie się głosowanie w Sejmie. Co zrobi PO?" - pyta dziennikarz.

I dodaje:

"Opowie się za ustawą w wersji proponowanej przez rząd i obecnie przez Senat, czyli taką, jaka podlegała dwuletnim konsultacjom i miała trafić na posiedzenie Rady Ministrów 4 lutego, czy obecną wersją, która w tajemniczych oko- licznościach została zmieniona pomiędzy 4 a 18 lutego? W ten sposób udało się – wbrew Ministerstwu Gospodarki, ekspertom, urzędnikom – doprowadzić do wprowadzenia niekorzystnych dla środowiska naturalnego przepisów" - czytamy.

Więcej we „wSieci”.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook