Jedynie prawda jest ciekawa


„wSieci”: Dokąd trafimy po śmierci?

26.10.2014

„Wrócili, by opowiedzieć, jak jest „po tamtej stronie”.

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci”: życie po życiu – co mówią ludzie, którzy przeżyli własną śmierć, dokąd trafimy po śmierci - o niebie, czyśćcu i piekle, echa politycznego trzęsienia ziemi wywołanego wypowiedzią i zachowaniem Radka Sikorskiego, czy lider Kabaretu Moralnego Niepokoju zmieni się w Grzegorza Schetynę, by spiskować przeciw Ewie Kopacz oraz rozmowa z Robertem Litzą Friedrichem, twórcą Arki Noego, która w tym roku świętuje 15-lecie. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 27 października.

TYLKO we „wSieci” znajduje się również dodatek specjalny: Felietony śp. Macieja Rybińskiego, cenionego polskiego felietonisty.

Życie po życiu – co mówią ludzie, którzy przeżyli własną śmierć. Przed dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami tygodnik „wSieci” proponuje chwilę refleksji nad życiem i śmiercią. Maja Narbutt opowiada historie ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną – wrócili, by opowiedzieć, jak jest „po tamtej stronie”.

- Mimo wszystkich różnic w relacjach jeden element jest identyczny: wszystkie osoby, które przeżyły śmierć kliniczną, mówią o doznaniu jasności, ciepła i wszechogarniającej miłości -– pisze autorka.

- Wieczne szczęście w Królestwie Niebieskim przekracza wszelką zdolność ludzkiego wyrazu. Piszą o tym jednomyślnie wszyscy mistycy chrześcijańscy, którzy otrzymali dar wglądu w drugą stronę rzeczywistości. Już św. Paweł Apostoł, który był przecież błyskotliwym erudytą, po tym jak został „porwany do siódmego nieba”, napisał jedynie, że „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy go miłują – wyjaśnia Grzegorz Górny w tekście „Dokąd trafimy po śmierci”.

W tygodniku również echa politycznego trzęsienia ziemi wywołanego wypowiedzią i zachowaniem Radosława Sikorskiego.

- Dla opinii publicznej sama opowieść jest kluczowym dowodem przed sądem historii. Bo takiej historie może wymyślić tylko szaleniec. A Sikorski to bystry, choć zarozumiały polityk. Nie ma w nim nic z wariata. Trudno też pomylić taką historię z jakąś inną. Czy gdyby komuś z nas zaproponowano udział w atomowym ataku na Warszawę, nawet po latach nie potrafiłby odtworzyć z detalami konwersacji? – analizuje Piotr Zaremba, pytając, dlaczego Donald Tusk milczał i milczy po otrzymaniu szalonej propozycji Putina.

O rozmowie Tusk-Putin pisze również Stanisław Janecki, a w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi, mówi o niej poseł PiS prof. Krzysztof Szczerski.

- Myślę, że takie słowa padły. W tej czy innej formie, ale padły. To był rodzaj testu. Kiedy i gdzie miało to miejsce, w Moskwie, Bukareszcie czy na Westerplatte, to kwestia historyczna. Choć oczywiście fakt, że tak trudno to rządzącym prosto wyjaśnić, wiele mówi o stanie państwa i obozu władzy – mówi braciom Karnowskim, prof. Szczerski.

Czy Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego zmieni się w Grzegorza Schetynę, by spiskować przeciw Ewie Kopacz – próbuje się dowiedzieć Robert Mazurek w rozmowie z kabaretowym premierem.

- Czy propagowanie homoseksualizmu i nakłanianie widzów do zmiany prawa w kwestii legalizacji związków homoseksualnych mieści się w ramach misji publicznego nadawcy? – pyta Marzena Nykiel w związku z emisją lesbijskiego spotu w TVP.

Krzysztof Feusette przygląda się sprężynie, czyli nowemu logo Polski, zadając wraz z internautami pytanie, czy ktoś widział logo Francji, Niemiec lub Stanów Zjednoczonych.Dorota Łosiewicz rozmawia z Robertem „Litzą” Friedrichem, twórcą Arki Noego, liderem Luxtorpedy, muzykiem takich zespołów jak Acid Drinkers, KnŻ, 2Tm2,3

- W potopie sytuacji pojawiła się myśl, żeby zbudować tratwę, która pozwoli nam przetrwać i dzięki której będziemy mieli co włożyć do garnka, a jednocześnie będziemy mogli funkcjonować normalnie jako rodzina. W wtedy zaświtał mi pomysł: może ktoś to wyda. Pojeździłem więc z Arkowym materiałem po Warszawie, ale zamykano mi drzwi przed nosem. Wszędzie słyszałem mniej więcej to samo: „To się nie nadaje do wydania, gromada dzieci wrzeszczy coś o Panu Bogu, to jest słabe”. Moja żona Dobrochna stwierdziła wtedy, że powinniśmy to wydać sami – opowiada „Litza” o wydaniu pierwszego albumu Arki Noego, zespołu, który sprzedał 7 milionów płyt i w tym roku świętuje 15-lecie.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 27 października, także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook