Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Diaboliczny plan elity III RP: Pogrążyć 500+

02.09.2016

Diaboliczny plan elity III RP, czyli o tym jak KNF zamierza pogrążyć program 500+ pisze Andrzej Rafał Potocki.

Program Rodzina 500+ jest solą w oku poprzedniej ekipy rządzącej. To właśnie obietnica dodatkowych pieniędzy dla polskich rodzin przyczyniła się do porażki wyborczej PO, a jej rychła realizacja przypieczętowała jej upadek. Obóz III RP nie zamierza jednak tak łatwo się poddać.

Andrzej Potocki na łamach tygodnika „wSieci” ujawnia mechanizm mający posłużyć do zdyskredytowania rządu Prawa i Sprawiedliwości poprzez atak na polskie instytucje finansowe. Kluczową rolę ma w nim odegrać Andrzej Jakubiak, szef Komisji Nadzoru Finansowego oraz jego nieustające ataki na spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Kadencja Andrzeja Jakubiaka kończy się już wkrótce — w październiku 2016 r. Zostało mu mało czasu na wykazanie swojej przydatności i lojalności wobec obozu III RP, z którego się wywodzi. Jakubiak to były zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz w warszawskim Ratuszu. Już tam zasłynął ślepą i bezwzględną realizacją politycznych poleceń. Dziś mając do dyspozycji cały sektor finansowy, ma też znacznie większe możliwości. Jego rękami niedobitki III RP mogą pogrzebać plany budżetowe PiS i doprowadzić do likwidacji programu 500+. Narzędziem, którym może się posłużyć, są SKOK-i, a środkiem — wprowadzenie kolejnych zarządów komisarycznych wyniszczających ten sektor  – czytamy w artykule.

Publicysta łączy elementy układanki i odkrywa misterny system oparty na działaniach w sektorze finansowym, który ma posłużyć do wywrócenia budżetu zaplanowanego przez obecną władzę. Gra idzie o ogromne pieniądze, a jej jedynym celem zdaje się być chęć odzyskania słusznie utraconego kapitału politycznego przez ekipę, która w zeszłym roku przegrała wybory.

Dzięki takiej inżynierii finansowej — jakże charakterystycznej dla poprzedniej ekipy rządzącej — sektor bankowy, zdominowany przez firmy zagraniczne, nie wniesie do budżetu oczekiwanych przez polski rząd ponad 4 mld zł. Ten makiaweliczny plan sprawia, że banki unikną płacenia zobowiązań i nie oddadzą ani grosza Polakom, na których zarabiają. Co gorsza, sprawią, że w państwowej kasie może zabraknąć pieniędzy na wypłaty w ramach programu 500+. Taka może być zemsta obozu władzy III RP na Polakach – pisze publicysta „wSieci”.

Andrzej Potocki dociera do wielu faktów istotnych dla potwierdzenia swoich tez, szuka również w kręgach tych najbardziej zainteresowanych pogrążeniem obecnej władzy:

– SKOK-i to wdzięczny temat, którym na pewno można jeszcze zagrać. Miśka Kamińskiego w Platformie już nie ma, ale przecież wystarczy posłuchać wypowiedzi części polityków, żeby nabrać pewności, że ta piłka wciąż jest w grze – mówi polityk PO – ujawnia anonimową wypowiedź redaktor.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook