Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Diaboliczny plan elity III RP: Pogrążyć 500+

02.09.2016

Diaboliczny plan elity III RP, czyli o tym jak KNF zamierza pogrążyć program 500+ pisze Andrzej Rafał Potocki.

Program Rodzina 500+ jest solą w oku poprzedniej ekipy rządzącej. To właśnie obietnica dodatkowych pieniędzy dla polskich rodzin przyczyniła się do porażki wyborczej PO, a jej rychła realizacja przypieczętowała jej upadek. Obóz III RP nie zamierza jednak tak łatwo się poddać.

Andrzej Potocki na łamach tygodnika „wSieci” ujawnia mechanizm mający posłużyć do zdyskredytowania rządu Prawa i Sprawiedliwości poprzez atak na polskie instytucje finansowe. Kluczową rolę ma w nim odegrać Andrzej Jakubiak, szef Komisji Nadzoru Finansowego oraz jego nieustające ataki na spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Kadencja Andrzeja Jakubiaka kończy się już wkrótce — w październiku 2016 r. Zostało mu mało czasu na wykazanie swojej przydatności i lojalności wobec obozu III RP, z którego się wywodzi. Jakubiak to były zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz w warszawskim Ratuszu. Już tam zasłynął ślepą i bezwzględną realizacją politycznych poleceń. Dziś mając do dyspozycji cały sektor finansowy, ma też znacznie większe możliwości. Jego rękami niedobitki III RP mogą pogrzebać plany budżetowe PiS i doprowadzić do likwidacji programu 500+. Narzędziem, którym może się posłużyć, są SKOK-i, a środkiem — wprowadzenie kolejnych zarządów komisarycznych wyniszczających ten sektor  – czytamy w artykule.

Publicysta łączy elementy układanki i odkrywa misterny system oparty na działaniach w sektorze finansowym, który ma posłużyć do wywrócenia budżetu zaplanowanego przez obecną władzę. Gra idzie o ogromne pieniądze, a jej jedynym celem zdaje się być chęć odzyskania słusznie utraconego kapitału politycznego przez ekipę, która w zeszłym roku przegrała wybory.

Dzięki takiej inżynierii finansowej — jakże charakterystycznej dla poprzedniej ekipy rządzącej — sektor bankowy, zdominowany przez firmy zagraniczne, nie wniesie do budżetu oczekiwanych przez polski rząd ponad 4 mld zł. Ten makiaweliczny plan sprawia, że banki unikną płacenia zobowiązań i nie oddadzą ani grosza Polakom, na których zarabiają. Co gorsza, sprawią, że w państwowej kasie może zabraknąć pieniędzy na wypłaty w ramach programu 500+. Taka może być zemsta obozu władzy III RP na Polakach – pisze publicysta „wSieci”.

Andrzej Potocki dociera do wielu faktów istotnych dla potwierdzenia swoich tez, szuka również w kręgach tych najbardziej zainteresowanych pogrążeniem obecnej władzy:

– SKOK-i to wdzięczny temat, którym na pewno można jeszcze zagrać. Miśka Kamińskiego w Platformie już nie ma, ale przecież wystarczy posłuchać wypowiedzi części polityków, żeby nabrać pewności, że ta piłka wciąż jest w grze – mówi polityk PO – ujawnia anonimową wypowiedź redaktor.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook