Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Dekada przekrętów

05.09.2016

Wiarygodność ostatnich działań Hanny Gronkiewicz-Waltz jest zerowa.

Rzekome porządki, jakie właśnie czyni w podległym sobie urzędzie, nie przykryją dwóch faktów: przez lata tolerowanej patologii oraz wzbogacenia się najbliższych pani prezydent na złodziejskiej reprywatyzacji. Najgłośniejsza afera ostatnich tygodni ma twarz wiceszefowej PO – pisze w okładkowym artykule najnowszego numeru tygodnika „wSieci” Marek Pyza.

Dziennikarz śledczy bezkompromisowo wylicza nieprawidłowości, o których powinna wiedzieć prezydent stolicy, a o których rzekomo nie miała pojęcia.  
W czasie dziesięciu lat rządów w stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz ukazały się setki artykułów prasowych o przekrętach przy reprywatyzacji, miasto huczało o mafii, w której mieli uczestniczyć urzędnicy, kancelarie prawne, „czyściciele kamienic”, a może nawet prokuratorzy i sędziowie. Gdy jakiś wysoki urzędnik ratusza, na czele z panią prezydent, odnosił się do tych skandali, zasłaniał się niewiedzą i chaosem w przepisach oraz procedurach ­– pisze Pyza.
O niektórych z tych spraw tygodnik „wSieci” informował już wcześniej. Tak jak to miało miejsce w 2014 roku, kiedy dziennikarze gazety prześwietlili dziką reprywatyzację jednej z kamienic, na której wzbogaciła się rodzina… samej prezydent stolicy. Wówczas Hanna Gronkiewicz-Waltz straszyła sądem, dziś stara się obarczyć winą byłego prezydenta stolicy prof. Lecha Kaczyńskiego, co budzi uzasadniony niesmak. 

Hanna Gronkiewicz-Waltz zachowuje się tak, jakby była na długim urlopie, a pod jej nieobecność ni stąd, ni zowąd gruchnęła wieść o nieprawidłowościach, a niczego wcześniej nieświadoma, mająca krystaliczne reprywatyzacyjne dossier prezydent z determinacją doskonałego szeryfa powróciła do miasteczka na białym wierzchowcu, przywiązała go przed saloonem i stając w szerokim rozkroku pośrodku głównej ulicy, splunąwszy siarczyście w błoto rozjeżdżone dyliżansami, spojrzawszy na świeżo ustawione szubienice i oparłszy dłonie na kolbach koltów, zakrzyknęła: „Koniec bezprawia w naszym mieście!” -  konkluduje Pyza. 

O aferze reprywatyzacyjnej i problemach Hanny Gronkiewicz-Waltz można przeczytać w najnowszym numerze „wSieci”. Już 5 września, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook