Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Czy obronimy Europę?

29.10.2015

Czy obronimy Europę przed politykami postępującymi bezrozumnie? - pyta na łamach „wSieci” ks. prof. Waldemar Cisło

- Proponuję bardzo liberalnym dziennikarzom, gejom i lesbijkom, feministkom i radykalnym lewicowcom, by pojechali na dłużej do jakiegoś państwa islamskiego. Zobaczą wtedy, jak tam się traktuje ludzi odmiennych, z jaką pasją ich się prześladuje. Może wówczas docenią naszą cywilizację i przestaną ją bezmyślnie niszczyć – w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z ks. prof. Waldemarem Cisło, dyrektorem polskiej sekcji papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W Polsce jest już prawie milion uchodźców oraz imigrantów ekonomicznych z Ukrainy. Polacy przyjmują ich gościnnie, nikomu to nie przeszkadza. Bo widzimy, że ci ludzie naprawdę potrzebują pomocy, że ciężko pracują, jak i my, że nie ma tu jakiegoś drugiego dna. A oni nie przyjeżdżają do nas z zamiarem całkowitej przebudowy naszego kraju – mówi ks. Cisło i przypomina, że lęki przed imigrantami nie wynikają z „niechęci do obcych”.

Nie można zapewne mówić o wszystkich, ale zdecydowana większość tych przybyszów to ludzie stający na granicy Unii Europejskiej z jasnym planem. Doskonale wiedzą, jakie w danym kraju są zasiłki, jak wygląda pomoc społeczna, jakie są mieszkania, na które mogą liczyć, służba zdrowia itp. I chcą jechać tam, gdzie dobrze im zapłacą albo gdzie mogą dobrze zarobić. Znam przykład arabskiej rodziny, która przyjechała do Polski, mąż dostał pracę za 2,5 tys. zł. Szybko ją porzucił, a oni wyjechali. Tymczasem dla wielu Polaków i taka pensja jest poza zasięgiem! – mówi dyrektor polskiej sekcji papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Ks. Cisło wspomina też, że bardzo mało mówi się w o prześladowaniu chrześcijan w krajach arabskich: - Bo to niewygodny politycznie temat, niepasujący do schematów, jakie próbuje się nam narzucić. 1,5 mln chrześcijan w Arabii Saudyjskiej nie ma jednego miejsca, w którym mogą się oficjalnie pomodlić. Nie ma tam oficjalnie księży, a chrześcijanie z Filipin i Indii żyją tam jak niewolnicy. Są im odbierane paszporty, nie mogą swobodnie wyjechać. Kobiety są gwałcone. Karą za zbicie talerzyka przez służącą potrafi być polanie jej gorącą wodą z czajnika, co zrobiono dziewczynie z Filipin. Innej kobiecie narodowości indyjskiej obcięto za to samo rękę na wysokości ramienia. Gdzie jest tam wrażliwość? Czy ci chrześcijanie w Arabii Saudyjskiej to nie ludzie? Dlaczego nikt się nimi nie przejmuje?

Powstrzymanie islamizacji zależy od nas samych - Czy będziemy gorący w wierze, czy przyjmiemy wyzwanie, jakim jest dla nas wielkie świadectwo męczenników, ludzi bestialsko mordowanych za swoją wiarą na Bliskim Wschodzie, którzy nie zaparli się Chrystusa. I od tego, czy obronimy Europę przed politykami postępującymi bezrozumnie wobec wyzwania, jakim jest kryzys humanitarny na  Bliskim Wschodzie. Powtarzam: zaproszenie wszystkich do Europynie jest żadnym rozwiązaniem.

Więcej o chrześcijańskiej perspektywie imigracyjnego kryzysu w nowym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce, w sprzedaży od 26września br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook