Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Czy Niemcy kupili mistrzostwo?

14.09.2016

W toku śledztwa prowadzonego przez szwajcarską prokuraturę doszło do przeszukania domu Franza Beckenbauera. Śledczy przez dwie godziny szukali u legendy niemieckiej piłki dowodów na przyjęcie przez FIFA wielomilionowej łapówki w zamian za wygraną niemieckiej reprezentacji – czytamy na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

„FIFA już dawno stała się synonimem słowa mafia czy korupcja. W świetle dostępnych informacji o tym, że mundiale w Rosji w 2018 r. i Katarze w 2022 r. zostały po prostu kupione, przekonani są wszyscy. Otwarte pozostawało jedynie pytanie, czy przyznanie organizacji jakichkolwiek mistrzostw świata w ostatnich dekadach odbyło się bez udziału łapówek” – zauważa komentator Polsatu.

W artykule znajdujemy także informacje o śledztwie prowadzonym przez szwajcarską prokuraturę i tropie, po którym dotarli do byłego selekcjonera reprezentacji Niemiec. Cały proceder, jak na tego typu działania przystało, był bardzo skomplikowany i angażował wiele prominentnych osób ze świata piłki.

„Wiele wskazuje na to, że FIFA, czyli firma matka, po prostu pomagała córce, czyli DFB, wyprać brudne pieniądze. A zatem Niemcy przelali te pieniądze na wirtualną galę otwarcia turnieju, która miała się odbyć w Berlinie. Wirtualną, bo od razu było jasne, że się nie odbędzie. FIFA z siedzibą w Zurychu z kolei przelała środki na inne szwajcarskie konto szefa Adidasa, co w tamtym czasie nie było do sprawdzenia” – ujawnia Kowalski.
Z artykułu dowiadujemy się także o szeregu nieprawidłowości, które miały miejsce w niemieckim związku oraz o tyk, jak daleko sięgały niektóre powiązania.

„W tej sytuacji nowego wymiaru nabiera też apel wcześniejszego szefa DFB Theo Zwanzigera, który przy okazji zawieszenia szefa FIFA Seppa Blattera apelował o podobne sankcje wobec wszystkich członków Komitetu Wykonawczego FIFA” – czytamy w materiale.

Nasi zachodni sąsiedzi długo nie wierzyli, że w ich ułożonym kraju może dochodzić do malwersacji rodem z gangsterskich filmów i jeszcze niedawno, przeświadczeni o swojej nieskazitelności skorzy byli do rzucania oskarżeń chociażby w kierunku organizatorów Euro 2012, które jednak nigdy nie zostały udowodnione.

"Niemcom nie jest łatwo pogodzić się z tym, że ktoś taki jak Beckenbauer mógł się dopuścić podobnych czynów, a turniej, który był jednym wielkim sukcesem i ogromną radością dla całego narodu, został zorganizowany dzięki przekupstwu — mówi »wSieci« polski korespondent niemieckiego magazynu piłkarskiego »Kicker« Roman Kołtoń” – zarysowuje nastroje w Niemczech autor publikacji.

Polecamy artykuł na temat największej w historii afery korupcyjnej w sporcie w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Już 12 września, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook