Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Czy Niemcy kupili mistrzostwo?

14.09.2016

W toku śledztwa prowadzonego przez szwajcarską prokuraturę doszło do przeszukania domu Franza Beckenbauera. Śledczy przez dwie godziny szukali u legendy niemieckiej piłki dowodów na przyjęcie przez FIFA wielomilionowej łapówki w zamian za wygraną niemieckiej reprezentacji – czytamy na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

„FIFA już dawno stała się synonimem słowa mafia czy korupcja. W świetle dostępnych informacji o tym, że mundiale w Rosji w 2018 r. i Katarze w 2022 r. zostały po prostu kupione, przekonani są wszyscy. Otwarte pozostawało jedynie pytanie, czy przyznanie organizacji jakichkolwiek mistrzostw świata w ostatnich dekadach odbyło się bez udziału łapówek” – zauważa komentator Polsatu.

W artykule znajdujemy także informacje o śledztwie prowadzonym przez szwajcarską prokuraturę i tropie, po którym dotarli do byłego selekcjonera reprezentacji Niemiec. Cały proceder, jak na tego typu działania przystało, był bardzo skomplikowany i angażował wiele prominentnych osób ze świata piłki.

„Wiele wskazuje na to, że FIFA, czyli firma matka, po prostu pomagała córce, czyli DFB, wyprać brudne pieniądze. A zatem Niemcy przelali te pieniądze na wirtualną galę otwarcia turnieju, która miała się odbyć w Berlinie. Wirtualną, bo od razu było jasne, że się nie odbędzie. FIFA z siedzibą w Zurychu z kolei przelała środki na inne szwajcarskie konto szefa Adidasa, co w tamtym czasie nie było do sprawdzenia” – ujawnia Kowalski.
Z artykułu dowiadujemy się także o szeregu nieprawidłowości, które miały miejsce w niemieckim związku oraz o tyk, jak daleko sięgały niektóre powiązania.

„W tej sytuacji nowego wymiaru nabiera też apel wcześniejszego szefa DFB Theo Zwanzigera, który przy okazji zawieszenia szefa FIFA Seppa Blattera apelował o podobne sankcje wobec wszystkich członków Komitetu Wykonawczego FIFA” – czytamy w materiale.

Nasi zachodni sąsiedzi długo nie wierzyli, że w ich ułożonym kraju może dochodzić do malwersacji rodem z gangsterskich filmów i jeszcze niedawno, przeświadczeni o swojej nieskazitelności skorzy byli do rzucania oskarżeń chociażby w kierunku organizatorów Euro 2012, które jednak nigdy nie zostały udowodnione.

"Niemcom nie jest łatwo pogodzić się z tym, że ktoś taki jak Beckenbauer mógł się dopuścić podobnych czynów, a turniej, który był jednym wielkim sukcesem i ogromną radością dla całego narodu, został zorganizowany dzięki przekupstwu — mówi »wSieci« polski korespondent niemieckiego magazynu piłkarskiego »Kicker« Roman Kołtoń” – zarysowuje nastroje w Niemczech autor publikacji.

Polecamy artykuł na temat największej w historii afery korupcyjnej w sporcie w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Już 12 września, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook