Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Czarne helikoptery nad III RP

29.06.2015

Polecamy analizę Piotra Skwiecińskiego!

"Od klęski Platformy w wyborach prezydenckich minął już miesiąc. Od I tury, kiedy Duda wyprzedził Komorowskiego, a ideologom III RP zawalił się świat — już półtora miesiąca. To z jednej strony niedługo, ale z drugiej, biorąc pod uwagę skalę i tempo zmian — sporo" – pisze Piotr Skwieciński w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”.

Publicysta tygodnika „wSieci” zastanawia się na d powodami słabej kondycji Platformy: - Wydawałoby się, że szeroko pojęty obóz PO, wyposażony przecież w wiele tęgich mózgów, mający do swojej dyspozycji większość intelektualnego instrumentarium współczesnej Polski (piszę to bez ironii), powinien wykorzystać ten czas dla zanalizowania i zrozumienia swojej porażki. Jej przyczyn i następstw — po to, żeby zminimalizować jej skutki. I w październiku najlepiej obronić władzę, a jeśli się nie da — to przynajmniej zachować pozycje, mogące posłużyć rychłej kontrofensywie – czytamy.

Miałkość refleksji dotyczącej przyczyn porażki ludzi obozu władzy jest, zdaniem Piotra Skwiecińskiego, widoczna zarówno wśród publicystów, jak i wśród naukowców: - To paradoksalnie polityka zmieniła rzeczywistość, a nie odwrotnie” — piszą w „Polityce” Jerzy Baczyński i Mariusz Janicki. Co to znaczy? To znaczy, że przegranej PO winna jest po prostu propaganda Złych Ludzi. „Organiczna pisowska praca u podstaw przynosi wreszcie obfite plony. PiS udało się masowo zaszczepić u obywateli swoją firmową cechę — poczucie krzywdy, oszukania, niesprawiedliwości”. Podobnie wydaje się wyjaśniać przyczyny klęski prof. Krystyna Skarżyńska, której zdaniem elektorat PiS głosuje na tę partię, bo „żyje w sztucznie wykreowanej rzeczywistości”. Jeśli w ten sposób to, co się dzieje, tłumaczy naukowiec, i to psycholog społeczny (!), to trudno się dziwić, że taki Waldemar Kuczyński interpretuje sytuację podobnie – zauważa publicysta „wSieci”.

Czyli po prostu społeczeństwo uległo pisowskiej propagandzie i fali skierowanych przeciw Komorowskiemu oszczerstw. Konkretniej — kilku tygodnikom (w tej liczbie „wSieci”) i kilku portalom (wśród nich wPolityce.pl) – ironizuje autor.

O tym, że do prawdziwej i autentycznej diagnozy jej autorzy potrzebują poskromienia własnej pychy, a przecież lepiej jest po prostu „zamknąć oczy i powtarzać rażące nawet przeciętnie inteligentnego człowieka głupstwa o kościelnej i pisowskiej propagandzie, o młodzieży masowo głosującej dla żartu. W ten sposób można przynajmniej zachować dobre samopoczucie” - pisze Piotr Skwieciński w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 29 czerwca br. Tygodnik dostępny jest teraz także w formie e-wydania na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły także na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook