Jedynie prawda jest ciekawa

"wSieci": Co nas czeka w 2015r.?

31.12.2014

Jan Rokita i Janusz Szewczak zastanawiają się nad tym, co czeka nas w nadchodzącym roku.

Komentatorzy tygodnika „wSieci” dzielą się swoimi prognozami co do przyszłego roku. Czego możemy oczekiwać w 2015 roku?

Jan Rokita w swoim felietonie przewiduje, kto wygra wybory prezydenckie i parlamentarne w Polsce, czy Wielka Brytania wystąpi z Unii Europejskiej, jak będzie wyglądała polityka Niemiec wobec Rosji, co dalej z Ukrainą, a także ile będzie kosztowała baryłka ropy.

"Europa będzie zajęta w 2015 r. trzema sprawami: własną walutą, Rosją oraz przyszłością Wielkiej Brytanii. Od trzech lat Unia powoli przezwycięża kryzys swojej waluty dzięki zasadniczemu kontraktowi politycznemu, który został zawarty pomiędzy jej centrum a peryferiami, protestancką „Północą” a śródziemnomorskim „Południem”" - podkreśla Jan Rokita.

Z kolei ekonomista Janusz Szewczak pisze o roku 2015 jako o czasie rozczarowań i zawirowań. "Generalna teza na 2015 jest taka, że będzie to rok całkowitego rozdźwięku pomiędzy tym, co oficjalne, statystyczne i medialno-propagandowe, a tym, co Polacy będą widzieć we własnym portfelu i w kosztach utrzymania" - pisze Janusz Szewczak.

Co czeka nas w 2015 roku - tylko w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 29 grudnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook