Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Chcieli dopaść Kamińskiego

09.11.2016

Wojciech Biedroń o operacji politycznej przeciw Mariuszowi Kamińskiemu.

Prokuratorzy, którzy za walkę z korupcją ścigali byłego szefa CBA, sami mieli „lepkie” ręce. Odsłaniamy kulisy prokuratorsko-sądowej operacji na polityczne zlecenie, której celem było wsadzenie do więzienia i wyeliminowanie z życia publicznego Mariusza Kamińskiego, dziś ministra od służb specjalnych – pisze Wojciech Biedroń na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

Autor artykułu „Jak system chciał dopaść szefa CBA” demaskuje kulisy nagonki, jaką na „szeryfa od korupcji” rozpętały poprzednie władze.

Dobrze zorganizowaną grupę przestępczą nazywamy mafią, najlepiej zorganizowaną mafię nazywamy państwem” – pisał aforysta, satyryk Andrzej Majewski. To zdanie doskonale pasuje do politycznej operacji, jaką państwo pod rządami koalicji PO-PSL zorganizowało przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu, byłemu szefowi Centralnego Biura Śledczego . Ścigający Kamińskiego dziś sami są ścigani za łapownictwo – pisze Biedroń.

Publicysta „wSieci” wyjaśnia, że przyczynkiem do ataku na szefa CBA stała się sprawa tzw. afery gruntowej. Kamińskiemu zarzucano przekroczenie uprawnień w sprawie, która tylko dlatego nie zakończyła się pełnym sukcesem, ponieważ doszło do przecieku, którego miał się dopuścić Janusz Kaczmarek.

Kiedy rząd PiS traci jesienią 2007 r. władzę i przejmuje ją PO do spółki z PSL, zaczyna się polowanie na szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Śledztwo w sprawie rzekomego przekroczenia uprawnień podczas akcji mającej na celu zdemaskowanie afery gruntowej dostaje rzeszowska prokuratura. To nie przypadek. To najbardziej zaufana prokuratura. Były szef rzeszowskiej Prokuratury Apelacyjnej Zbigniew N. jest już wtedy doradcą nowego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Na czele rzeszowskiej prokuratury staje Anna H., przyjaciółka Zbigniewa N. – zauważa Biedroń.

Śledztwo przeciwko Kamińskiemu i jego zastępcom w CBA toczy się w rytm politycznych potrzeb nowego rządu. Początkowo niemrawo. Ale zwrot następuje, gdy CBA wykrywa aferę hazardową, w którą są uwikłani ministrowie rządu Donalda Tuska. Nagle, po dwóch latach, prokuratura wydaje we wrześniu 2009 r. postanowienie o przedstawieniu Kamińskiemu zarzutów. Dla premiera Tuska to pretekst, by odwołać go ze stanowiska szefa CBA. Ścigający staje się ściganym. „Trzeba zabezpieczyć Polskę i rząd przed politycznymi pułapkami CBA” – ogłasza Tusk. Nikt nie słucha Kamińskiego, który ujawnia, że na prowadzącego śledztwo prokuratora wywierano naciski, by postawił mu zarzuty, mimo że nie było do tego podstaw – wyjaśnia Wojciech Biedroń.

Teraz okazuje się, prokuratorzy dotarli do nowych dowodów, które pokazują, jak bardzo wrabiany był Kamiński.

Więcej o polowaniu na szefa CBA w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” już 7 listopada, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook