Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Cena za klęskę PiS

04.02.2016

Dla jednych finansowy geniusz, dla innych spekulant i szaleniec aspirujący do rządzenia światem. W Polsce za wspieranie lewicujących inicjatyw doceniony przez „Gazetę Wyborczą” tytułem Człowieka Roku i odznaczony przez Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. George Soros byłby niezmiernie zadowolony, gdyby „dobra zmiana” PiS w Polsce się nie udała. Czy multimilioner wspiera przeciwników nowego polskiego rządu?

 - George Soros wcale nie ukrywa, że z demokratycznie wybranym rządem PiS w Polsce jest mu tak samo nie po drodze jak z gabinetem Viktora Orbána w jego ojczyźnie. Fortuna pochodzącego z Węgier amerykańskiego multimilionera i jego skłonność do spekulacji walutą sprawiają, że nie można jego wypowiedzi lekceważyć pisze na łamach tygodnika Wikło.

Publicysta zwraca również uwagę na wsparcie, jakiego multimilioner udziela antyrządowemu ruchowi przedstawiającemu się jako Komitet Obrony Demokracji. Publicysta przytacza historię powstania KOD i ludzi zaangażowanych w inicjatywę. Podkreśla - Manifestacje KOD jak na całkowicie spontaniczne przedsięwzięcie sprawiają wrażenie naprawdę dobrze zorganizowanych i opakowanych. Plakaty, plakietki, profesjonalne nagłośnienie w kilkunastu miastach — to musi kosztować. Oficjalnie mówi się o dwóch zbiórkach publicznych, z których wszystko jest finansowane. Jedna internetowa w serwisie Zrzutka.pl, na której zgromadzono prawie 200 tys. zł, i druga, w której pieniądze są zbierane do puszek podczas demonstracji — nie ma danych, ile udało się dotychczas zebrać. Nasi rozmówcy nie ukrywają, że zbiórkę należy oczywiście uznać za sukces, ale chodzi tutaj o wiele grubsze pieniądze

Wikło przedstawia również dosyć szczegółowo sylwetkę Sorosa. - George Soros urodził się w 1930 r. w żydowskiej rodzinie w Budapeszcie. W roku 1946 uciekł na Zachód i trafił do Wielkiej Brytanii, a 10 lat później do USA, gdzie dorobił się fortuny. Dziś pragnie uchodzić za bezinteresownego filantropa wydającego własne pieniądze na budowę społeczeństwa obywatelskiego. Skąd jednak pochodzą te gigantyczne środki? Soros jest przede wszystkim twardym i bezwzględnym spekulantem finansowym. To on złamał kurs brytyjskiego funta szterlinga i malezyjskiego ringgita. Realnie oznaczało to wepchnięcie tych krajów w kryzys finansowy, bankructwo tysięcy firm, bezrobocie setek tysięcy ludzi.

Kim jest George Soros, jakie umiejętności posiada węgierski finansista, co i kogo wspiera, a co jest jego największą porażką – więcej  na ten temat pisze Marcin Wikło  w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 1 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook