Jedynie prawda jest ciekawa

"wSieci": Brudna walka opozycji

22.05.2017

Marzena Nykiel o zaostrzeniu sporu przez przeciwników rządu.

Te same schematy, manipulacje, metody podsycania nienawiści. Opozycja w walce z PiS sięga po sprawdzone strategie i zaostrza spór. Do czego to prowadzi? Wystarczy przypomnieć doświadczenia sprzed siedmiu lat – czytamy w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. O bezwzględnym programie inżynierii społecznej pisze Marzena Nykiel, redaktor naczelna portalu wPolityce.pl.

Marzena Nykiel przypomina mrożące krew w żyłach sceny z siedziby PiS, które wydarzyły się siedem lat temu: – Rozwścieczony mężczyzna z bronią wtargnął do siedziby PiS. Krzyczał, że „nienawidzi Kaczorów”, i strzelał do ludzi… Celnie. Marek Rosiak, asystent europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, nie przeżył tego starcia. Gdy skończyły się naboje, napastnik próbował poderżnąć gardło pracownikowi biura Pawłowi Kowalskiemu. Owładnięty nienawiścią były działacz Platformy Obywatelskiej w biały dzień urządził krwawą rzeź w biurze poselskim PiS. Nie był szaleńcem. Doskonale wiedział, co robi. „Chciałem zabić Kaczyńskiego, ale za małą broń miałem. Nienawidzę PiS” – cedził przez zęby, gdy po wszystkim prowadzono go w kajdankach.

Był październik 2010 r. Kulminacyjny moment kampanii nienawiści wymierzonej w Prawo i Sprawiedliwość. Jej efektem był brutalny mord polityczny, o którym działacze obecnej opozycji za wszelką cenę próbują zapomnieć. Dlaczego? Chęć uniknięcia odpowiedzialności, wyparcie poczucia winy? To także. Ale ważniejsza jest niechęć do wyciągnięcia wniosków i zrewidowania metod działań politycznych. (…) Skoro określona przyczyna wywołuje określony skutek, wiedzą, czego mogą się spodziewać. Dlaczego więc robią wszystko, by kolejny raz wydać na świat politycznego mordercę? – pyta redaktor naczelna serwisu wPolityce.pl.

Hodowanie Ryszarda Cyby było naturalnym efektem strategii politycznej Platformy i jej przybudówek. Chodziło o trwałe zdyskredytowanie PiS, by nigdy więcej partia ta nie miała szansy na objęcie władzy – pisze Marzena Nykiel i przypomina też elementy inżynierii społecznej opartej na nienawiści.

Więcej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 22 maja, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook