Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Brudna walka opozycji

22.05.2017

Marzena Nykiel o zaostrzeniu sporu przez przeciwników rządu.

Te same schematy, manipulacje, metody podsycania nienawiści. Opozycja w walce z PiS sięga po sprawdzone strategie i zaostrza spór. Do czego to prowadzi? Wystarczy przypomnieć doświadczenia sprzed siedmiu lat – czytamy w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. O bezwzględnym programie inżynierii społecznej pisze Marzena Nykiel, redaktor naczelna portalu wPolityce.pl.

Marzena Nykiel przypomina mrożące krew w żyłach sceny z siedziby PiS, które wydarzyły się siedem lat temu: – Rozwścieczony mężczyzna z bronią wtargnął do siedziby PiS. Krzyczał, że „nienawidzi Kaczorów”, i strzelał do ludzi… Celnie. Marek Rosiak, asystent europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, nie przeżył tego starcia. Gdy skończyły się naboje, napastnik próbował poderżnąć gardło pracownikowi biura Pawłowi Kowalskiemu. Owładnięty nienawiścią były działacz Platformy Obywatelskiej w biały dzień urządził krwawą rzeź w biurze poselskim PiS. Nie był szaleńcem. Doskonale wiedział, co robi. „Chciałem zabić Kaczyńskiego, ale za małą broń miałem. Nienawidzę PiS” – cedził przez zęby, gdy po wszystkim prowadzono go w kajdankach.

Był październik 2010 r. Kulminacyjny moment kampanii nienawiści wymierzonej w Prawo i Sprawiedliwość. Jej efektem był brutalny mord polityczny, o którym działacze obecnej opozycji za wszelką cenę próbują zapomnieć. Dlaczego? Chęć uniknięcia odpowiedzialności, wyparcie poczucia winy? To także. Ale ważniejsza jest niechęć do wyciągnięcia wniosków i zrewidowania metod działań politycznych. (…) Skoro określona przyczyna wywołuje określony skutek, wiedzą, czego mogą się spodziewać. Dlaczego więc robią wszystko, by kolejny raz wydać na świat politycznego mordercę? – pyta redaktor naczelna serwisu wPolityce.pl.

Hodowanie Ryszarda Cyby było naturalnym efektem strategii politycznej Platformy i jej przybudówek. Chodziło o trwałe zdyskredytowanie PiS, by nigdy więcej partia ta nie miała szansy na objęcie władzy – pisze Marzena Nykiel i przypomina też elementy inżynierii społecznej opartej na nienawiści.

Więcej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 22 maja, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook