Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Będzie polska Gwardia Narodowa!

02.11.2014

Publicyści piszą o nowych koncepcjach obronności kraju. Polecamy! Nowe wydanie tygodnika „wSieci” już 3 listopada w kioskach.

Nowe wydanie tygodnika „wSieci” już 3 listopada w kioskach.

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści piszą o nowych koncepcjach obronności kraju. Łukasz Warzecha, w rozmowie Tomaszem Siemoniakiem, wicepremierem i ministrem obrony, pyta o przekształcenia Narodowych Sił Rezerwowych. W odpowiedzi słyszy: „Chcemy, żeby pojawiły się zwarte oddziały, które będą bardziej przypominały Gwardię Narodową”. Marcin Wikło zastanawia się, czy pokolenie epoki smartfonów będzie w stanie obronić kraj w razie niebezpieczeństwa, a Andrzej Rafał Potocki pisze o obronie terytorialnej kraju. W tym wydaniu „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Krzysztofem Skowrońskim, prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o wolności słowa i wyzwaniach polskich mediów. Z kolei w wywiadzie z Dorotą Łosiewicz aktorka Magdalena Stużyńska opowiada o swoich osobistych i zawodowych wyzwaniach.

Z tygodnikiem gratis pierwsza z trzech map Podręcznego Atlasu 2014-2015 z aktualną mapą geograficzną i polityczną Europy. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 3 listopada.

Łukasz Warzecha w rozmowie z ministrem Tomaszem Siemoniakiem pt. „Zaczniemy szkolić ochotników” nawiązuje do planowanych przekształceń w Wojsku Polskim. Minister wypowiada się na temat zmian w Narodowych Siłach Rezerwowych. W listopadzie chcemy przedstawić koncepcję takiego przekształcenia NSR, żeby bardziej przypominały Gwardię Narodową: mają się pojawić zwarte oddziały – zapowiada w wywiadzie minister obrony narodowej.

Również w tematach tygodnia Marcin Wikło w tekście pt. „Powstańcy epoki smartfonów” pisze o patriotyzmie młodych Polaków. Czy dzisiejsze 20-, 30-, 40-latki chwycą za broń i pójdą się bić, czy raczej kupią bilet na samolot i odlecą daleko stąd? Chcemy wierzyć, że większość, tak jak nasi bohaterowie, będzie bronić swojego domu i swojego państwa - pisze autor. Przeprowadzając wywiad wśród młodzieży stwierdza: - Młode pokolenie z takim szacunkiem patrzy w kierunku AK, bo widzi w niej ideę, czyli coś, czego teraz w kraju dostrzec nie może.

W części poświęconej obronności kraju Andrzej Rafał Potocki pisze również o konieczności stworzenia obrony terytorialnej. Historia pokazuje, że mamy w praktyce dwa modele armii. Po pierwsze, masową, zawodowo-poborową, która według mnie jest dziś tworem archaicznym. Drugim rozwiązaniem, bliższym realiom współczesnego pola walki, jest dobrze wyszkolona armia zawodowa (…) Model ten stosuje od zarania swoich dziejów najsilniejsze mocarstwo świata, współczesny Rzym, czyli Stany Zjednoczone - podkreśla Andrzej Rafał Potocki w swoim tekście pt. „Chcesz pokoju? Szykuj Gwardię Narodową”.

Na łamach nowego numeru tygodnika Jacek i Michał Karnowscy w wywiadzie z Krzysztofem Skowrońskim, prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich rozmawiają m.in. o wpływie polityki na polskie media. - Dziś jest jeszcze trochę tlenu dla wolności, ale jeśli mandat obecnej władzy zostanie potwierdzony, to oni pójdą dalej, będzie bardzo ciężko żyć, z naszą wolnością będą się działy dziwne rzeczy – mówi prezes Stowarzyszenia.

W nowym wydaniu tygodnika Dorota Łosiewicz w rozmowie pt. „Dzieci, czyli nasze moralne niepokoje” ze znaną aktorką Magdaleną Stużyńską podejmuje m.in. tematy związane z wychowywaniem dzieci. Dziś często zło przyjmuje szatę dobra i wprowadza w błąd. Wiele spraw ma podwójne dno i podwójne znaczenie. Zależy mi na tym, żeby moi synowie nauczyli się te różnice dostrzegać – mówi aktorka.

Również na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci” w rubrykach gospodarczych Wojciech Surmacz pisze o kondycji polskich molochów energetycznych, a ekonomista Janusz Szewczak o powrocie kryzysu w Unii Europejskiej.

Do całego nakładu tygodnika dołączona jest fizyczna i polityczna mapa Europy – pierwsza z kolekcji trzech map, które pojawią się wraz z następnymi wydaniami „wSieci” gratis! Partnerem mapy Europy są Kasy Stefczyka, a sponsorem głównym Podręcznego Atlasu 2014-2015 są SKOK Ubezpieczenia.

Nowy numer największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci” w sprzedaży od 3 listopada br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook