Jedynie prawda jest ciekawa


wSieci: Będzie polska Gwardia Narodowa!

02.11.2014

Publicyści piszą o nowych koncepcjach obronności kraju. Polecamy! Nowe wydanie tygodnika „wSieci” już 3 listopada w kioskach.

Nowe wydanie tygodnika „wSieci” już 3 listopada w kioskach.

W nowym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści piszą o nowych koncepcjach obronności kraju. Łukasz Warzecha, w rozmowie Tomaszem Siemoniakiem, wicepremierem i ministrem obrony, pyta o przekształcenia Narodowych Sił Rezerwowych. W odpowiedzi słyszy: „Chcemy, żeby pojawiły się zwarte oddziały, które będą bardziej przypominały Gwardię Narodową”. Marcin Wikło zastanawia się, czy pokolenie epoki smartfonów będzie w stanie obronić kraj w razie niebezpieczeństwa, a Andrzej Rafał Potocki pisze o obronie terytorialnej kraju. W tym wydaniu „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Krzysztofem Skowrońskim, prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o wolności słowa i wyzwaniach polskich mediów. Z kolei w wywiadzie z Dorotą Łosiewicz aktorka Magdalena Stużyńska opowiada o swoich osobistych i zawodowych wyzwaniach.

Z tygodnikiem gratis pierwsza z trzech map Podręcznego Atlasu 2014-2015 z aktualną mapą geograficzną i polityczną Europy. Największy konserwatywny tygodnik opinii w Polsce w sprzedaży już od 3 listopada.

Łukasz Warzecha w rozmowie z ministrem Tomaszem Siemoniakiem pt. „Zaczniemy szkolić ochotników” nawiązuje do planowanych przekształceń w Wojsku Polskim. Minister wypowiada się na temat zmian w Narodowych Siłach Rezerwowych. W listopadzie chcemy przedstawić koncepcję takiego przekształcenia NSR, żeby bardziej przypominały Gwardię Narodową: mają się pojawić zwarte oddziały – zapowiada w wywiadzie minister obrony narodowej.

Również w tematach tygodnia Marcin Wikło w tekście pt. „Powstańcy epoki smartfonów” pisze o patriotyzmie młodych Polaków. Czy dzisiejsze 20-, 30-, 40-latki chwycą za broń i pójdą się bić, czy raczej kupią bilet na samolot i odlecą daleko stąd? Chcemy wierzyć, że większość, tak jak nasi bohaterowie, będzie bronić swojego domu i swojego państwa - pisze autor. Przeprowadzając wywiad wśród młodzieży stwierdza: - Młode pokolenie z takim szacunkiem patrzy w kierunku AK, bo widzi w niej ideę, czyli coś, czego teraz w kraju dostrzec nie może.

W części poświęconej obronności kraju Andrzej Rafał Potocki pisze również o konieczności stworzenia obrony terytorialnej. Historia pokazuje, że mamy w praktyce dwa modele armii. Po pierwsze, masową, zawodowo-poborową, która według mnie jest dziś tworem archaicznym. Drugim rozwiązaniem, bliższym realiom współczesnego pola walki, jest dobrze wyszkolona armia zawodowa (…) Model ten stosuje od zarania swoich dziejów najsilniejsze mocarstwo świata, współczesny Rzym, czyli Stany Zjednoczone - podkreśla Andrzej Rafał Potocki w swoim tekście pt. „Chcesz pokoju? Szykuj Gwardię Narodową”.

Na łamach nowego numeru tygodnika Jacek i Michał Karnowscy w wywiadzie z Krzysztofem Skowrońskim, prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich rozmawiają m.in. o wpływie polityki na polskie media. - Dziś jest jeszcze trochę tlenu dla wolności, ale jeśli mandat obecnej władzy zostanie potwierdzony, to oni pójdą dalej, będzie bardzo ciężko żyć, z naszą wolnością będą się działy dziwne rzeczy – mówi prezes Stowarzyszenia.

W nowym wydaniu tygodnika Dorota Łosiewicz w rozmowie pt. „Dzieci, czyli nasze moralne niepokoje” ze znaną aktorką Magdaleną Stużyńską podejmuje m.in. tematy związane z wychowywaniem dzieci. Dziś często zło przyjmuje szatę dobra i wprowadza w błąd. Wiele spraw ma podwójne dno i podwójne znaczenie. Zależy mi na tym, żeby moi synowie nauczyli się te różnice dostrzegać – mówi aktorka.

Również na łamach nowego numeru tygodnika „wSieci” w rubrykach gospodarczych Wojciech Surmacz pisze o kondycji polskich molochów energetycznych, a ekonomista Janusz Szewczak o powrocie kryzysu w Unii Europejskiej.

Do całego nakładu tygodnika dołączona jest fizyczna i polityczna mapa Europy – pierwsza z kolekcji trzech map, które pojawią się wraz z następnymi wydaniami „wSieci” gratis! Partnerem mapy Europy są Kasy Stefczyka, a sponsorem głównym Podręcznego Atlasu 2014-2015 są SKOK Ubezpieczenia.

Nowy numer największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci” w sprzedaży od 3 listopada br., także w formie e-wydania. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook