Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci" bada kulisy afery taśmowej

11.03.2015

„Jeśli Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW w rządzie Tuska, nagrał 'centralny układ' sterujący Polską, a Paweł Wojtunik, szef CBA , część tych nagrań pomógł zdetonować w mediach, to mamy klucz do afery taśmowej” - pisze Wojciech Surmacz.

Dziennikarz śledczy „wSieci” odnosi się do nowych faktów i sugestii dotyczących grupy podsłuchowej, jaką miał stworzyć Bartłomiej Sienkiewicz już po wybuchu afery.

„Równie dobrze mógł to zrobić przed taśmowymi publikacjami „Wprost”, a nawet jeszcze wcześniej. Jeśli do tego dołożymy fakt, iż mało kto wierzył (i słusznie) w doniesienia medialne o tym, że nagrań dokonał gang kelnerów na polecenie dziwnego biznesmena Marka Falenty, to wszystko się układa w logiczną całość…” - pisze Surmacz.

I dodaje, że Sienkiewicz miał zadanie uwolnienia państwa od zbyt dużego wpływu służb specjalnych, zwalniając bądź pozbawiając wpływu kolejnych szefów instytucji. 

„Ostatnim Mohikaninem, który kurczowo trzymał się stołka, był Paweł Wojtunik, szef CBA. Ocalał prawdopodobnie tylko dlatego, że miał bardzo silnego protektora w postaci Marka Biernackiego” - czytamy.

Wniosek?

„Sienkiewicz mógł zbierać informacje o wszystkich przekrętach, które się przydarzyły ekipie Tuska. Mógł urządzać prowokacje w stylu rozmowy z szefem Narodowego Banku Polskiego w restauracji Sowa & Przyjaciele, mówiąc w jej trakcie zupełnie szczerze np. o zagranicznych właścicielach banków działających w Polsce: 'Mamusie banków polskich już są przecież skurwione'. Sęk w tym, że jeśli tak było, to Sienkiewicz działał de facto sam, mając przeciwko sobie całą armię aktualnych i byłych pracowników oraz współpracowników wszystkich służb, niejednokrotnie uwikłanych (jak chociażby Wojtunik) w podejrzane interesy z ludźmi polskiego i nie tylko polskiego biznesu” - puentuje Surmacz.

Więcej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 9 marca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook