Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci" bada kulisy afery taśmowej

11.03.2015

„Jeśli Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW w rządzie Tuska, nagrał 'centralny układ' sterujący Polską, a Paweł Wojtunik, szef CBA , część tych nagrań pomógł zdetonować w mediach, to mamy klucz do afery taśmowej” - pisze Wojciech Surmacz.

Dziennikarz śledczy „wSieci” odnosi się do nowych faktów i sugestii dotyczących grupy podsłuchowej, jaką miał stworzyć Bartłomiej Sienkiewicz już po wybuchu afery.

„Równie dobrze mógł to zrobić przed taśmowymi publikacjami „Wprost”, a nawet jeszcze wcześniej. Jeśli do tego dołożymy fakt, iż mało kto wierzył (i słusznie) w doniesienia medialne o tym, że nagrań dokonał gang kelnerów na polecenie dziwnego biznesmena Marka Falenty, to wszystko się układa w logiczną całość…” - pisze Surmacz.

I dodaje, że Sienkiewicz miał zadanie uwolnienia państwa od zbyt dużego wpływu służb specjalnych, zwalniając bądź pozbawiając wpływu kolejnych szefów instytucji. 

„Ostatnim Mohikaninem, który kurczowo trzymał się stołka, był Paweł Wojtunik, szef CBA. Ocalał prawdopodobnie tylko dlatego, że miał bardzo silnego protektora w postaci Marka Biernackiego” - czytamy.

Wniosek?

„Sienkiewicz mógł zbierać informacje o wszystkich przekrętach, które się przydarzyły ekipie Tuska. Mógł urządzać prowokacje w stylu rozmowy z szefem Narodowego Banku Polskiego w restauracji Sowa & Przyjaciele, mówiąc w jej trakcie zupełnie szczerze np. o zagranicznych właścicielach banków działających w Polsce: 'Mamusie banków polskich już są przecież skurwione'. Sęk w tym, że jeśli tak było, to Sienkiewicz działał de facto sam, mając przeciwko sobie całą armię aktualnych i byłych pracowników oraz współpracowników wszystkich służb, niejednokrotnie uwikłanych (jak chociażby Wojtunik) w podejrzane interesy z ludźmi polskiego i nie tylko polskiego biznesu” - puentuje Surmacz.

Więcej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 9 marca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.


Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook