Jedynie prawda jest ciekawa


"wSieci": Awantura o Ciechana

06.10.2014

"Za chwilę okaże się, że moim dziadkiem jest Hitler" - mówił właściciel Ciechana.

"Za chwilę okaże się, że jestem homoseksualistą, a moim dziadkiem był Adolf Hitler" - ironizuje w rozmowie z Wojciechem Surmaczem Marek Jakubiak właściciel browaru Ciechan, który za radykalne przeciwstawienie się propagowaniu filozofii gender został okrzyknięty przez media chamem, faszystą i homofobem.

Na stwierdzenie Wojciecha Surmacza: „Homoseksualiści zaatakowali Pana biznes”, Marek Jakubiak odpowiada: „Ten bojkot był im potrzebny, żeby zintegrować środowisko, żeby zobaczyli wspólnego wroga, bo przecież nic tak nie łączy jak wspólny wróg. Stąd ta prowokacja – publiczne wylewania piwa i nawoływanie do przyłączenia się do akcji. Proszę zauważyć, że właśnie wtedy poparły ich niektóre z ogólnopolskich mediów. A skoro media mówią, że Jakubiak źle się wyraził, to wtedy milcząca większość społeczeństwa przechodzi na drugą stronę, bo każdemu człowiekowi należy się szacunek”.

Wojciech Surmacz wskazuje, że cała akcja ma dwie strony: „z jednej strony ludzie wylewali Ciechana, ale z drugiej w sklepach pustoszały półki”. – Muszę szczerze przyznać, że w niektórych miejscach Ciechana brakuje, ale nie mam z tego powodu satysfakcji. Bojkotujący podzielili Polaków na pijących moje piwo, czyli homofobów, i niepijących, czyli tych tolerancyjnych. A to już jest nadużycie.

Pełna rozmowa z właścicielem browaru Ciechan, Markiem Jakubiakiem w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 6 października br., także w formie e-wydania na www.wsieci.pl/e-wydanie.

LL

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook