Jedynie prawda jest ciekawa


Wosicki: Przeoramy sumienia Europejczyków

10.03.2013

"Nie wyobrażam sobie przezwyciężenia kryzysu ekonomicznego i moralnego, w którym pogrążyła się cała Europa, bez przywrócenia prawa do życia dla wszystkich jej obywateli" - mówi dr Wosicki, jeden z autorów inicjatywy "Jeden z nas".

"Chodzi o wstrzymanie, naszym zdaniem, nielegalnego finansowania aborcji w krajach Trzeciego Świata, a także eksperymentów na ludzkich embrionach przez instytucje Unii Europejskiej" - tłumaczy dr Paweł Wosicki. Chodzi o inicjatywę "Jeden z nas" mającej na celu ochronę życia nienarodzonych. Inicjatywę poparło już ponad 122 tysiące osób.

Organizatorzy ambitnie zakładają, że swoją akcją zmienią mentalność dzisiejszych Europejczyków: "Cel naszej akcji to uświadamianie Europejczykom, że dziecko poczęte jest „jednym z nas”, jest pełnoprawnym obywatelem UE, jest też, szczególnie teraz, w okresie zapaści demograficznej, wielkim skarbem dla całej europejskiej wspólnoty. Akcja ma za zadanie przybliżyć wszystkim prawdę o człowieczeństwie dziecka poczętego" - deklaruje Wosicki.

Co ciekawe, organizatorzy mają szansę zostać pierwszą grupą społeczną, która wykorzysta niedawno powstały mechanizm Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. "Korzystamy z możliwości, jakie daje stosunkowo niedawno wprowadzona instytucja  Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Gdy to się uda, będzie to pierwsza tego rodzaju inicjatywa w Europie. To także ma duże znaczenie, że to my, obrońcy życia, tę możliwość wykorzystaliśmy. Teraz do 10 maja trwa akcja zbierania podpisów pod poparciem dla inicjatywy. Jeśli chodzi o liczbę już zebranych podpisów, to warto wiedzieć, że Polska jest liderem, na razie najwięcej tych podpisów zebraliśmy w Polsce" - puentuje Wosicki. 

Całość rozmowy na stronach "Naszego Dziennika".

Szczegóły akcji na stronie www.jedenznas.eu.

ll, Nasz Dziennik

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook