Jedynie prawda jest ciekawa


Wolski: "Przed rozbiorami Polski najpierw przyprawiono jej gębę"

15.09.2014

"Rheinische Post" po raz kolejny używa antypolskiego kłamstwa historycznego. Napisała o deportacji niemieckich Żydów do... "polskiego getta" w Łodzi. Zrobiła to już kolejny raz, ale polska prokuratura nie zgodziła się podjąć śledztwa, o które wnioskował Związek Polaków w Niemczech.

STEFCZYK.INFO: Niemiecka gazeta użyła obrażającego nas sformułowania, „Rheinische Post” napisała o wywożeniu Żydów z Niemiec do „polskiego getta”.

CZYTAJ WIĘCEJ NA PORTALU wPolityce.pl.

Marcin Wolski: Nie wiadomo nawet jak to komentować. Sytuacja jest tak oczywista, że aż nie za bardzo chce się to komentować. Sami się podkładamy, skoro polski wymiar sprawiedliwości nie potrafi z tym walczyć.

 

Skąd się biorą te kłamstwa w mediach niemieckich?

Po pierwsze jest to powolny proces odwracania kota ogonem. Powolny, bo gdyby robiono to nagle, to by świat się zorientował. Elementem tych działań było narzucenie narracji, że wojnę wywołali jacyś naziści. Czyli jakaś bliżej nieokreślona, izolowana grupka, która niczym jakaś banda z dzikiego zachodu opanowała spragnione jedynie spokoju i piwa Niemcy, po czym doprowadzili do tych wszystkich bezeceństwa.

Nie mówi się, że naziści ucieleśniali dążenia Niemców, że mieli oni wśród niemieckiego społeczeństwa poparcie jak dziś Putin wśród Rosjan.

Ale idźmy dalej. Ci naziści nie działali w próżni, bo mieli wspólników. Nie szuka się ich w szeregach Waffen SS, nie szuka się ich wśród łotewskich formacji. Nie szuka się ich w Holandii czy Francji. Nie szuka się ich oczywiście wśród Żydów, bo idąc logiką niemieckich mediów Żydzi Żydom zgotowali ten los służąc np. w formacjach porządkowych wewnątrz gett. Z przyczyn poprawnościowych Żydzi nie nadają się na cel dla niemieckich czy innych mediów, aby określać ich mianem „naziści”.

Ale za to idealnym celem są Polacy, którzy mają opinię antysemitów. Ona paradoksalnie wynika stąd, że najwięcej Żydów pochodzi z Polski. W filozofii żydowskiej ogromną rolę odgrywa fakt, gdzie znajduje się cmentarz, gdzie doszło do morderstwa. Ta filozofia przesłania jak gdyby inne aspekty. Polska nie jest widziana przez żydowską młodzież jako miejsce azylu dla Żydów, którzy tu mogli się schronić, bezpiecznie żyć, studiować na uczelniach itd., ale przez pryzmat tego, że w Polsce Niemcy założyli obozy zagłady.

 

Czy sugeruje pan, że Żydzi są współwinni tej kampanii kłamstwa?

Być może częściowo tak i mimowolnie. Dla mieszkańców Zachodu jest niezrozumiałe, że gdzieś pracowały komory gazowe i krematoria, a mieszkańcy okolic nie protestowali. Nie wiedzą, że pomoc Żydom w Polsce był często aktem poświęcenia własnego życia.

 

Jakby pan wyjaśnił naszym Czytelnikom dlaczego tak ważna jest walka z kłamstwami historycznymi?

Wizerunek narodu jest bardzo ważny w oczach innych ludzi na świecie. Proszę zwrócić uwagę, że gdy przygotowywano rozbiory Polski, to najpierw przyprawiono nam gębę. Rosjanie i Prusacy robili to w sposób genialny. Kraje, które ociekały krwią i nietolerancją religijną zrobiły z Polski oazę nietolerancji. Ingerencja w obronie „uciśnionej mniejszości narodowej” to nie jest wynalazek ostatnich lat. Wystarczył jeden antyprotestancki tumult w Toruniu, aby cała Europa z pomocą opłaconych przez Rosję i Prusy francuskich encyklopedystów zrobiła z Polski bandyckie państwo. Gdy doszło już do pierwszego rozbioru Polski, to Wolter gratulował państwom zaborczym.

Dziś, jeśli Polska będzie miała opinię straszliwego, nietolerancyjnego kraju, takiego „państwa sezonowego”, jak to kiedyś mówili Niemcy, to jeśli coś się naszej Polsce złego przytrafi, to pies z kulawą nogą nie pofatyguje się tu, aby nam pomóc.

W sprawie „polskich obozów” zbiegają się interesy imperialnej Rosji i interesy Niemiec, które chcąc zasiadać na czołowych miejscach w świecie, wejść do Rady Bezpieczeństwa ONZ, muszą chociaż częściowo oczyścić swoją hipotekę dzieląc się nią z Polakami.

ROZMAWIAŁ: Sławomir Sieradzki

[FOTO: freeimages.com]

 

 

 

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook