Jedynie prawda jest ciekawa


Wolski: PO przeradza się w lewacką bojówkę

31.07.2015

„Dawni ZChN-owcy (Niesiołowski czy Kamiński) stanęli w szeregu z Urbanem”.

Marcin Wolski zauważa drastyczną przemianę Platformy Obywatelskiej. Wskazuje, że PO „przeobraża się w lewacką bojówkę, w ekspresowym tempie przepychając ustawy i nominacje wywołujące zdumienie i oburzenie większości społeczeństwa”. „Jakież moce sprawiły, że dawni ZChN-owcy (Niesiołowski czy Michał Kamiński) stanęli w jednym szeregu z Jerzym Urbanem?” - zastanawia się Wolski.

I pyta dlaczego PO idzie tą drogą. „Jest to działanie samobójcze, pozyskanie jednego lewicowego wyborcy może (i będzie) skutkować odstraszeniem kilku, kilkunastu prawicowych, tych przysłowiowych starszych bogobojnych bibliotekarek, co to zawsze głosowały na Unię Wolności, a potem z rozpędu na PO, partię „kościoła łagiewnickiego”...” - tłumaczy Wolski, dodając, że „rezerwy lewicy w Polsce pokazał wynik Magdaleny Ogórek i Janusza Palikota”.

„A może Platforma pogodziła się z perspektywą klęski i jej działanie to praca na przyszłość, pod kątem następnych wyborów, z myślą o powrocie Tuska z Brukseli? Może postanowiono sformatować organizację (do pozbycia się wszelkiej konkurencji z lewa), jako partię centrolewicy, miłej sercu Zachodu? Bo, jak powtarzają wszyscy, głównie bez większego zastanowienia, 'jakaś lewica być musi!'” - pyta autor.

Publicystyka wskazuje, że działanie PO „przypomina działania eksmitowanego właściciela, który czyni wszystko, aby jak najbardziej zdewastować opuszczany dom – wyrwać armatury i kontakty, zalać parkiety oraz zameldować wszędzie, gdzie się da, dzikich lokatorów”. „Wszystko po to, aby maksymalnie utrudnić życie tym, którzy obejmą nieruchomość po nim. Wyśmiewać próby remontu lub atakować za próby lokautu zawadzających podnajemców” - zauważa Wolski.

Cały tekst w Gazecie Polskiej

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook