Jedynie prawda jest ciekawa


Wolski: PO przeradza się w lewacką bojówkę

31.07.2015

„Dawni ZChN-owcy (Niesiołowski czy Kamiński) stanęli w szeregu z Urbanem”.

Marcin Wolski zauważa drastyczną przemianę Platformy Obywatelskiej. Wskazuje, że PO „przeobraża się w lewacką bojówkę, w ekspresowym tempie przepychając ustawy i nominacje wywołujące zdumienie i oburzenie większości społeczeństwa”. „Jakież moce sprawiły, że dawni ZChN-owcy (Niesiołowski czy Michał Kamiński) stanęli w jednym szeregu z Jerzym Urbanem?” - zastanawia się Wolski.

I pyta dlaczego PO idzie tą drogą. „Jest to działanie samobójcze, pozyskanie jednego lewicowego wyborcy może (i będzie) skutkować odstraszeniem kilku, kilkunastu prawicowych, tych przysłowiowych starszych bogobojnych bibliotekarek, co to zawsze głosowały na Unię Wolności, a potem z rozpędu na PO, partię „kościoła łagiewnickiego”...” - tłumaczy Wolski, dodając, że „rezerwy lewicy w Polsce pokazał wynik Magdaleny Ogórek i Janusza Palikota”.

„A może Platforma pogodziła się z perspektywą klęski i jej działanie to praca na przyszłość, pod kątem następnych wyborów, z myślą o powrocie Tuska z Brukseli? Może postanowiono sformatować organizację (do pozbycia się wszelkiej konkurencji z lewa), jako partię centrolewicy, miłej sercu Zachodu? Bo, jak powtarzają wszyscy, głównie bez większego zastanowienia, 'jakaś lewica być musi!'” - pyta autor.

Publicystyka wskazuje, że działanie PO „przypomina działania eksmitowanego właściciela, który czyni wszystko, aby jak najbardziej zdewastować opuszczany dom – wyrwać armatury i kontakty, zalać parkiety oraz zameldować wszędzie, gdzie się da, dzikich lokatorów”. „Wszystko po to, aby maksymalnie utrudnić życie tym, którzy obejmą nieruchomość po nim. Wyśmiewać próby remontu lub atakować za próby lokautu zawadzających podnajemców” - zauważa Wolski.

Cały tekst w Gazecie Polskiej

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook