Jedynie prawda jest ciekawa

Wolski: PO przeradza się w lewacką bojówkę

31.07.2015

„Dawni ZChN-owcy (Niesiołowski czy Kamiński) stanęli w szeregu z Urbanem”.

Marcin Wolski zauważa drastyczną przemianę Platformy Obywatelskiej. Wskazuje, że PO „przeobraża się w lewacką bojówkę, w ekspresowym tempie przepychając ustawy i nominacje wywołujące zdumienie i oburzenie większości społeczeństwa”. „Jakież moce sprawiły, że dawni ZChN-owcy (Niesiołowski czy Michał Kamiński) stanęli w jednym szeregu z Jerzym Urbanem?” - zastanawia się Wolski.

I pyta dlaczego PO idzie tą drogą. „Jest to działanie samobójcze, pozyskanie jednego lewicowego wyborcy może (i będzie) skutkować odstraszeniem kilku, kilkunastu prawicowych, tych przysłowiowych starszych bogobojnych bibliotekarek, co to zawsze głosowały na Unię Wolności, a potem z rozpędu na PO, partię „kościoła łagiewnickiego”...” - tłumaczy Wolski, dodając, że „rezerwy lewicy w Polsce pokazał wynik Magdaleny Ogórek i Janusza Palikota”.

„A może Platforma pogodziła się z perspektywą klęski i jej działanie to praca na przyszłość, pod kątem następnych wyborów, z myślą o powrocie Tuska z Brukseli? Może postanowiono sformatować organizację (do pozbycia się wszelkiej konkurencji z lewa), jako partię centrolewicy, miłej sercu Zachodu? Bo, jak powtarzają wszyscy, głównie bez większego zastanowienia, 'jakaś lewica być musi!'” - pyta autor.

Publicystyka wskazuje, że działanie PO „przypomina działania eksmitowanego właściciela, który czyni wszystko, aby jak najbardziej zdewastować opuszczany dom – wyrwać armatury i kontakty, zalać parkiety oraz zameldować wszędzie, gdzie się da, dzikich lokatorów”. „Wszystko po to, aby maksymalnie utrudnić życie tym, którzy obejmą nieruchomość po nim. Wyśmiewać próby remontu lub atakować za próby lokautu zawadzających podnajemców” - zauważa Wolski.

Cały tekst w Gazecie Polskiej

ez
[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook