Jedynie prawda jest ciekawa


Wolski o sesji Kopacz: „Jeszcze został Playboy”

23.12.2014

W pierwszej kolejności premier powinna odwiedzać tygodniki opinii i mówić w nich o problemach kraju, a dopiero potem próbować podbijać publiczność za pomocą ilustrowanych magazynów. Jeszcze został „Hustler” i „Playboy”, ale rozumiem, że nawet fotoshopowcy nie dadzą rady - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Marcin Wolski, pisarz i satyryk.

Stefczyk.info: Czy podoba się panu premier RP Ewa Kopacz w roli słupa reklamowego?

Marcin Wolski: Powiem szczerze, że mi się w ogóle nie podoba premier III RP, nawet po gigantycznej pracy retuszerskiej. Jeszcze chwila, a pani premier wygra wybory Miss Świata.

W związku z sesją zdjęciową Ewy Kopacz dla magazynu „Viva”, kontrowersje wzbudza nie tylko zastosowanie fotoshopa, ale też to, że premier wystąpiła w pożyczonych ciuchach, a nawet w nie swoich okularach, a pod zdjęciami zostali wypisani producenci użytych akcesoriów…

To bardzo dobre! Ewa Kopacz idzie śladem sportowców, którzy są poobwieszani metkami rozmaitych produktów. Trzeba jeszcze zrobić pani premier zdjęcie na nartach, w obuwiu turystycznym, z plecakiem. I w różnych innych okolicznościach. Mamy sporo ilustrowanych pism – możemy zareklamować cały nasz handel. Wystarczy tylko odpowiednio przebrać panią premier. A ponieważ w młodości parała się pediatrią, to można przy okazji upchnąć wszystkie akcesoria dla niemowląt.

Ewa Kopacz usprawiedliwiała się na konferencji prasowej, że to była jej pierwsza sesja zdjęciowa. Czy premier mogła nie zauważyć, że występuję w pożyczonych ubraniach?

Być może ktoś z jej PR-owców wpadł na pomysł, że będzie lepiej jak premier wystąpi w pożyczonych ciuchach, bo przecież nic by nie szkodziło, gdyby kupiła sobie te rzeczy za własne pieniądze. Albo żeby ubrania kupiła jej Kancelaria Premiera. W końcu jest jakiś przydział strojów i obuwia roboczego dla urzędników. Ktoś przedobrzył. Komuś się wydawało, że będzie dobrze pokazać, iż są to stroje wypożyczone, wprawdzie nie z „lumpexu”, ale posłużą jako dowód skromności. A firmy, które to wypożyczały, może zażądały czegoś w zamian i stąd te podpisy.

A może to dowód na to, że mamy dziadowski rząd, skoro premier musi pożyczać ubrania?

Może nie tyle dziadowski, co pozerski. Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności premier powinna odwiedzać tygodniki opinii i mówić w nich o problemach kraju, a dopiero potem próbować podbijać publiczność za pomocą ilustrowanych magazynów. Jeszcze został „Hustler” i „Playboy”, ale rozumiem, że nawet fotoshopowcy nie dadzą rady.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Notował JKUB

[fot. Stefczyk.info/”Viva”]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook