Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wolski o sesji Kopacz: „Jeszcze został Playboy”

23.12.2014

W pierwszej kolejności premier powinna odwiedzać tygodniki opinii i mówić w nich o problemach kraju, a dopiero potem próbować podbijać publiczność za pomocą ilustrowanych magazynów. Jeszcze został „Hustler” i „Playboy”, ale rozumiem, że nawet fotoshopowcy nie dadzą rady - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Marcin Wolski, pisarz i satyryk.

Stefczyk.info: Czy podoba się panu premier RP Ewa Kopacz w roli słupa reklamowego?

Marcin Wolski: Powiem szczerze, że mi się w ogóle nie podoba premier III RP, nawet po gigantycznej pracy retuszerskiej. Jeszcze chwila, a pani premier wygra wybory Miss Świata.

W związku z sesją zdjęciową Ewy Kopacz dla magazynu „Viva”, kontrowersje wzbudza nie tylko zastosowanie fotoshopa, ale też to, że premier wystąpiła w pożyczonych ciuchach, a nawet w nie swoich okularach, a pod zdjęciami zostali wypisani producenci użytych akcesoriów…

To bardzo dobre! Ewa Kopacz idzie śladem sportowców, którzy są poobwieszani metkami rozmaitych produktów. Trzeba jeszcze zrobić pani premier zdjęcie na nartach, w obuwiu turystycznym, z plecakiem. I w różnych innych okolicznościach. Mamy sporo ilustrowanych pism – możemy zareklamować cały nasz handel. Wystarczy tylko odpowiednio przebrać panią premier. A ponieważ w młodości parała się pediatrią, to można przy okazji upchnąć wszystkie akcesoria dla niemowląt.

Ewa Kopacz usprawiedliwiała się na konferencji prasowej, że to była jej pierwsza sesja zdjęciowa. Czy premier mogła nie zauważyć, że występuję w pożyczonych ubraniach?

Być może ktoś z jej PR-owców wpadł na pomysł, że będzie lepiej jak premier wystąpi w pożyczonych ciuchach, bo przecież nic by nie szkodziło, gdyby kupiła sobie te rzeczy za własne pieniądze. Albo żeby ubrania kupiła jej Kancelaria Premiera. W końcu jest jakiś przydział strojów i obuwia roboczego dla urzędników. Ktoś przedobrzył. Komuś się wydawało, że będzie dobrze pokazać, iż są to stroje wypożyczone, wprawdzie nie z „lumpexu”, ale posłużą jako dowód skromności. A firmy, które to wypożyczały, może zażądały czegoś w zamian i stąd te podpisy.

A może to dowód na to, że mamy dziadowski rząd, skoro premier musi pożyczać ubrania?

Może nie tyle dziadowski, co pozerski. Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności premier powinna odwiedzać tygodniki opinii i mówić w nich o problemach kraju, a dopiero potem próbować podbijać publiczność za pomocą ilustrowanych magazynów. Jeszcze został „Hustler” i „Playboy”, ale rozumiem, że nawet fotoshopowcy nie dadzą rady.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Notował JKUB

[fot. Stefczyk.info/”Viva”]
Słowa kluczowe:

Ewa Kopacz

,

zdjęcia

,

magazyn

,

tygodnik

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook