Jedynie prawda jest ciekawa


Wolski o sesji Kopacz: „Jeszcze został Playboy”

23.12.2014

W pierwszej kolejności premier powinna odwiedzać tygodniki opinii i mówić w nich o problemach kraju, a dopiero potem próbować podbijać publiczność za pomocą ilustrowanych magazynów. Jeszcze został „Hustler” i „Playboy”, ale rozumiem, że nawet fotoshopowcy nie dadzą rady - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info Marcin Wolski, pisarz i satyryk.

Stefczyk.info: Czy podoba się panu premier RP Ewa Kopacz w roli słupa reklamowego?

Marcin Wolski: Powiem szczerze, że mi się w ogóle nie podoba premier III RP, nawet po gigantycznej pracy retuszerskiej. Jeszcze chwila, a pani premier wygra wybory Miss Świata.

W związku z sesją zdjęciową Ewy Kopacz dla magazynu „Viva”, kontrowersje wzbudza nie tylko zastosowanie fotoshopa, ale też to, że premier wystąpiła w pożyczonych ciuchach, a nawet w nie swoich okularach, a pod zdjęciami zostali wypisani producenci użytych akcesoriów…

To bardzo dobre! Ewa Kopacz idzie śladem sportowców, którzy są poobwieszani metkami rozmaitych produktów. Trzeba jeszcze zrobić pani premier zdjęcie na nartach, w obuwiu turystycznym, z plecakiem. I w różnych innych okolicznościach. Mamy sporo ilustrowanych pism – możemy zareklamować cały nasz handel. Wystarczy tylko odpowiednio przebrać panią premier. A ponieważ w młodości parała się pediatrią, to można przy okazji upchnąć wszystkie akcesoria dla niemowląt.

Ewa Kopacz usprawiedliwiała się na konferencji prasowej, że to była jej pierwsza sesja zdjęciowa. Czy premier mogła nie zauważyć, że występuję w pożyczonych ubraniach?

Być może ktoś z jej PR-owców wpadł na pomysł, że będzie lepiej jak premier wystąpi w pożyczonych ciuchach, bo przecież nic by nie szkodziło, gdyby kupiła sobie te rzeczy za własne pieniądze. Albo żeby ubrania kupiła jej Kancelaria Premiera. W końcu jest jakiś przydział strojów i obuwia roboczego dla urzędników. Ktoś przedobrzył. Komuś się wydawało, że będzie dobrze pokazać, iż są to stroje wypożyczone, wprawdzie nie z „lumpexu”, ale posłużą jako dowód skromności. A firmy, które to wypożyczały, może zażądały czegoś w zamian i stąd te podpisy.

A może to dowód na to, że mamy dziadowski rząd, skoro premier musi pożyczać ubrania?

Może nie tyle dziadowski, co pozerski. Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności premier powinna odwiedzać tygodniki opinii i mówić w nich o problemach kraju, a dopiero potem próbować podbijać publiczność za pomocą ilustrowanych magazynów. Jeszcze został „Hustler” i „Playboy”, ale rozumiem, że nawet fotoshopowcy nie dadzą rady.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

Notował JKUB

[fot. Stefczyk.info/”Viva”]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook