Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wolski o chamstwie Lisa i „Lisweeka”

17.04.2015

Trudno znaleźć inne słowo na określenie publikacji zdjęć z telefonów komórkowych z wnętrza tupolewa robionych na krótko przed katastrofą. Swoją drogą, kto je dostarczył?

O antynagrodzie dziennikarskiej przyznawanej przez warszawski oddział SDP pisze Marcin Wolski w felietonie dla portalu niezalezna.pl. Pisarz zauważa, że wyjątkową niegodziwością ze strony radia RMF, co podkreślił zarząd warszawskiego SDP, było opublikowanie tzw. „nowych stenogramów” z tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku pięć lat temu.

„Oczywiście stacja RMF FM ma swoich zagorzałych obrońców, a Zarząd Oddziału Warszawskiego, który ośmielił się podjąć w tej sprawie uchwałę, jest atakowany za to, że gołosłownie formuje zarzuty o polityczną wrzutkę czy udział w grze politycznej na niekorzyść kandydata PiS” - podkreśla Wolski.

Dziennikarz dodaje: „Myliłby się jednak ten, kto uważa, że osiągnięto już żurnalistyczne dno. Nie ucichły jeszcze gorące komentarze, kiedy spod wspomnianego dna rozległo się pukanie”.

„To pukał Lis i jego periodyk, dopuszczający się jeszcze większego chamstwa. Bo trudno znaleźć inne słowo na określenie publikacji zdjęć z telefonów komórkowych z wnętrza tupolewa robionych na krótko przed katastrofą. Swoją drogą, kto je dostarczył? Prokuratura wojskowa zaklina się, że nie ona, i sugeruje rodziny ofiar lub ich pełnomocników prawnych. Ciekawe, czy ktoś się przyzna. Pokątnie już krążą opinie, że „Lisweek” otrzymał informacje z pierwszej ręki, czyli z bliskiej zagranicy” - pisze Marcin Wolski wypominając Lisowi, że ten nie poczuwa się do żadnej winy, wręcz jest zadowolony z publikacji.

To, według Wolskiego obecnie najmocniejsza kandydatura do antynagrody SDP: dziennikarskiej Hieny Roku.

„Przed laty szermowano szeroko (i często niesłusznie) określeniem „polskie piekło”. Ale tamta epoka wykwintu i salonowej elegancji jest już poza nami. Dziś obowiązuje termin „polskie szambo”. I nie mogę się doczekać, kiedy jego beneficjenci usłyszą komendę. „Redaktorzy, koniec III RP, kucamy!” - kończy felieton Marcin Wolski.

źródło: niezalezna.pl/run

fot. blogpress.pl
Słowa kluczowe:

Tomasz Lis

,

Newsweek

,

media

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook