Jedynie prawda jest ciekawa


Wolski o chamstwie Lisa i „Lisweeka”

17.04.2015

Trudno znaleźć inne słowo na określenie publikacji zdjęć z telefonów komórkowych z wnętrza tupolewa robionych na krótko przed katastrofą. Swoją drogą, kto je dostarczył?

O antynagrodzie dziennikarskiej przyznawanej przez warszawski oddział SDP pisze Marcin Wolski w felietonie dla portalu niezalezna.pl. Pisarz zauważa, że wyjątkową niegodziwością ze strony radia RMF, co podkreślił zarząd warszawskiego SDP, było opublikowanie tzw. „nowych stenogramów” z tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku pięć lat temu.

„Oczywiście stacja RMF FM ma swoich zagorzałych obrońców, a Zarząd Oddziału Warszawskiego, który ośmielił się podjąć w tej sprawie uchwałę, jest atakowany za to, że gołosłownie formuje zarzuty o polityczną wrzutkę czy udział w grze politycznej na niekorzyść kandydata PiS” - podkreśla Wolski.

Dziennikarz dodaje: „Myliłby się jednak ten, kto uważa, że osiągnięto już żurnalistyczne dno. Nie ucichły jeszcze gorące komentarze, kiedy spod wspomnianego dna rozległo się pukanie”.

„To pukał Lis i jego periodyk, dopuszczający się jeszcze większego chamstwa. Bo trudno znaleźć inne słowo na określenie publikacji zdjęć z telefonów komórkowych z wnętrza tupolewa robionych na krótko przed katastrofą. Swoją drogą, kto je dostarczył? Prokuratura wojskowa zaklina się, że nie ona, i sugeruje rodziny ofiar lub ich pełnomocników prawnych. Ciekawe, czy ktoś się przyzna. Pokątnie już krążą opinie, że „Lisweek” otrzymał informacje z pierwszej ręki, czyli z bliskiej zagranicy” - pisze Marcin Wolski wypominając Lisowi, że ten nie poczuwa się do żadnej winy, wręcz jest zadowolony z publikacji.

To, według Wolskiego obecnie najmocniejsza kandydatura do antynagrody SDP: dziennikarskiej Hieny Roku.

„Przed laty szermowano szeroko (i często niesłusznie) określeniem „polskie piekło”. Ale tamta epoka wykwintu i salonowej elegancji jest już poza nami. Dziś obowiązuje termin „polskie szambo”. I nie mogę się doczekać, kiedy jego beneficjenci usłyszą komendę. „Redaktorzy, koniec III RP, kucamy!” - kończy felieton Marcin Wolski.

źródło: niezalezna.pl/run

fot. blogpress.pl

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook