Jedynie prawda jest ciekawa

Wolski: Kompromis możliwy, ale brak woli

23.12.2015

„Wystarczyłby jeden krok wstecz Trybunału i sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej”.

Marcin Wolski zauważa, że spór wokół Trybunału Konstytucyjnego może się nie zakończyć szybko. W jego ocenie brak woli obu stron, by szukać porozumienia. „Obie strony konfliktu zaskoczyły siebie nawzajem, z jednej strony olbrzymia determinacja zwycięzców, a z drugiej strony opór opozycji jest dużo wcześniejszy i dużo mocniejszy niż można się było tego spodziewać” - tłumaczy Wolski na Radiownet.pl.

„Obie strony konfliktu zaskoczyły siebie nawzajem. Z jednej strony olbrzymia determinacja i olbrzymie tępo, które przyjął obóz zwycięzców w gorliwości, w konsekwencji przeprowadzania Dobrej zmiany, jak brzmi oficjalna nazwa” - tłumaczy.

Dodaje, że „opór opozycji jest dużo wcześniejszy i dużo mocniejszy niż można się było tego spodziewać”. „Naprawdę nie jesteśmy w stanie stwierdzić co będzie dalej” - przyznaje Wolski.

Marcin Wolski zaznacza jednak, że „możliwości kompromisu są”. „Wystarczyłby jeden krok wstecz Trybunału i sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Z drugiej strony zjednoczona prawica mogłaby przystać na propozycje Kukiza i poszukać jakiejś większości konstytucyjnej” - przekonuje publicysta.

ez

[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook