Jedynie prawda jest ciekawa

Wolski: III RP odchodzi we wstydzie i niesławie

29.10.2015

„Nie pomogły zaprzyjaźnione media ani cały 'postępowy świat'. Polacy powiedzieli 'dość!'”.

Marcin Wolski przyznaje, że warto było czekać na wybory, które skończą się tak, jak niedzielne głosowanie. „III RP odchodzi we wstydzie i niesławie. Odchodzi na krótkie ławy opozycji jej sztandarowa partia Platforma Obywatelska, znika, oby bezpowrotnie, nieskutecznie przemalowywana postkomunistyczna lewica” - pisze Wolski w „Gazecie Polskiej”.

Dodaje, że „trudno o lepsze symbole tego upadku niż obraz prezydenta, strażnika żyrandola, który został skradziony z Pałacu, czy wiceministry sprawiedliwości, wiezionej przez funkcjonariuszy do izby wytrzeźwień”.

„Nie pomogły zaprzyjaźnione media ani cały „postępowy świat”. Polacy, niezależnie od statusu, wieku czy wykształcenia, wyraźnie powiedzieli „dość!” bywalcom lokali w rodzaju Sowa i Przyjaciele, funkcjonariuszom państwa istniejącego tylko teoretycznie. Kartonowa armia PiS rozgromiła elitę, która podobno nie miała z kim przegrać” - pisze Wolski.

„Warto było czekać, zwłaszcza jeśli nie czekało się z założonymi rękami” - dodaje.

„Tego wieczoru, kiedy w słowach zwycięzców dominowała wielkoduszność i wola zgody pod biało-czerwonym sztandarem, przegrani i ich lokaje nie zdobyli się na jedno właściwe zdanie: 'Polacy, wybaczcie nam!” - kwituje Wolski.

ez

[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook