Jedynie prawda jest ciekawa


Wolski do "obrońców demokracji": gdzie byliście przez ostatnie lata?

27.12.2015

Marcin Wolski pyta tzw. "obrońców demokracji" o to, gdzie byli przez ostatnie siedem lat, gdy w państwie źle się działo.


"Nurtuje mnie jedno pytanie, które chciałbym zadać dzisiejszym obrońcom wolności i demokracji, tym bardziej  godnym podziwu, że bronią wartości, którym nikt i nic we współczesnej Polsce nie zagraża. Gdzie byliście?" - zaczyna swój felieton na niezależna.pl.

Wolski pyta o to, gdzie ci obrońcy byli, gdy m.in. nagminnie łamano prawo, wyprzedawano majątek narodowy, dewastowano oświatę i upolityczniano państwo według znajomości i powiązań partyjnych.

"Gdzie byliście, gdy z przestrzeni publicznej wykluczano inaczej myślących, wywalano z mediów cenione programy i redaktorów, kiedy filmy mogli kręcić jedynie słuszni reżyserzy, dotacjami karmić się poprawne polityczne czasopisma, a głos publicznie zabierać prawie wyłącznie zwolennicy władzy? Czy protestowaliście przeciw oczywistym kłamstwom, lejącym się 24 godziny na dobę, czy domagaliście się rozliczania afer i ukarania winnych?" - pyta dalej.

Dalej odnosi się do wyśmiewania  prezydenta Lecha Kaczyńskiego czy oddawania Rosji przez polskie władze śledztwa smoleńskiego.

"Mimo wszelkich starań nie uda się wam udowodnić, że was tu wczoraj nie było, że narodziliście się dzisiaj i krzykiem noworodka objawiacie swój sprzeciw wobec świata. Daliście się poznać, i to od dosyć dawna" - pisze.

Wolski przypomina, że niegdyś Tusk wieścił opozycji, że wyginie jak dinozaury.

"My nie wieszczymy wam losu trylobitów. Po prostu pewnego dnia rozejrzycie się i zobaczycie, że was nie ma!" - kończy.

lap/niezależna.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook