Jedynie prawda jest ciekawa


Wolski do "obrońców demokracji": gdzie byliście przez ostatnie lata?

27.12.2015

Marcin Wolski pyta tzw. "obrońców demokracji" o to, gdzie byli przez ostatnie siedem lat, gdy w państwie źle się działo.


"Nurtuje mnie jedno pytanie, które chciałbym zadać dzisiejszym obrońcom wolności i demokracji, tym bardziej  godnym podziwu, że bronią wartości, którym nikt i nic we współczesnej Polsce nie zagraża. Gdzie byliście?" - zaczyna swój felieton na niezależna.pl.

Wolski pyta o to, gdzie ci obrońcy byli, gdy m.in. nagminnie łamano prawo, wyprzedawano majątek narodowy, dewastowano oświatę i upolityczniano państwo według znajomości i powiązań partyjnych.

"Gdzie byliście, gdy z przestrzeni publicznej wykluczano inaczej myślących, wywalano z mediów cenione programy i redaktorów, kiedy filmy mogli kręcić jedynie słuszni reżyserzy, dotacjami karmić się poprawne polityczne czasopisma, a głos publicznie zabierać prawie wyłącznie zwolennicy władzy? Czy protestowaliście przeciw oczywistym kłamstwom, lejącym się 24 godziny na dobę, czy domagaliście się rozliczania afer i ukarania winnych?" - pyta dalej.

Dalej odnosi się do wyśmiewania  prezydenta Lecha Kaczyńskiego czy oddawania Rosji przez polskie władze śledztwa smoleńskiego.

"Mimo wszelkich starań nie uda się wam udowodnić, że was tu wczoraj nie było, że narodziliście się dzisiaj i krzykiem noworodka objawiacie swój sprzeciw wobec świata. Daliście się poznać, i to od dosyć dawna" - pisze.

Wolski przypomina, że niegdyś Tusk wieścił opozycji, że wyginie jak dinozaury.

"My nie wieszczymy wam losu trylobitów. Po prostu pewnego dnia rozejrzycie się i zobaczycie, że was nie ma!" - kończy.

lap/niezależna.pl

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook