Jedynie prawda jest ciekawa


Wolski do "obrońców demokracji": gdzie byliście przez ostatnie lata?

27.12.2015

Marcin Wolski pyta tzw. "obrońców demokracji" o to, gdzie byli przez ostatnie siedem lat, gdy w państwie źle się działo.


"Nurtuje mnie jedno pytanie, które chciałbym zadać dzisiejszym obrońcom wolności i demokracji, tym bardziej  godnym podziwu, że bronią wartości, którym nikt i nic we współczesnej Polsce nie zagraża. Gdzie byliście?" - zaczyna swój felieton na niezależna.pl.

Wolski pyta o to, gdzie ci obrońcy byli, gdy m.in. nagminnie łamano prawo, wyprzedawano majątek narodowy, dewastowano oświatę i upolityczniano państwo według znajomości i powiązań partyjnych.

"Gdzie byliście, gdy z przestrzeni publicznej wykluczano inaczej myślących, wywalano z mediów cenione programy i redaktorów, kiedy filmy mogli kręcić jedynie słuszni reżyserzy, dotacjami karmić się poprawne polityczne czasopisma, a głos publicznie zabierać prawie wyłącznie zwolennicy władzy? Czy protestowaliście przeciw oczywistym kłamstwom, lejącym się 24 godziny na dobę, czy domagaliście się rozliczania afer i ukarania winnych?" - pyta dalej.

Dalej odnosi się do wyśmiewania  prezydenta Lecha Kaczyńskiego czy oddawania Rosji przez polskie władze śledztwa smoleńskiego.

"Mimo wszelkich starań nie uda się wam udowodnić, że was tu wczoraj nie było, że narodziliście się dzisiaj i krzykiem noworodka objawiacie swój sprzeciw wobec świata. Daliście się poznać, i to od dosyć dawna" - pisze.

Wolski przypomina, że niegdyś Tusk wieścił opozycji, że wyginie jak dinozaury.

"My nie wieszczymy wam losu trylobitów. Po prostu pewnego dnia rozejrzycie się i zobaczycie, że was nie ma!" - kończy.

lap/niezależna.pl

[fot. YouTube]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook