Jedynie prawda jest ciekawa

Wolski: Czołowe media już się pogubiły

16.12.2015

Nikt nie przejmuje się kardynalną zasadą rozdziału informacji od komentarza – podkreśla w felietonie Marcin Wolski, który w ten sposób komentuje medialne manipulacje dotyczące sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego.

- W miniony weekend wszystkich pobił warszawski ratusz, twierdzący, że KODowców było trzy razy więcej niż zwolenników wolności i solidarności. Cóż, nawet łgać dobrze nie umieją. Ale dożyliśmy czasów, że nawet profesjonaliści się pogubili. Z tego, co pokazują ostatnio czołowe media, można by ułożyć praktyczne sylabus grzechów dzisiejszego dziennikarstwa głównego nurtu. Nikt nie przejmuje się kardynalną zasadą rozdziału informacji od komentarza – wyjaśnia Wolski na łamach „Gazety Polskiej”.

- Informacje są specyficznie dobierane, a hierarchia ważności podporządkowana interesowi mocodawców. Rzeczy ważne, np. wyprawa Dudy do Chin czy wizyta Camerona w Polsce, fakty o ogromnym znaczeniu, załatwiają parosekundowe migawki, po czym przykrywają je sensacyjne newsy lub tabloidowe ciekawostki – wyjaśnia Marcin Wolski i dodaje, że nawet dopuszczeni do głosu politycy są „rozwadniani” w zupie zgasłych gwiazd pozaparlamentarnych.

- Ostatecznie celem jest wytworzenie wrażenia, że istnieje tylko jedna ostateczna prawda, reprezentowana przez ludzi mądrych i oświeconych. Jak za komuny, tyle że marksizm-leninizm zastąpiło lewactwo-toleranctwo-gender – dodał Wolski i podkreślił, że wczorajsze „autorytety” już przegrały, choć ciągle nie są w stanie przyjąć tego do wiadomości.

mmil/Gazeta Polska

[Fot. Fratria]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook