Jedynie prawda jest ciekawa


Wolski: Czego bronicie?

01.02.2016

Państwo policyjne PiS? "A jakie było do tej pory? Ile podsłuchów założyli funkcjonariusze w czasach miłości?"

Marcin Wolski zastanawia się, co wypycha ludzi na ulicę i przed czym de facto bronią się zwolennicy KOD-u. "Czy ktokolwiek uczciwy i rozsądny może nazwać realizacją swobód i wolnością stan dotychczasowy, gdy większość medialnego rynku była przestrzenią, z której wykluczano wszystkich i wszystko, co nie zgadzało się z ideologią jednej gazety i praktyką rządzących partii?" - pyta Wolski na łamach "GPC".

I odnosi się również do zmian w TK. "Czy demokratycznym mógł być kraj, w którym Trybunał – strażnika konstytucji – obsadzili nominaci jednej strony sporu politycznego, każąc w dodatku wierzyć w apolityczny charakter tego grona" - pyta.

Zaznacza, że "podobnie rzecz się miała ze służbą cywilną". "Zasada konkursów była piękna, ale u nas tak się jakoś składało, że wygrywali jedynie słuszni kandydaci i w efekcie praktyczną większość stanowisk w kraju obsadziła nomenklatura partyjno-towarzyska" - tłumaczy.

Rozpawia się przy tym z kolejnymi argumentami przytaczanymi przez zwolenników KOD-u. PiS buduje państwo policyjne? "A jakie było do tej pory? Ile podsłuchów założyli funkcjonariusze w czasach miłości? Ile było działań nielegalnych, ile łamania prawa? Co prawda państwo to niezdolne było łapać szpiegów, rozliczać wielkich aferzystów lub sądzić sprawców zaniedbań, zaniechań, niegospodarności czy wręcz zdrady, miało jednak ogromny arsenał działań dla zgnojenia niewygodnych, przedsiębiorczych, niezależnych" - wskazuje Wolski.

"Tego bronicie? Polskojęzycznych mediów zarządzanych przez właścicieli gardzących narodem, banków i hipermarketów transferujących za granicę polski majątek narodowy? Wolno wam! Demokracja, która podobno jest niszczona, pozwala wam na to" - pyta Wolski.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook