Jedynie prawda jest ciekawa


Wolski: Czego bronicie?

01.02.2016

Państwo policyjne PiS? "A jakie było do tej pory? Ile podsłuchów założyli funkcjonariusze w czasach miłości?"

Marcin Wolski zastanawia się, co wypycha ludzi na ulicę i przed czym de facto bronią się zwolennicy KOD-u. "Czy ktokolwiek uczciwy i rozsądny może nazwać realizacją swobód i wolnością stan dotychczasowy, gdy większość medialnego rynku była przestrzenią, z której wykluczano wszystkich i wszystko, co nie zgadzało się z ideologią jednej gazety i praktyką rządzących partii?" - pyta Wolski na łamach "GPC".

I odnosi się również do zmian w TK. "Czy demokratycznym mógł być kraj, w którym Trybunał – strażnika konstytucji – obsadzili nominaci jednej strony sporu politycznego, każąc w dodatku wierzyć w apolityczny charakter tego grona" - pyta.

Zaznacza, że "podobnie rzecz się miała ze służbą cywilną". "Zasada konkursów była piękna, ale u nas tak się jakoś składało, że wygrywali jedynie słuszni kandydaci i w efekcie praktyczną większość stanowisk w kraju obsadziła nomenklatura partyjno-towarzyska" - tłumaczy.

Rozpawia się przy tym z kolejnymi argumentami przytaczanymi przez zwolenników KOD-u. PiS buduje państwo policyjne? "A jakie było do tej pory? Ile podsłuchów założyli funkcjonariusze w czasach miłości? Ile było działań nielegalnych, ile łamania prawa? Co prawda państwo to niezdolne było łapać szpiegów, rozliczać wielkich aferzystów lub sądzić sprawców zaniedbań, zaniechań, niegospodarności czy wręcz zdrady, miało jednak ogromny arsenał działań dla zgnojenia niewygodnych, przedsiębiorczych, niezależnych" - wskazuje Wolski.

"Tego bronicie? Polskojęzycznych mediów zarządzanych przez właścicieli gardzących narodem, banków i hipermarketów transferujących za granicę polski majątek narodowy? Wolno wam! Demokracja, która podobno jest niszczona, pozwala wam na to" - pyta Wolski.

ez
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 2. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 3. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 4. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 5. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 6. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 7. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook