Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wolski: „Cud Dudy” pokazuje prostą prawdę o naszym narodzie

23.08.2015

„Nasze były ulice, nasze niebo, a momentami nawet wydawało się, że nasza jest telewizja”- podkreśla satyryk na niezależnej.pl

Marcin Wolski w komentarzu „Nasz sierpień” podkreśla, że w tym roku 15 sierpnia było wielkie święto naszej Ojczyzny.

„Nasze były ulice, nasze niebo, a momentami nawet wydawało się, że nasza jest telewizja”- podkreśla satyryk na niezależnej.pl Wolski relacjonuje, że obecności Ewy Kopacz nikt nie zauważałby na ulicach, gdyby nie to, że wciąż popełniała gafy. „Natomiast wicepremierzy Tomasz Siemoniak i Janusz Piechociński zachowywali się tak, jakby do końca życia chcieli nieść baldachim nad Andrzejem Dudą”.

Co wyróżniło święto z tego roku od tych z lat poprzednich? Warta Honorowa została wystawiona wewnątrz pałacowego dziedzińca a nie jak to miało miejsce jeszcze rok temu na zewnątrz. Były  w tym roku odsłaniane pomniki, a całe rodziny cieszyły się widokiem rekonstrukcji.
„Znikły gdzieś rowy, podziały dzielące rzekomo „ten kraj”- napisał Marcin Wolski.

Pisarz i satyryk relacjonuje, że prezydent Duda we wszystkim jest bardzo naturalny. A Bronisław Komorowski nie miał w sobie takiej naturalności, podobnie jak goszczący tego dnia w TVN gen. Marek Dukaczewski .„Czy nie byłoby bardziej elegancko (w trosce o zachowanie parytetów) przeprowadzić wywiad z ministrem Siergiejem Ławrowem albo choćby rosyjskim ambasadorem... Przed wojną do koncelebry świąt państwowych nie zapraszano Juliana Marchlewskiego”- czytamy na niezależnej. pl

Marcin Wolski wskazuje na „Cud Dudy” . Polacy potrzebują autorytetu i wspólnoty i od razu dodaje, ze podobna euforia była 1979r. w czasie pielgrzymki Jana Pawła II, choć gdzieniegdzie chodzili „człekokształtni faceci w garniturach”. „Oczywiście radość z odzyskanej przestrzeni publicznej nie powinna przysłaniać faktu, że ta druga część Polski bynajmniej się nie rozpłynęła i jeszcze nie skapitulowała. Przyczaiła się tylko. Następstwem tamtej pielgrzymki była Solidarność, do której wstąpiło aż 10 mln Polaków (aż czy może tylko?), ale również stan wojenny”- przypomina satyryk.

Dzisiejsza sytuacja jest oczywiście nieporównywalna do tej sprzed tamtych lat. „Trudno nie zgodzić się z Janem Marią Rokitą, który twierdzi, że tylko bomba atomowa mogłaby przeszkodzić Zjednoczonej Prawicy zwyciężyć jesienią”. Jednak Wolski apeluje, abyśmy to my sami nie przeszkodzili w tym zwycięstwie.

niezależna.pl/es

fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Warto poczytać

 1. 04c2ed08c4504c9090755b6edb3dd1b9 20.01.2017

  Siostra Kijowskiego we „wSieci”: "Nie nadaje się na przywódcę"

  „Jest dla mnie oczywiste, że za KOD stoi jakaś siła. Mateusz sam by tego nie wymyślił".

 2. mid-17120101 20.01.2017

  Wałęsa: „Jestem czysty jak łza”

  "Mój syn też nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie”.

 3. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 4. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 5. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 6. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 7. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 8. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook