Jedynie prawda jest ciekawa


Wolski: „Cud Dudy” pokazuje prostą prawdę o naszym narodzie

23.08.2015

„Nasze były ulice, nasze niebo, a momentami nawet wydawało się, że nasza jest telewizja”- podkreśla satyryk na niezależnej.pl

Marcin Wolski w komentarzu „Nasz sierpień” podkreśla, że w tym roku 15 sierpnia było wielkie święto naszej Ojczyzny.

„Nasze były ulice, nasze niebo, a momentami nawet wydawało się, że nasza jest telewizja”- podkreśla satyryk na niezależnej.pl Wolski relacjonuje, że obecności Ewy Kopacz nikt nie zauważałby na ulicach, gdyby nie to, że wciąż popełniała gafy. „Natomiast wicepremierzy Tomasz Siemoniak i Janusz Piechociński zachowywali się tak, jakby do końca życia chcieli nieść baldachim nad Andrzejem Dudą”.

Co wyróżniło święto z tego roku od tych z lat poprzednich? Warta Honorowa została wystawiona wewnątrz pałacowego dziedzińca a nie jak to miało miejsce jeszcze rok temu na zewnątrz. Były  w tym roku odsłaniane pomniki, a całe rodziny cieszyły się widokiem rekonstrukcji.
„Znikły gdzieś rowy, podziały dzielące rzekomo „ten kraj”- napisał Marcin Wolski.

Pisarz i satyryk relacjonuje, że prezydent Duda we wszystkim jest bardzo naturalny. A Bronisław Komorowski nie miał w sobie takiej naturalności, podobnie jak goszczący tego dnia w TVN gen. Marek Dukaczewski .„Czy nie byłoby bardziej elegancko (w trosce o zachowanie parytetów) przeprowadzić wywiad z ministrem Siergiejem Ławrowem albo choćby rosyjskim ambasadorem... Przed wojną do koncelebry świąt państwowych nie zapraszano Juliana Marchlewskiego”- czytamy na niezależnej. pl

Marcin Wolski wskazuje na „Cud Dudy” . Polacy potrzebują autorytetu i wspólnoty i od razu dodaje, ze podobna euforia była 1979r. w czasie pielgrzymki Jana Pawła II, choć gdzieniegdzie chodzili „człekokształtni faceci w garniturach”. „Oczywiście radość z odzyskanej przestrzeni publicznej nie powinna przysłaniać faktu, że ta druga część Polski bynajmniej się nie rozpłynęła i jeszcze nie skapitulowała. Przyczaiła się tylko. Następstwem tamtej pielgrzymki była Solidarność, do której wstąpiło aż 10 mln Polaków (aż czy może tylko?), ale również stan wojenny”- przypomina satyryk.

Dzisiejsza sytuacja jest oczywiście nieporównywalna do tej sprzed tamtych lat. „Trudno nie zgodzić się z Janem Marią Rokitą, który twierdzi, że tylko bomba atomowa mogłaby przeszkodzić Zjednoczonej Prawicy zwyciężyć jesienią”. Jednak Wolski apeluje, abyśmy to my sami nie przeszkodzili w tym zwycięstwie.

niezależna.pl/es

fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook