Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Wolność w Polsce jest zagrożona

12.12.2012

Rząd Donalda Tuska ma duże problemy z rządzeniem i bardzo obawia się krytyki. Dlatego zaczyna ograniczać wolność w Polsce. Jarosław Kaczyński w przeddzień marszu udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej".

Jarosław Kaczyński tłumaczy w kontekście jutrzejszego marszu, że data 13 grudnia nie straciła na aktualności jeśli chodzi o konieczność upominania się o swoje prawa.

- Ci, którzy rządzą najwyraźniej nie potrafią sobie radzić w kraju, gdzie jest wolność, i na różne sposoby starają się ją ograniczać - mówi „Gazecie Polskiej”.

Tłumaczy, że "mamy poważny problem z polską wolnością". Odnosi to m.in. do sytuacji w Unii Europejskiej, do statusu Polski w niej. 

- Funkcjonują teraz w Unii projekty, które są arbitralnie przedstawiane przez jedne państwa innym i które - gdyby je zrealizować - oznaczają niemalże całkowitą utratę suwerenności przynajmniej w dziedzinie gospodarczej.

Jako przykład podaje przedstawioną niedawno naszemu krajowi propozycję, że będziemy mogli korzystać z funduszy europejskich, jeśli decyzje budżetowe będzie kontrolowała Bruksela.

Prezes PiS odnosi się m.in. do sprawy tworzenia ustawy o „mowie nienawiści”. Według niego wykluczenie przez Małgorzatę Kidawę-Błońską jednego głównych twórców specyficznego „języka miłości” Stefana Niesiołowskiego z grona osób, przeciwko którym można by skierować nowe prawo, świadczy o tym, iż jest to skierowane przeciwko opozycji.

- Taka interpretacja jeszcze nieuchwalonej ustawy w polskich warunkach, gdy wymiar sprawiedliwości reaguje na komunikaty rządzących szybko i robi to precyzyjnie, będzie obowiązująca - tłumaczy lider opozycji.

Według niego likwidacja tygodnika „Uważam Rze” i zdemolowanie redakcji dziennika „Rzeczpospolita” jest dowodem na to, że partia Donalda Tuska ze strachu przed konsekwencjami związanymi z katastrofą smoleńską „zacieśnia szeregi”.

- Rządzący mając świadomość, iż co jakiś czas będzie coś wychodziło na jaw, postanowili zlikwidować ostatni ośrodek głównonurtowy, który mógł takie informacje przekazywać. Teraz cokolwiek ujrzy światło dzienne, będzie blokowane - mówi Kaczyński.

Na pytanie, czy żałuje słów o morderstwie, prezes PiS przypomniał, iże nie skierował ich pod adresem rządu.

- Gabinet Tuska obciążyłem nie za zamach, lecz za mataczenie, i to podtrzymuję. Przez te 28 miesięcy to było jedno wielkie matactwo. Nie żałuję w żadnym wypadku tych słów, nie mogliśmy się do tego nie ustosunkowywać.

O samym przyznaniu prokuratury wojskowej, że jednak odkryto ślady trotylu na wraku tupolewa, Jarosław Kaczyński mówi:

- Gdy okazuje się, że tam odkryto, przy pomocy precyzyjnych urządzeń, ślady trotylu, to jest to bardzo daleko idące potwierdzenie, że mógł być to zamach, czyli niesamowita zbrodnia. Nikt nie ma prawa tego kwestionować. Zabicie 96 obywateli Polski na czele z prezydentem jest straszliwą zbrodnią.

Slaw/ Gazeta Polska

[FOTO: PAP/Maciej Kulczyński]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook