Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Wolność w Polsce jest zagrożona

12.12.2012

Rząd Donalda Tuska ma duże problemy z rządzeniem i bardzo obawia się krytyki. Dlatego zaczyna ograniczać wolność w Polsce. Jarosław Kaczyński w przeddzień marszu udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej".

Jarosław Kaczyński tłumaczy w kontekście jutrzejszego marszu, że data 13 grudnia nie straciła na aktualności jeśli chodzi o konieczność upominania się o swoje prawa.

- Ci, którzy rządzą najwyraźniej nie potrafią sobie radzić w kraju, gdzie jest wolność, i na różne sposoby starają się ją ograniczać - mówi „Gazecie Polskiej”.

Tłumaczy, że "mamy poważny problem z polską wolnością". Odnosi to m.in. do sytuacji w Unii Europejskiej, do statusu Polski w niej. 

- Funkcjonują teraz w Unii projekty, które są arbitralnie przedstawiane przez jedne państwa innym i które - gdyby je zrealizować - oznaczają niemalże całkowitą utratę suwerenności przynajmniej w dziedzinie gospodarczej.

Jako przykład podaje przedstawioną niedawno naszemu krajowi propozycję, że będziemy mogli korzystać z funduszy europejskich, jeśli decyzje budżetowe będzie kontrolowała Bruksela.

Prezes PiS odnosi się m.in. do sprawy tworzenia ustawy o „mowie nienawiści”. Według niego wykluczenie przez Małgorzatę Kidawę-Błońską jednego głównych twórców specyficznego „języka miłości” Stefana Niesiołowskiego z grona osób, przeciwko którym można by skierować nowe prawo, świadczy o tym, iż jest to skierowane przeciwko opozycji.

- Taka interpretacja jeszcze nieuchwalonej ustawy w polskich warunkach, gdy wymiar sprawiedliwości reaguje na komunikaty rządzących szybko i robi to precyzyjnie, będzie obowiązująca - tłumaczy lider opozycji.

Według niego likwidacja tygodnika „Uważam Rze” i zdemolowanie redakcji dziennika „Rzeczpospolita” jest dowodem na to, że partia Donalda Tuska ze strachu przed konsekwencjami związanymi z katastrofą smoleńską „zacieśnia szeregi”.

- Rządzący mając świadomość, iż co jakiś czas będzie coś wychodziło na jaw, postanowili zlikwidować ostatni ośrodek głównonurtowy, który mógł takie informacje przekazywać. Teraz cokolwiek ujrzy światło dzienne, będzie blokowane - mówi Kaczyński.

Na pytanie, czy żałuje słów o morderstwie, prezes PiS przypomniał, iże nie skierował ich pod adresem rządu.

- Gabinet Tuska obciążyłem nie za zamach, lecz za mataczenie, i to podtrzymuję. Przez te 28 miesięcy to było jedno wielkie matactwo. Nie żałuję w żadnym wypadku tych słów, nie mogliśmy się do tego nie ustosunkowywać.

O samym przyznaniu prokuratury wojskowej, że jednak odkryto ślady trotylu na wraku tupolewa, Jarosław Kaczyński mówi:

- Gdy okazuje się, że tam odkryto, przy pomocy precyzyjnych urządzeń, ślady trotylu, to jest to bardzo daleko idące potwierdzenie, że mógł być to zamach, czyli niesamowita zbrodnia. Nikt nie ma prawa tego kwestionować. Zabicie 96 obywateli Polski na czele z prezydentem jest straszliwą zbrodnią.

Slaw/ Gazeta Polska

[FOTO: PAP/Maciej Kulczyński]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook