Jedynie prawda jest ciekawa

Wolniewicz: Lewactwo odpowiada kwikiem

04.01.2016

Prof. Wolniewicz zwraca uwagę na ważne problemy Polski i Europy.

„Lewactwo w Polsce czuje się zagrożone. Są odsuwani, więc odpowiadają kwikiem, a ten kwik przybiera artykułowane formy. Formą kwiku jest hasło: „my bronimy demokracji” (…) Oni robią swoją robotę. Takim wspólnym mianownikiem biurokracji, lewactwa i kapitału jest wrogość do chrześcijaństwa. To są wszyscy przeciwnicy chrześcijańskiej Europy. Im Europa chrześcijańska wadzi. Oni chcą to rozwalić” - komentuje prof. Bogusław Wolniewicz w rozmowie z Telewizją Republika.


Prof. skomentował też problem masowej nielegalnej imigracji z państw islamskich.

„To ma być taran, przy pomocy którego lewactwo, które opanowało UE rozwali państwa narodowe i stworzy amalgamat niezróżnicowany, europejski” - powiedział Wolniewicz.

Filozof zwraca jednak uwagę na bardzo ważną kwestię. Jego zdaniem „europeizacja” nie była w stanie zniszczyć uczuć narodowych i wciąż mają one znaczenie.

„Te uczucia narodowe są na co dzień przesłonięte, nie widać ich, ale w ważnych wypadkach się budzą. Ten żywioł znajduje sobie różne ujścia. Jednym z takich ujść były ostatnie wybory u nas. To była jedna z sił, która doprowadziła PiS do zwycięstwa”

mly/telewizjarepublika

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook