Jedynie prawda jest ciekawa


Woliński: Tu chodzi o „wyzwolenie” od płci

06.10.2014

„To ma wyzwolić człowieka z „opresji” bycia mężczyzną lub kobietą. Rozróżnienie bowiem na płeć żeńską i męską jest według zwolenników gender przyczyną nierówności i przemocy na świecie” – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes Fundacji Mamy i Taty Paweł Woliński.

Rozmówca portalu podkreśla, że konwencja rodzi bardzo dużo niebezpieczeństw, a nie wprowadza nic nowego i konkretnego:

„Większość kwestii mówiących o bezpieczeństwie rodziny, kobiet i dzieci funkcjonuje w naszym państwie od dawna. Sama konwencja nie daje większej ochrony, natomiast pozwala na zupełnie inne rzeczy” - mówi prezes Fundacji Mamy i Taty.

I dodaje:

„Chodzi np. o pojęcia, które nie są obecne w polskim porządku prawnym – takie jak „płeć kulturowa”. Pojawia się pytanie dotyczące rozróżnień „płci kulturowej” i płci biologicznej” - czytamy na portalu wPolityce.pl.

A skutki wprowadzenia nowych przepisów może być tragiczne:

„Jeżeli mówimy, że konwencja będzie walczyć ze stereotypowymi i zakorzenionymi w społeczeństwie wizerunkami rodziny, seksualności i płci człowieka – to możemy spodziewać się wielu rzeczy, które w naszej kulturze są uznawane za niestereotypowe” - mówi prezes.

Woliński wskazuje, że można się bronić przed tymi przepisami:

„Musimy edukować społeczeństwo i oddziaływać na posłów, którzy będą głosować nad tą ustawą, ponieważ jest to akt prawny mogący ingerować w konstytucyjny porządek RP na co zwracają uwagę dołączone przez Ministerstwo Sprawiedliwości do ustawy ratyfikującej Konwencję zastrzeżenia konstytucyjne” - mówi.

Cały wywiad można przeczytać na portalu wPolityce.pl

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook