Jedynie prawda jest ciekawa

Woliński: Tu chodzi o „wyzwolenie” od płci

06.10.2014

„To ma wyzwolić człowieka z „opresji” bycia mężczyzną lub kobietą. Rozróżnienie bowiem na płeć żeńską i męską jest według zwolenników gender przyczyną nierówności i przemocy na świecie” – mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes Fundacji Mamy i Taty Paweł Woliński.

Rozmówca portalu podkreśla, że konwencja rodzi bardzo dużo niebezpieczeństw, a nie wprowadza nic nowego i konkretnego:

„Większość kwestii mówiących o bezpieczeństwie rodziny, kobiet i dzieci funkcjonuje w naszym państwie od dawna. Sama konwencja nie daje większej ochrony, natomiast pozwala na zupełnie inne rzeczy” - mówi prezes Fundacji Mamy i Taty.

I dodaje:

„Chodzi np. o pojęcia, które nie są obecne w polskim porządku prawnym – takie jak „płeć kulturowa”. Pojawia się pytanie dotyczące rozróżnień „płci kulturowej” i płci biologicznej” - czytamy na portalu wPolityce.pl.

A skutki wprowadzenia nowych przepisów może być tragiczne:

„Jeżeli mówimy, że konwencja będzie walczyć ze stereotypowymi i zakorzenionymi w społeczeństwie wizerunkami rodziny, seksualności i płci człowieka – to możemy spodziewać się wielu rzeczy, które w naszej kulturze są uznawane za niestereotypowe” - mówi prezes.

Woliński wskazuje, że można się bronić przed tymi przepisami:

„Musimy edukować społeczeństwo i oddziaływać na posłów, którzy będą głosować nad tą ustawą, ponieważ jest to akt prawny mogący ingerować w konstytucyjny porządek RP na co zwracają uwagę dołączone przez Ministerstwo Sprawiedliwości do ustawy ratyfikującej Konwencję zastrzeżenia konstytucyjne” - mówi.

Cały wywiad można przeczytać na portalu wPolityce.pl

[fot: sxc.hu]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook