Jedynie prawda jest ciekawa


Wojskowe służby nie zapominają

27.01.2014

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Jerzy Jachowicz tłumaczy, dlaczego były szef MSW i likwidator WSI powinien otrzymać Order Orła Białego.

- Antoni Macierewicz uważany jest za jednego z najbardziej zdeterminowanych, a przez to niebezpiecznych przeciwników establishmentu III RP. Jednakże w ostatnich tygodniach nagonka na niego przybrała siłę tornada. Składa się na to kilka przyczyn. Najważniejszą z nich, niezwykle bolesną dla obecnego karłowatego kształtu polskiej demokracji, jest powołanie, a następnie kierowanie pracami zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej – pisze Jerzy Jachowicz.
Publicysta przypomina o udziale Antoniego Macierewicza w likwidacji WSI, co ściągnęło na niego falę krytyki oraz gniew osób, którym się naraził. - Dla jego przeciwników gorzką pigułką, której nie są w stanie przełknąć, jest niedawna decyzja prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji WSI z 2007 r. Pretekstem do „ostatecznej rozprawy” z Macierewiczem ma być jego praca w komisji weryfikacyjnej oraz przy tworzeniu raportu o WSI. Naciskają na to od dawna ludzie byłych wojskowych służb, których interesy nie tylko naruszył, ale rozbił – pisze dziennikarz.

Jerzy Jachowicz komentuje również doniesienia medialne, które przedstawiały byłego szefa WSI w negatywnym świetle. - W połowie grudnia ubiegłego roku tygodnik „Wprost” napisał, że raport
z likwidacji WSI został przetłumaczony na język rosyjski jeszcze przed jego publikacją w języku polskim. Kłamliwy tekst stał się przyczyną bombardowania wiceprezesa PiS brutalnymi oskarżeniami. Zarówno przez polityków, jak i mainstreamowe media. Wśród polityków jak zwykle wyróżniał się Janusz Palikot (…) Palikot w swoich oskarżeniach posunął się tak daleko, że przedwczesne tłumaczenie raportu na język rosyjski uzasadniał tym, iż Macierewicz działa na usługach moskiewskich służb. Dopiero po kilku dniach okazało się, że informacja tygodnika „Wprost” jest fałszywa. Odkryto dokumenty, które wyraźnie świadczyły o tym, iż raport opublikowano w połowie lutego 2007 r.,
a tłumaczenie na język rosyjski odbywało się sukcesywnie w marcu, kwietniu i kilku następnych miesiącach – tłumaczy dziennikarz tygodnika „wSieci”.

Czego boją się przeciwnicy Antoniego Macierewicza i dlaczego nie ustają w ciągłej krytyce jego działań? Więcej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży już 27 stycznia, także
w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

wSieci, lz

[fot: PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook