Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wojskowe służby nie zapominają

27.01.2014

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Jerzy Jachowicz tłumaczy, dlaczego były szef MSW i likwidator WSI powinien otrzymać Order Orła Białego.

- Antoni Macierewicz uważany jest za jednego z najbardziej zdeterminowanych, a przez to niebezpiecznych przeciwników establishmentu III RP. Jednakże w ostatnich tygodniach nagonka na niego przybrała siłę tornada. Składa się na to kilka przyczyn. Najważniejszą z nich, niezwykle bolesną dla obecnego karłowatego kształtu polskiej demokracji, jest powołanie, a następnie kierowanie pracami zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej – pisze Jerzy Jachowicz.
Publicysta przypomina o udziale Antoniego Macierewicza w likwidacji WSI, co ściągnęło na niego falę krytyki oraz gniew osób, którym się naraził. - Dla jego przeciwników gorzką pigułką, której nie są w stanie przełknąć, jest niedawna decyzja prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji WSI z 2007 r. Pretekstem do „ostatecznej rozprawy” z Macierewiczem ma być jego praca w komisji weryfikacyjnej oraz przy tworzeniu raportu o WSI. Naciskają na to od dawna ludzie byłych wojskowych służb, których interesy nie tylko naruszył, ale rozbił – pisze dziennikarz.

Jerzy Jachowicz komentuje również doniesienia medialne, które przedstawiały byłego szefa WSI w negatywnym świetle. - W połowie grudnia ubiegłego roku tygodnik „Wprost” napisał, że raport
z likwidacji WSI został przetłumaczony na język rosyjski jeszcze przed jego publikacją w języku polskim. Kłamliwy tekst stał się przyczyną bombardowania wiceprezesa PiS brutalnymi oskarżeniami. Zarówno przez polityków, jak i mainstreamowe media. Wśród polityków jak zwykle wyróżniał się Janusz Palikot (…) Palikot w swoich oskarżeniach posunął się tak daleko, że przedwczesne tłumaczenie raportu na język rosyjski uzasadniał tym, iż Macierewicz działa na usługach moskiewskich służb. Dopiero po kilku dniach okazało się, że informacja tygodnika „Wprost” jest fałszywa. Odkryto dokumenty, które wyraźnie świadczyły o tym, iż raport opublikowano w połowie lutego 2007 r.,
a tłumaczenie na język rosyjski odbywało się sukcesywnie w marcu, kwietniu i kilku następnych miesiącach – tłumaczy dziennikarz tygodnika „wSieci”.

Czego boją się przeciwnicy Antoniego Macierewicza i dlaczego nie ustają w ciągłej krytyce jego działań? Więcej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży już 27 stycznia, także
w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

wSieci, lz

[fot: PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. boj 30.03.2017

  "wSieci": Bój o MSZ

  Konrad Kołodziejski o poważnych zmianach w resorcie.

 2. zybert2017303 30.03.2017

  Zybertowicz: Wojna informacyjna prowadzona przez Rosję

  - Ostrzelanie konsulatu i próba zaaranżowania fałszywej rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy to elementy wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję — tak wczorajsze wydarzenia ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.

 3. 1280px-AdamMichnik2012 30.03.2017

  Michnik: „ Kaczyński zrobi wszystko, żeby zniszczyć naszą gazetę”

  Adam Michnik udzielił wywiadu austriackiej gazecie „der Standard”, w którym stwierdził, że kłopoty "Gazety Wyborczej" są efektem działań prezesa PiS.

 4. bied11 30.03.2017

  Biedroń: Prior robił "porządek" w redakcjach

  Tajemniczy człowiek z Niemiec Peter Prior robił czystki w redakcjach gazet i wpływał na materiały prasowe, które w nich się ukazywały.

 5. jachvw 30.03.2017

  Jachowicz: Petru przygotowuje jakąś niespodziankę

  Jachowicz żartuje, że nie spał kilka nocy, bo martwił się, kto będzie premierem.

 6. met33 30.03.2017

  Abp Głódź: Chrześcijaństwo z Polski promieniuje na zewnątrz

  Chrześcijaństwo z Polski faktycznie promieniuje na zewnątrz i nie możemy nosić w sobie kompleksu - mówi w rozmowie z KAI abp Sławoj Leszek Głódź.

 7. flickrrrr-moody 29.03.2017

  Szewczak: Róbmy swoje, róbmy swoje

  "Dramat, nieszczęścia, upadek i bankructwa wieścił mistrz tanich frazesów prof. Leszka Balcerowicz i jego uczeń, ignorant ekonomiczny".

 8. Internet700x40013-2017 29.03.2017

  "wSieci": Kwaśne ciacho Makłowicza

  Dorota Łosiewicz pisze o aferze rozpętanej przez Roberta Makłowicza.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook