Jedynie prawda jest ciekawa

Wójcik: Komisja odsłoni patologię reprywatyzacji

06.02.2017

- Dziś toczy się ponad 100 śledztw i na jaw wychodzą przekręty praz patologie - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik odnosząc się do afery reprywatyzacyjnej.

- Warunki do tworzenia takiej metropolii to Śląsk i Warszawa. (…) To ogromna szansa dla mieszkańców. (…) Podniesie się ich jakość życia i będą zupełnie nowe miejsca pracy. To ogromna szansa dla Warszawy i mieszkańców okolicznych gmin, a także dla mieszkańców Śląska. (…) To może dać impuls do rozwoju. Dlatego nie darłbym szat nad projektem poselskim - powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Rozmówca Adriana Klarenbacha odniósł się również do afery reprywatyzacyjnej. - Nie zamieciemy tego typu spraw pod dywan. (…) Możemy spodziewać się, że będą kolejne zatrzymania i aresztowania. (…) W czasach PO zamiatano sprawy pod dywan. Dziś toczy się ponad 100 śledztw i na jaw wychodzą przekręty praz patologie - mówił Wójcik. - Komisja Weryfikacyjna odsłoni cały mechanizm tej patologicznej sytuacji. Właśnie nad tym pracujemy - zaznaczył.

W rozmowie pojawił się również temat zwalczania karuzel VAT-owskich. - Drodzy przedsiębiorcy, to nie jest ustawa przeciwko wam, przeciwko uczciwym ludziom i podatnikom. To ustawa przeciwko gangsterom! - podkreślił wiceszef resortu sprawiedliwości.

Zapytany o słowa Jarosława Sokołowskiego, ps. Masa, który powiedział, że dopiero PiS zaczął zwalczać przestępczość, przyznał: Wolałbym, żeby z ust gangstera nie padały tego typu zdania. Z jednej strony powinniśmy się cieszyć, bo mówi, że mafie boją się PiS, z drugiej strony pada to z ust człowieka, który jest świadkiem koronnym, ale ma bardzo trudną przeszłość.

Wiceminister sprawiedliwości skomentował również słowa sędziego Tulei, jakie po ogłoszeniu wyroku ws. Ryszarda Boguckiego. - To jest upolitycznianie! (…) Panie sędzio, proszę sobie poczytać konstytucję. Sądy stoją na straży przestrzegania prawa. (…) Proszę nie doprowadzać do chaosu w naszym państwie! - powiedział Michał Wójcik.

[fot. Artur Ślęzak/commons.wikimedia.org]

wPolityce.pl/ems

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook