Jedynie prawda jest ciekawa


Wójcik: Komisja odsłoni patologię reprywatyzacji

06.02.2017

- Dziś toczy się ponad 100 śledztw i na jaw wychodzą przekręty praz patologie - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik odnosząc się do afery reprywatyzacyjnej.

- Warunki do tworzenia takiej metropolii to Śląsk i Warszawa. (…) To ogromna szansa dla mieszkańców. (…) Podniesie się ich jakość życia i będą zupełnie nowe miejsca pracy. To ogromna szansa dla Warszawy i mieszkańców okolicznych gmin, a także dla mieszkańców Śląska. (…) To może dać impuls do rozwoju. Dlatego nie darłbym szat nad projektem poselskim - powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Rozmówca Adriana Klarenbacha odniósł się również do afery reprywatyzacyjnej. - Nie zamieciemy tego typu spraw pod dywan. (…) Możemy spodziewać się, że będą kolejne zatrzymania i aresztowania. (…) W czasach PO zamiatano sprawy pod dywan. Dziś toczy się ponad 100 śledztw i na jaw wychodzą przekręty praz patologie - mówił Wójcik. - Komisja Weryfikacyjna odsłoni cały mechanizm tej patologicznej sytuacji. Właśnie nad tym pracujemy - zaznaczył.

W rozmowie pojawił się również temat zwalczania karuzel VAT-owskich. - Drodzy przedsiębiorcy, to nie jest ustawa przeciwko wam, przeciwko uczciwym ludziom i podatnikom. To ustawa przeciwko gangsterom! - podkreślił wiceszef resortu sprawiedliwości.

Zapytany o słowa Jarosława Sokołowskiego, ps. Masa, który powiedział, że dopiero PiS zaczął zwalczać przestępczość, przyznał: Wolałbym, żeby z ust gangstera nie padały tego typu zdania. Z jednej strony powinniśmy się cieszyć, bo mówi, że mafie boją się PiS, z drugiej strony pada to z ust człowieka, który jest świadkiem koronnym, ale ma bardzo trudną przeszłość.

Wiceminister sprawiedliwości skomentował również słowa sędziego Tulei, jakie po ogłoszeniu wyroku ws. Ryszarda Boguckiego. - To jest upolitycznianie! (…) Panie sędzio, proszę sobie poczytać konstytucję. Sądy stoją na straży przestrzegania prawa. (…) Proszę nie doprowadzać do chaosu w naszym państwie! - powiedział Michał Wójcik.

[fot. Artur Ślęzak/commons.wikimedia.org]

wPolityce.pl/ems

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 3. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 4. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 5. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 6. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook