Jedynie prawda jest ciekawa


Wójcik: Komisja odsłoni patologię reprywatyzacji

06.02.2017

- Dziś toczy się ponad 100 śledztw i na jaw wychodzą przekręty praz patologie - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik odnosząc się do afery reprywatyzacyjnej.

- Warunki do tworzenia takiej metropolii to Śląsk i Warszawa. (…) To ogromna szansa dla mieszkańców. (…) Podniesie się ich jakość życia i będą zupełnie nowe miejsca pracy. To ogromna szansa dla Warszawy i mieszkańców okolicznych gmin, a także dla mieszkańców Śląska. (…) To może dać impuls do rozwoju. Dlatego nie darłbym szat nad projektem poselskim - powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Rozmówca Adriana Klarenbacha odniósł się również do afery reprywatyzacyjnej. - Nie zamieciemy tego typu spraw pod dywan. (…) Możemy spodziewać się, że będą kolejne zatrzymania i aresztowania. (…) W czasach PO zamiatano sprawy pod dywan. Dziś toczy się ponad 100 śledztw i na jaw wychodzą przekręty praz patologie - mówił Wójcik. - Komisja Weryfikacyjna odsłoni cały mechanizm tej patologicznej sytuacji. Właśnie nad tym pracujemy - zaznaczył.

W rozmowie pojawił się również temat zwalczania karuzel VAT-owskich. - Drodzy przedsiębiorcy, to nie jest ustawa przeciwko wam, przeciwko uczciwym ludziom i podatnikom. To ustawa przeciwko gangsterom! - podkreślił wiceszef resortu sprawiedliwości.

Zapytany o słowa Jarosława Sokołowskiego, ps. Masa, który powiedział, że dopiero PiS zaczął zwalczać przestępczość, przyznał: Wolałbym, żeby z ust gangstera nie padały tego typu zdania. Z jednej strony powinniśmy się cieszyć, bo mówi, że mafie boją się PiS, z drugiej strony pada to z ust człowieka, który jest świadkiem koronnym, ale ma bardzo trudną przeszłość.

Wiceminister sprawiedliwości skomentował również słowa sędziego Tulei, jakie po ogłoszeniu wyroku ws. Ryszarda Boguckiego. - To jest upolitycznianie! (…) Panie sędzio, proszę sobie poczytać konstytucję. Sądy stoją na straży przestrzegania prawa. (…) Proszę nie doprowadzać do chaosu w naszym państwie! - powiedział Michał Wójcik.

[fot. Artur Ślęzak/commons.wikimedia.org]

wPolityce.pl/ems

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook