Jedynie prawda jest ciekawa


Wojciechowski: zły dziennikarz, kóry złapał

15.09.2012

Gdańska prowokacja dziennikarzy podlega ochronie prawnej ze względu na stan wyższej konieczności. Premier Tusk potępił dyspozycyjność gdańskiego sędziego, ale jeszcze bardziej potępił dziennikarza, który tę dyspozycyjność podstępnie ujawnił.

Dlatego prezes, który sprzeniewierzył się urzędowi ma być odwołany z prezesa i czeka go los zwykłego, prostego sędziego, natomiast dziennikarz, który to sprzeniewierzenie ujawnił, ma być odwołany z dziennikarza, oskarżony, osądzony i skazany i czeka go więzienny wikt.

Ot i hipokryzja Platformy i premiera Tuska. Zły dyspozycyjny prezes, ale jeszcze gorszy dziennikarz, który tę zła dyspozycyjność ujawnił. Lepiej było nie ujawniać, niech by dyspozycyjny prezes nadal usłużnie odpowiadał na telefony.

Nie inaczej było ze sprawą chlipiącej posłanki, złapanej na przyjmowaniu łapówy. Źle, że tę łapówkę brała, ale jeszcze gorzej, że została na tym złapana. Zła posłanka, ale jeszcze gorszy agent Tomek, który ją złapał, a najgorszy szef CBA, który to złapanie zorganizował.

Nawet jak ją sąd, z właściwą sobie szybkością, po pięciu latach już osądził – politycy PO komentowali to w duchu – słusznie skazana, niesłusznie złapana.

A mówiąc serio – ściganie dziennikarskiej prowokacji GPC jest skandalem. Działania dziennikarza, czy dziennikarzy, organizujących tę prowokację, korzystają z ochrony prawnej na zasadzie stanu wyższej konieczności. Jeśli gonię złodzieja, to mogę w ramach pościgu złapać bez pytania cudzy rower i nie odpowiadam za jego zabór na zasadzie stanu wyższej konieczności. Na tej samej zasadzie nie odpowiada ten, kto chcąc złapać na gorącym uczynku nierzetelnego sędziego, wykonał do niego fałszywy telefon czy wysłał fałszywego maila. Stan wyższej konieczności – i wszystko powinno być jasne.

Ale w Platformie tylko pomroczność jest jasna.

Janusz Wojciechowski

[fot. sxc.hu]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook