Jedynie prawda jest ciekawa

Wojciechowski: Wynik PSL jest z kosmosu!

19.11.2014

„To jest zatrważające, że po siedmiu latach rządów Platformy, państwo polskie nie jest wstanie przeprowadzić sprawnych wyborów” - mówi europoseł PiS Janusz Wojciechowski w rozmowie z Radiem Wnet.

Polityk przekonuje, że tegoroczne wybory samorządowe, są klęską demokracji. Dodał, że wygrana PSL, jest osiągnięta w sposób nieuczciwy.

To „zwycięstwo” PSL jest osiągnięte przy pomocy jakiś manipulacji, których jeszcze nie znamy. Ale jest to wielkie zagrożenie dla polskiej demokracji. Już abstrahując od PSL-u, bo ten wynik pokazany w exit poll był możliwy, przy jakiś naciskach, których nie można wprost nazwać fałszerstwami. A te wyniki cząstkowe podane przez PKW są wzięte z jakiegoś kosmosu” - mówi Wojciechowski.

Janusz Wojciechowski z rezerwą odniósł się do propozycji powtórnych wyborów, przeprowadzanych tylko na szczeblu samorządowym:

„Powtórzone wybory, w warunkach, kiedy społeczeństwo będzie zmęczone, może skutkować równie niereprezentatywnymi wynikami, z jakimi mamy teraz do czynienia. Gdyby miały być powtarzane wybory to powinny być przeprowadzone na wszystkich stopniach. Razem, ze zmianą rządu i większości parlamentarnej” - mówił europoseł.

Radio Wnet, lz

[fot: PAP/Bartłomiej Zborowski]  

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook