Jedynie prawda jest ciekawa


Wojciechowski: Tusk chce wymazać z pamięci sprawę Rosiaka

05.07.2014

Można zatem powiedzieć tak: Łódź zwykłe zabójstwo, Smoleńsk zwykła katastrofa.

Stefczyk.info: Naczelny Sąd Administracyjny przychylił się do wniosku premiera Donalda Tuska, nie przyznając renty żonie zamordowanego działacza PiS Marka Rosiaka, który był pana asystentem. Sąd uznał, że w tym morderstwie nie było niczego wyjątkowego. Podziela pan tę opinię?

Janusz Wojciechowski, europoseł PiS: Widzę w tym wyroku zupełną bezduszność sądu i niezrozumienie tego co wydarzyło się w 2010 roku w Łodzi. W moim biurze został popełniony potworny mord polityczny i zaliczenie tego przez premiera do tysięcy innych zabójstw, których się dokonuje w Polsce każdego roku jest wręcz obraźliwe dla pamięci śp. Marka Rosiaka.

Obraźliwe, ponieważ Donald Tusk w ten sposób porównał morderstwo polityczne z którym niewątpliwie mieliśmy do czynienia np. z porachunkami gangsterów?

To przykre, ale właśnie tak wygląda sytuacja o której rozmawiamy. Nazwanie tego zwykłą zbrodnią… Wie pan, można zatem powiedzieć tak: Łódź zwykłe zabójstwo, Smoleńsk zwykła katastrofa.

Premier mógł odpuścić?

Mam ogromne pretensje do premiera, że doprowadził do tego procesu. Sprawił, że wdowa po zamordowanym człowieku musiała przyjść przed sąd. Przypomnijmy, że WSA w Łodzi przyznał pani Rosiak rację i nakazał rozważenie wyjątkowości tej sytuacji, dlatego premier poszedł z tym do NSA. To bardzo przykre i upokarzające. Premier sam wystawił sobie świadectwo.

Jaki to ma cel?

Donald Tusk chce, aby ta sprawa została jak najszybciej zapomniana. Chce ją wymazać zarówno ze swojej pamięci, jak również pamięci wszystkich Polaków. Najlepiej stwierdzić, że nic się nie stało, to taki zabójstwo jak inne.

Czy premier mógł nadzorować przebieg sprawy? Pytam, ponieważ urzędnicy z KPRM twierdzą, że premier o niczym nie wiedział.

Z moich informacji wynika, że jest to osobista decyzja Donalda Tuska. W czasie pogrzebu śp. Marka Rosiaka mówiłem, że nie słychać słowa „przepraszam” czy „żałujemy” ze strony tych, którzy nasączyli nienawiścią tego sprawcę. Jak widać, zabrakło nie tylko słów. Powiem może mocne słowa, ale tak czuję: tak się zachowują ludzie, którzy ponoszą moralną współodpowiedzialność za to co się stało.

Ma pan tu na myśli premiera?

Donald Tusk zachowuje się właśnie w taki sposób. Premier każdego roku przyznaje setki takich rent. Zdobycie się na tak mały gest nie kosztuje wiele, trzeba jednak chcieć. Dlatego mam większe pretensje do premiera, niż do decyzji NSA.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

CZYTAJ WIĘCEJ: Kulisy procesu ws. Marka Rosiaka: skąd taka determinacja premiera Tuska ws. renty po zamordowanym? Marek Markiewicz: „Wyrok przygotowany był wcześniej. Sędziowie nie patrzyli w oczy”.

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook