Jedynie prawda jest ciekawa


Wojciechowski: Strachy na dinozaury

21.12.2012

Czasem się dziwimy, gdy skądinąd rozsądni ludzie na dźwięk słów Prawo i Sprawiedliwość doznają rozszerzenia źrenic oraz iniekcji adrenaliny, żeby mięśnie przygotować do ucieczki. Bo naładowana strachem dinozaura tylna część mózgu ostrzega – uciekaj przed PiS-em, bo cie zje! I uciekają, nie zastanawiając się dlaczego.

Dinozaur analizował świat w pierwszym rzędzie pod kątem własnego bezpieczeństwa. Czy to co widzę przed sobą może mnie zjeść i muszę przed tym uciekać, czy też ja mogę to zjeść, w związku z czym powinienem je gonić.

Specjaliści od komunikacji społecznej twierdzą, że i w ludzkim umyśle pozostało też coś z tej „gadziej” analizy, stąd dużą rolę w relacjach społecznych odgrywa strach. Manipulując strachem można osiągnąć wiele.

Dobrze to wiedzą specjaliści od straszenia PiS-em.

Czasem się dziwimy, gdy skądinąd rozsądni ludzie na dźwięk słów Prawo i Sprawiedliwość doznają rozszerzenia źrenic oraz iniekcji adrenaliny, żeby mięśnie przygotować do ucieczki. Bo naładowana strachem dinozaura tylna część mózgu ostrzega – uciekaj przed PiS-em, bo cie zje! I uciekają, nie zastanawiając się dlaczego.

Bój się PiS-u i uciekaj, bo PiS wywoła wojnę z Niemcami albo z Rosją! Jedna armia ruszy na Berlin, druga na Moskwę, a piętnaście F-16 czy też szesnaście F-15 (nie pamiętam) zbombarduje Magnitogorsk i Zagłębie Ruhry.

Bój się PiS-u i uciekaj, bo PiS chce wszystkich aresztować, nawet tak biedną i nieszczęśliwą kobietę, jak posłanka Sawicka!

I nieważne, że teraz więźniów jest znacznie więcej niż było za PiS-u, a Polsatowski program „Państwo w państwie” raz po raz pokazuje historie ludzi niewinnie aresztowanych bynajmniej nie za rządów Kaczyńskiego.

Bój się PiS-u i uciekaj, bo PiS wszystkich podsłuchuje!
I nieważne, że podsłuchów jest dwa, czy już może trzy razy więcej, niż za PiS-u było!
Bój się PiS-u i uciekaj, bo PiS chce wszystkich złapać na fotoradary i wlepić im mandaty!

I nieważne, ze prawdziwe fotoradary stawia się dopiero teraz, takie żółte „światowidy”, co to z każdej strony widzą i łapią i że władza dopiero teraz naprawdę chce nas złupić mandatami!

Bój się PiS-u i uciekaj, zwłaszcza gdy jesteś przedsiębiorcą, bo PiS niszczy przedsiębiorców.

I nieważne, że prawdziwa masakra przedsiębiorców, zwłaszcza drobnych, na przykład transportowych, urządzana jest przez aparat skarbowy właśnie teraz (przykładami służę).

Bój się PiS-u i uciekaj, uciekaj, uciekaj....

I dinozaury uciekają, choć coraz więcej z nich ogląda się za siebie i zaczyna się zastanawiać, że te strachy to raczej na jaszczurki i na żaby, a nie na wysokorozwinięte gady.

Janusz Wojciechowski
[fot. PAP/L.Szymański]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook