Jedynie prawda jest ciekawa


Wojciechowski: Strachy na dinozaury

21.12.2012

Czasem się dziwimy, gdy skądinąd rozsądni ludzie na dźwięk słów Prawo i Sprawiedliwość doznają rozszerzenia źrenic oraz iniekcji adrenaliny, żeby mięśnie przygotować do ucieczki. Bo naładowana strachem dinozaura tylna część mózgu ostrzega – uciekaj przed PiS-em, bo cie zje! I uciekają, nie zastanawiając się dlaczego.

Dinozaur analizował świat w pierwszym rzędzie pod kątem własnego bezpieczeństwa. Czy to co widzę przed sobą może mnie zjeść i muszę przed tym uciekać, czy też ja mogę to zjeść, w związku z czym powinienem je gonić.

Specjaliści od komunikacji społecznej twierdzą, że i w ludzkim umyśle pozostało też coś z tej „gadziej” analizy, stąd dużą rolę w relacjach społecznych odgrywa strach. Manipulując strachem można osiągnąć wiele.

Dobrze to wiedzą specjaliści od straszenia PiS-em.

Czasem się dziwimy, gdy skądinąd rozsądni ludzie na dźwięk słów Prawo i Sprawiedliwość doznają rozszerzenia źrenic oraz iniekcji adrenaliny, żeby mięśnie przygotować do ucieczki. Bo naładowana strachem dinozaura tylna część mózgu ostrzega – uciekaj przed PiS-em, bo cie zje! I uciekają, nie zastanawiając się dlaczego.

Bój się PiS-u i uciekaj, bo PiS wywoła wojnę z Niemcami albo z Rosją! Jedna armia ruszy na Berlin, druga na Moskwę, a piętnaście F-16 czy też szesnaście F-15 (nie pamiętam) zbombarduje Magnitogorsk i Zagłębie Ruhry.

Bój się PiS-u i uciekaj, bo PiS chce wszystkich aresztować, nawet tak biedną i nieszczęśliwą kobietę, jak posłanka Sawicka!

I nieważne, że teraz więźniów jest znacznie więcej niż było za PiS-u, a Polsatowski program „Państwo w państwie” raz po raz pokazuje historie ludzi niewinnie aresztowanych bynajmniej nie za rządów Kaczyńskiego.

Bój się PiS-u i uciekaj, bo PiS wszystkich podsłuchuje!
I nieważne, że podsłuchów jest dwa, czy już może trzy razy więcej, niż za PiS-u było!
Bój się PiS-u i uciekaj, bo PiS chce wszystkich złapać na fotoradary i wlepić im mandaty!

I nieważne, ze prawdziwe fotoradary stawia się dopiero teraz, takie żółte „światowidy”, co to z każdej strony widzą i łapią i że władza dopiero teraz naprawdę chce nas złupić mandatami!

Bój się PiS-u i uciekaj, zwłaszcza gdy jesteś przedsiębiorcą, bo PiS niszczy przedsiębiorców.

I nieważne, że prawdziwa masakra przedsiębiorców, zwłaszcza drobnych, na przykład transportowych, urządzana jest przez aparat skarbowy właśnie teraz (przykładami służę).

Bój się PiS-u i uciekaj, uciekaj, uciekaj....

I dinozaury uciekają, choć coraz więcej z nich ogląda się za siebie i zaczyna się zastanawiać, że te strachy to raczej na jaszczurki i na żaby, a nie na wysokorozwinięte gady.

Janusz Wojciechowski
[fot. PAP/L.Szymański]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook