Jedynie prawda jest ciekawa


Wojciechowski: Ratujmy LOT, bo firmy doradcze czekają...

11.04.2014

Parę tygodni temu prezes LOT-u w towarzystwie jednego z wiceministrów rządu Tuska skamleli w Europarlamencie do polskich eurodeputowanych - ratujcie, bo giniemy, a przecież Polska musi mieć narodowego przewoźnika – pisze Janusz Wojciechowski, europoseł PiS.

LOT lata rzadko, nisko i wolno. Pod rządami PO-PSL przynosi setki milionów strat (za rządów PiS dawał zyski). By ratować narodowego nielota, budżet państwa, czyli my, wpompowaliśmy w LOT 400 milionów złotych.

Wpompowali także ci biedacy, którzy nigdy w życiu nie lecieli samolotem, albo też latają wyłącznie tanimi liniami, bo LOT jest dla nich za drogi.

Tymczasem okazuje się, (dowiedzieli się tego senatorowie Prawa i Sprawiedliwości), że od 2008 roku na usługi prawne i doradcze LOT wydał – uwaga!!! - 74 miliony złotych. Na prawników 29 milionów, na konsultantów – 45 milionów.

LOT... 2 tysiące pracowników, samolotów kilkadziesiąt, chyba nawet nie własnych tylko dzierżawionych, firma nie wiele większa od PKS Suwałki. W czym tam im można doradzać za 74 miliony?

Na liście doradców sowicie wynagradzanych grubymi milionami przez LOT same orły i sokoły światowego doradztwa finansowego – Gotschal, Rotschild, Ernst&Young, PwC, KPMG, Norton, Mc Kinsey, a z polskich – niezastąpiona kancelaria Zakrzewski, Domański, Palinka...

No i trzeba pamiętać, że LOT ma zarząd, a w nim prezesów, wybitnych menedżerów, najtęższe z głów zarządzających polskim biznesem, bo przecież byle kogo Platforma na czele LOT-u by nie postawiła.

Przy tak wspaniałym doradztwie LOT powinien wzbijać się w niebo, zdobywać kontynenty i rynki, a on pikuje dziobem w dół.

Parę tygodni temu prezes LOT-u w towarzystwie jednego z wiceministrów rządu Tuska skamleli w europarlamencie do polskich eurodeputowanych -  ratujcie, bo giniemy, a przecież Polska musi mieć narodowego przewoźnika.

Trzeba będzie znowu zabrać niepełnosprawnym dzieciom i znowu dać LOT-owi z pół miliarda złotych. Najtęższe kancelarie doradcze świata już na kolejne miliony czekają....  

PS. Ksiądz Małkowski opowiedział wczoraj na uroczystościach smoleńskich anegdotę o Janku Usypiaczu, którego poznał w czasie, gdy był więziennym kapelanem. Janek Usypiacz zagadywał w pociągu pasażerów, potem dosypywał czegoś do herbaty, usypiał, a następnie – jak powiedział ksiądz – dokonywał przekształceń własnościowych.

Ksiądz Małkowski przestrzegał jednakże tyle przed Jankiem, co przed Donkiem Usypiaczem.Jak działa Donek Usypiacz? Właśnie tak, jak wyżej opisałem...

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Janusz Wojciechowski

[fot. profil PLL LOT na Facebooku]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook