Jedynie prawda jest ciekawa


Wojciechowski: Prokuratura nie wyklucza zamachu

18.12.2013

Prokuratura czeka wciąż i czeka (dwa i pół roku) na opinie biegłych, dotyczące między innymi brzozy i „beczki”. A więc nic nie jeszcze wyjaśnione...


1. Senatorowie PiS zadali Prokuratorowi Generalnemu kolejnych kilka pytań o śledztwo smoleńskie. Czy jeszcze się toczy, czy też przewróciło się i leży, jakie wersje są jeszcze badane, a jakie zostały wykluczone, co z biegłymi, czy już zakończyli pracę, czy zbadali ucięcie skrzydła przez brzozę oraz czy obliczeniami potwierdzili sławna beczkę, wreszcie ile jeszcze to śledztwo będzie trwało?

Prokurator Seremet odpowiedział, że śledztwo jednak jeszcze się toczy, a prokuratura wojskowa zajmuje się głównie czekaniem.
Aktualnie prokuratura czeka na na opinię Centralnego laboratorium Kryminalistycznego Policji w zakresie mechanoskopii, fizykochemii, badania broni należącej do funkcjonariuszy BOR, będących na pokładzie samolotu, wreszcie czeka na kompleksowa opinię zespołu biegłych, powołanych postanowieniem z 3 sierpnia 2011 roku. Czeka taż na opinie sądowo-lekarskie dotyczące zwłok ofiar katastrofy z Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Prokuratura spodziewa się uzyskać niektóre opinie do końca bieżącego roku. Pozostałe opinie mają wpływać sukcesywnie w przyszłym roku.
Odpowiedź na pytanie, czy samolot ściął brzozę i wykonał beczkę, znajdzie się w kompleksowej opinii zespołu biegłych, na która prokuratura czeka.
 
2. Strasznie długie to czekanie. Prokuratura działała błyskawicznie i już w sierpniu 2011 roku, zaledwie półtora roku po katastrofie, powołała zespół biegłych, a ci dwa i pół roku badają, badają i zbadać nie mogą.
Opinie z sekcji zwłok, których nie było po katastrofie, dopiero po ekshumacjach je przeprowadzono, też są oczekiwane od miesięcy, albo i lat, już zapomniałem kiedy te ekshumacje przeprowadzono. Ile można taka opinie pisać? Chyba, że biegli mają też inne, ważniejsze sprawy...
 
3. Na pytanie, ile to śledztwo będzie jeszcze trwało, Seremet odpowiedział, ze ho, ho! albo i dłużej... Na razie do przyszłej wiosny, ale z pewnością to nie będzie ostatnia wiosna tego śledztwa.
Ale najważniejsza rzecz z odpowiedzi prokuratora Seremeta – uwaga!!! - żadna z wersji śledczych w chwili obecnej nie została definitywnie wykluczona!
Czy Lemingrad to rozumie? Senatorowie mają to na pismie - żadna z wersji nie została wykluczona!
Skoro zatem prokurator nie wyklucza zamachu, to na jakiej podstawie wy go wykluczacie?

Prokuratura wciąż czeka na Godota, a wy godota, że wszystko już wieta...

Janusz Wojciechowski

[fot. raport PKBWL]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook