Jedynie prawda jest ciekawa

Wojciechowski: Oszołomska wersja o zamachu

02.11.2015

Wiadomość z sieci: Pieskow (rzecznik Kremla – JW) pytany przez dziennikarzy, czy przyczyną sobotniej katastrofy samolotu Airbus A321, należącego do rosyjskich linii czarterowych Kogalymavia, znanych też jako Metrojet, mógł być zamach terrorystyczny odparł, że nie można tego wykluczyć.

Nie ma obecnie żadnych podstaw, by wykluczyć jakąkolwiek wersję odnośnie do sobotniej katastrofy rosyjskiego samolotu w Egipcie.

Z kolei egipscy śledczy wykluczają możliwość, by rosyjski A321 lecący nad półwyspem Synaj spadł w wyniku oddziaływania z zewnątrz. Jak podaje agencja Reutera, powołując się na egipskie źródła w komisji badającej czarne skrzynki, ze wstępnej ich analizy wynika, że pilot nie wzywał pomocy.

Według egipskich śledczych wciąż najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy jest usterka lub błąd techniczny.

Kair mówi jasno – zamachu nie było. Błąd techniczny i trzeba tylko ustalić, kto rosyjskich pilotów do tego błędu skłonił. A Moskwa swoje – nie wiadomo, samolot rozpadł się w powietrzu, trzeba badać.

Oszołomstwo w tej Moskwie bezgraniczne.

Czy znajdą się w Moskwie siły rozsądku i postępu, które odrzucą oszołomską wersję zamachu i przyjmą za własne to, co stanowczo mówi Kair?

Janusz Wojciechowski

fot. PAP/EPA

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook