Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Wojciechowski: Optymizm w PO szybko zanika

20.10.2015

„Przemysł pogardy z Czerskiej prześwietlił mózgi wyborców PiS i orzekł – paranoja i autorytaryzm!” - pisze w swoim komentarzu Janusz Wojciechowski.

W sztabie wyborczym na Czerskiej doszli widocznie do przekonania, że przemysłu pogardy wciąż za mało. Nie pomaga oskarżanie PiS o wszelkie możliwie „-obie” tudzież „-izmy” - o ksenofobię, homofobię, rusofobię, antysemityzm, hitleryzm i nazizm. Nie wystarczą już pióra i dzioby napuszonych indorów czerskiej publicystyki, grających larum i wzywających do izolacji PiS i otoczenia go kordonem sanitarnym. To wszystko za mało, przemysł pogardy musi zejść niżej, bezpośrednio do wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

Nowoczesny przemysł wymaga badań naukowych, również i ten przemysł od pogardy. Przemysłowcy z Czerskiej, przy pomocy niezawodnego w takich okolicznościach przyrody CBOS, przebadali więc i prześwietlili mózgi wybranych losowo przedstawicieli gatunku wyborców PiS i postawili diagnozę - cechy charakterystyczne wyborcy PiS to paranoja i autorytaryzm!

Paranoja, powiadacie... i co teraz? Co z tą diagnozą zrobicie? Przymusowe leczenie, czy tylko poszerzony kordon sanitarny? A jeśli kordon, to jest problem, jak waszych zdrowych od naszych chorych oddzielić? Jak waszych mądrych odróżnić od naszych głupich? A może by tak, jak śpiewał Okudżawa – każdemu mądremu stempelek na łeb?

PS. Czerska zbadała też wyborców PO, u których dla odmiany zdiagnozowała optymizm i zaufanie.

Jasne, trudno nie buchać optymizmem, patrząc na radosne oblicze premier Kopacz, zwłaszcza po wczorajszej debacie.

Uczeni w piśmie (i faryzeusze) nie wyjaśnili jednakowoż, dlaczego ów pełen optymizmu gatunek w szybkim tempie zanika.

Janusz Wojciechowski
[Fot. Stefczyk.info]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook