Jedynie prawda jest ciekawa


Nie straszcie Polski Ojcem Rydzykiem!

09.07.2012

Władcy i właściciele Polski nie mogą znieść, że Ojciec Rydzyk stworzył ośrodek medialny niepoddany ich władzy. 300 tysięcy ludzi przyjechało do Częstochowy z podziękowaniem za Radio Maryja i z modlitwą o Telewizję Trwam. Nieprzebrane tłumy.

Była modlitwa, były pieśni religijne, patriotyczne, ale i rozrywkowe, w tym dowcipna piosenka „A my kochamy berety moherowe”. Była troska o Polskę, było ciepło (nie tylko od słońca), serdecznie i miło. I nie padały żadne słowa nienawiści ani szyderstwa wobec kogokolwiek. Nie było żadnej nietolerancji, homofobii, antysemityzmu, a nawet krytyka obecnej władzy wypowiadana była z umiarem.

- Nie straszcie Polski Ojcem Rydzykiem – mówił w homilii biskup kielecki Tadeusz Ryczan i dodał - on Polski nie zawiódł i nie zawiedzie.

Rzeczywiście – to co zrobił dla Polski Ojciec Rydzyk z niewielkim gronem współpracujących z nim Ojców Redemptorystów jest nadzwyczajne. Radio Maryja, które niesie otuchę milionom ludzi, w tym cierpiącym, chorym, wykluczonym z komercyjnego świata, w którym najbardziej liczy się bogactwo i siła. Telewizja Trwam, którą według prezesa Dworaka ogląda sześć tysięcy ludzi, lecz w obronie której podpisały się trzy miliony. Nasz Dziennik, który utrzymał się i rozwinął na rynku prasowym wbrew wszelkim opiniom, ze katolicka gazeta codzienna nie ma szans. I jeszcze Wyższa Szkoło Kultury Społecznej i Medialnej, gdzie kształci się naprawdę znakomita młodzież, często z biednych rodzin, której nie byłoby stać na naukę gdzie indziej.

To są dzieła, które stworzył ten zakonnik, zawistnie nazywany „biznesmenem z Torunia”. Te dzieła stworzył mimo kłód rzucanych mu pod nogi, wszak Radio Maryja przez lata było dyskryminowane przy rozdziale częstotliwości, uczelnia toruńska została pozbawiona państwowych dotacji, a Telewizji Trwam zablokowano dostęp do miejsca na multipleksie. Nie mogą mu tych dzieł wybaczyć władcy i właściciele współczesnej Polski, nie mogą znieść, że stworzył ośrodek medialny niepoddany ich władzy i wpływom, ośrodek medialny politycznie niepoprawny, szerzący wartości chrześcijańskie, patriotyczne i narodowe.

Ponoć diabeł zawsze denerwuje się na dobro i to on zdaje się podżega do atakowania Radia Maryja i Ojca Rydzyka.

Zawistnicy liczą mu pieniądze, choć mu ich nie dawali, ani z podatków, ani z własnej kieszeni i które On wydał nie dla siebie, lecz dla dobra wspólnego.

Oszczercy nazwą go „złodziejem w sutannie”, choć niczego im nie zabrał, niczego ich nie pozbawił.

Głupcy powiedzą, że jest antysemitą, choć zapytani o przykład antysemickich wypowiedzi, nie są w stanie żadnej przedstawić.

Ale dziś nie warto zajmować się zawistnikami, oszczercami i głupcami. Ważniejsze jest te 300 tysięcy dziś na Jasnej Górze, te trzy miliony, które podpisało się w obronie Telewizji Trwam i coraz większa część Polski, która słucha katolickiego głosu w swoim domu i odnajduje w nim wartości bliskie swojemu sercu i duszy.

Janusz Wojciechowski
[fot. PAP / W. Deska]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook