Jedynie prawda jest ciekawa

Wojciechowski: Kończy się ściema PO

15.10.2012

Jak pokazują ostatnie sondaże, Polacy już nie dają się nabierać Platformie, jakoby to Prawo i Sprawiedliwość wciąż było u władzy i odpowiadało za nieudolne rządy ostatnich pięciu lat - pisze europoseł Janusz Wojciechowski.

1. Za trzy lata ludzie powiedzą Jarosławowi Kaczyńskiemu – basta! - prorokował w Radiu „Zet” europoseł PO Jacek Protasiewicz.

Powiedzą – basta! - i co, odsuną PiS od władzy?

2. Platforma wciąż jeszcze wierzy, że ludzie wierzą, że w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość, a PO walczy o odsunięcie od władzy Jarosława Kaczyńskiego. I ma nadzieję, że tak jeszcze będzie za trzy lata i że po 8 latach nieudolnego rządzenia uda się znowu wygrać wybory strasząc PiS-em i wołając – czas na zmiany!

Ale ludzie najwyraźniej w tę ściemę już nie wierzą. Sondaże pokazują, że Polacy już się zorientowali, że jednak od 5 lat rządzi Platforma i to ona ponosi odpowiedzialność za bałagan i niespełnione obietnice. Dziś hasło – Kaczyński basta, czas na zmiany! - ludzi śmieszy, za 3 lata będzie już tylko wk... powiedzmy denerwowało.

3. Politycy Platformy śmieją się też z profesora Glińskiego, że to wirtualny premier. Wtóruje imj Kalisz, że to kandydat zgłoszony jak u cioci na imieninach. A tymczasem Gliński mówi mądre rzeczy i wygląda i brzmi poważnie, w odróżnieniu od coraz bardziej zagubionego, rozdygotanego, wystraszonego przez służby specjalne Tuska. Polacy słuchają uważnie Glińskiego i 49 procent już uważa, że Polska potrzebuje właśnie rządu eksperckiego.

4. I straszno i śmieszno – jak mówią Rosjanie. Strasz Platformo Kaczyńskim i śmiej się z Glińskiego! Strasz i śmiej się, na własną zgubę...

Janusz Wojciechowski
[fot. PAP/Radek Pietruszka]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook