Jedynie prawda jest ciekawa


Wojciechowski: Jest tylko opozycja wobec PiS

14.09.2013

Przy najlepszych chęciach – nie nazwę was liderami partii opozycyjnych, panowie Ziobro, Miller, czy ten trzeci. Tusk gwizdnie, to w zębach przyniesiecie mu poparcie, tak jak przynosiliście nieraz - pisze europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

Zaraz w sześciu na jednego, zgodnym chórem, zaatakują PiS. Plus siódmy redaktor, a zwłaszcza redaktorka.

Gdy przed Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej powiedziałem, że wniosek o Trybunał Stanu wobec Jarosława Kaczyńskiego to próba wyeliminowania lidera opozycji – odezwał się Leszek Miller i zażądał, żebym nie nazywał Kaczyńskiego liderem opozycji, lecz liderem jednej z partii opozycyjnych. Zaoponowałem, mówiąc, że według mojej oceny opozycja wobec władzy jest jedna – Prawo i Sprawiedliwość - a kilka innych partii, jeśli jest w opozycji, to nie do rządu, tylko do Prawa i Sprawiedliwości.

O tej dziwnej „opozycji do opozycji” mówił zresztą wczoraj Jarosław Kaczyński. Wystarczy dziś i jutro posłuchać kolejnej weekendowej dawki śniadań politycznych, kaw na ławę, szóstych czy tez siódmych dni tygodnia i czego tam jeszcze, żeby uzyskać jasny obraz – w Polsce nie ma rządu, odpowiedzialnego za stan państwa. Jest tylko PiS i opozycja wobec PiS.

Usiądą w jednym studio, obsobaczą PiS, potem popędza do drugiego, do trzeciego, zmieniając taksówki, marynarki i krawaty – ale wszędzie będzie huzia na Jarosława i na PiS!

Czy to Błaszczak będzie PiS reprezentował, czy Hofman, czy Brudziński – wszędzie będzie to samo – sześciu na jednego, plus siódmy redaktor, a zwłaszcza redaktorka.

Zaraz się zacznie - a dlaczego PiS wyszedł, a dlaczego nie przyszedł, a dlaczego Kaczyński coś powiedział albo nie powiedział, a dlaczego tu, a dlaczego nie tam, a dlaczego ten się napił, a tamten wykąpał, a dlaczego PiS siedem lat temu podatki obniżył, a białe miasteczko, a terror straszliwy, a turmy, a kazamaty?

O czym już za chwilę będą mówić, zgodnym chórem, Kidawy, Szejnfeldy, Żelichowscy, Sawiccy, Olejniczaki, Rozenki, Nałęcze, Dorny, Wenderlichy?

No właśnie o tym. Jak w mokrą pszenicę będą walić w PiS.

Niektórzy może i rządu ciut dotkną, ale delikatnie, żeby nie urazić... Rozkręcą się dopiero, gdy pan redaktor, a zwłaszcza redaktorka, delikatnie im podsunie temat PiS.

A nawet jeśli nie podsunie, to sami zgrabnie nawiążą i z góry na dół pojadą po Kaczyńskim. I to nie dwóch, z Platformy i z PSL-u, ale sześciu, bo i ten od prezydenta też jest zawsze w opozycji wobec PiS. I siódmy redaktor, a zwłaszcza redaktorka.

Przy najlepszych chęciach – nie nazwę was liderami partii opozycyjnych, panowie Ziobro, Miller, czy ten trzeci. Tusk gwizdnie, to w zębach przyniesiecie mu poparcie, tak jak przynosiliście nieraz.

Taka z was opozycja, jak z koziego ogona skrzypce...

Janusz Wojciechowski

Zainteresował Cię artykuł? Śledź nas na Facebooku!  


[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook