Jedynie prawda jest ciekawa


Wojciechowski: Jest tylko opozycja wobec PiS

14.09.2013

Przy najlepszych chęciach – nie nazwę was liderami partii opozycyjnych, panowie Ziobro, Miller, czy ten trzeci. Tusk gwizdnie, to w zębach przyniesiecie mu poparcie, tak jak przynosiliście nieraz - pisze europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

Zaraz w sześciu na jednego, zgodnym chórem, zaatakują PiS. Plus siódmy redaktor, a zwłaszcza redaktorka.

Gdy przed Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej powiedziałem, że wniosek o Trybunał Stanu wobec Jarosława Kaczyńskiego to próba wyeliminowania lidera opozycji – odezwał się Leszek Miller i zażądał, żebym nie nazywał Kaczyńskiego liderem opozycji, lecz liderem jednej z partii opozycyjnych. Zaoponowałem, mówiąc, że według mojej oceny opozycja wobec władzy jest jedna – Prawo i Sprawiedliwość - a kilka innych partii, jeśli jest w opozycji, to nie do rządu, tylko do Prawa i Sprawiedliwości.

O tej dziwnej „opozycji do opozycji” mówił zresztą wczoraj Jarosław Kaczyński. Wystarczy dziś i jutro posłuchać kolejnej weekendowej dawki śniadań politycznych, kaw na ławę, szóstych czy tez siódmych dni tygodnia i czego tam jeszcze, żeby uzyskać jasny obraz – w Polsce nie ma rządu, odpowiedzialnego za stan państwa. Jest tylko PiS i opozycja wobec PiS.

Usiądą w jednym studio, obsobaczą PiS, potem popędza do drugiego, do trzeciego, zmieniając taksówki, marynarki i krawaty – ale wszędzie będzie huzia na Jarosława i na PiS!

Czy to Błaszczak będzie PiS reprezentował, czy Hofman, czy Brudziński – wszędzie będzie to samo – sześciu na jednego, plus siódmy redaktor, a zwłaszcza redaktorka.

Zaraz się zacznie - a dlaczego PiS wyszedł, a dlaczego nie przyszedł, a dlaczego Kaczyński coś powiedział albo nie powiedział, a dlaczego tu, a dlaczego nie tam, a dlaczego ten się napił, a tamten wykąpał, a dlaczego PiS siedem lat temu podatki obniżył, a białe miasteczko, a terror straszliwy, a turmy, a kazamaty?

O czym już za chwilę będą mówić, zgodnym chórem, Kidawy, Szejnfeldy, Żelichowscy, Sawiccy, Olejniczaki, Rozenki, Nałęcze, Dorny, Wenderlichy?

No właśnie o tym. Jak w mokrą pszenicę będą walić w PiS.

Niektórzy może i rządu ciut dotkną, ale delikatnie, żeby nie urazić... Rozkręcą się dopiero, gdy pan redaktor, a zwłaszcza redaktorka, delikatnie im podsunie temat PiS.

A nawet jeśli nie podsunie, to sami zgrabnie nawiążą i z góry na dół pojadą po Kaczyńskim. I to nie dwóch, z Platformy i z PSL-u, ale sześciu, bo i ten od prezydenta też jest zawsze w opozycji wobec PiS. I siódmy redaktor, a zwłaszcza redaktorka.

Przy najlepszych chęciach – nie nazwę was liderami partii opozycyjnych, panowie Ziobro, Miller, czy ten trzeci. Tusk gwizdnie, to w zębach przyniesiecie mu poparcie, tak jak przynosiliście nieraz.

Taka z was opozycja, jak z koziego ogona skrzypce...

Janusz Wojciechowski

Zainteresował Cię artykuł? Śledź nas na Facebooku!  


[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook