Jedynie prawda jest ciekawa


Wojciechowski: Ilu tam siedzi Agatowskich?

25.07.2013

Sędzia, który nie potrafi odróżnić chorego człowieka od prawdziwego przestępcy, łańcucha z orłem na pierś zakładać nie powinien.

1. Kilka dni temu media podały, że niepełnosprawny umysłowo Radek Agatowski nie wróci do więzienia, do którego trafił za drobne kradzieże złomu. Ten chłopak, jak się okazuje ma rozwój umysłowy na poziomie 3-latka i nie rozumiał, dlaczego zabrali go od matki trzymali gdzieś zamkniętego na trzy spusty.

Sąd kołobrzeski coś wymyślił, żeby ten upośledzony psychicznie chłopak z tego więzienia wyszedł i już tam nie wracał. A miał tam siedzieć jeszcze prawie 3 lata.

Dobrze, ze sąd Agatowskiego wypuścił, ale dlaczego wcześniej go zamknął?

2. Obserwowało się biegłym psychiatrom, którzy wydawali opinie dla sądu i źle ocenili stan psychiczny chłopaka. Oberwało im się słusznie, ale gdzie był najwyższy biegły, czyli sąd?

Sędzia, który wydawał wyrok, rozmawiał przecież tym człowiekiem, przesłuchiwał go i musiał widzieć, że nie z zatwardziałym przestępcą ma do czynienia, ale z dużym dzieckiem, nieświadomym tego, co się z nim dzieje.

Musiał też ten sędzia widzieć, co za przestępstwa popełnił Agatowski, który zbierał jakieś stare żelastwa, raptem na 10 tysięcy się tego uskładało. Wysoka urzędniczka w Krakowie 15 tysięcy łapówki wzięła i ma umorzona sprawę z uwagi na znikomą szkodliwość czynu.

Temida usprawiedliwia się, że jest ślepa, ale ta w Kołobrzegu nie tylko ślepa, ale też i głucha się okazała i bez serca.

A chyba też i bez rozumu. Sędzia, który nie potrafi odróżnić poważnie chorego człowieka od prawdziwego przestępcy, łańcucha z orłem na pierś zakładać nie powinien.

3. W telewizji wypowiadał się funkcjonariusz więziennictwa, który powiedział rzecz przerażającą, choć dla mnie wcale nie zaskakującą ani nową – w polskich więzieniach siedzi wielu takich Agatowskich.

Wiem, ze jest takich wielu. W kilku podobnych sprawach pisałem interwencje do wysokich urzędów Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, Rzecznika Praw Obywatelskich.

Odpowiedzi są z reguły takie:

Ble, ble, ble... - , artykuł taki....bla, bla, bla... - paragraf owaki...ble, ble, ble...- nic nie mogę....bla, bla, bla – nic nie zrobię...

4. Znam sprawę, w której niepełnosprawnego człowieka, chorego na afazję, bez kontaktu słownego, a ponadto  niczemu niewinnego, za nic nie skazanego, przez pomyłkę  zamknęli i trzymali w więzieniu dwa lata. Interwencja w Prokuraturze Generalnej - odpowiedź l – ble, ble, ble – bla, bla, bla – Polacy, nic się nie stało!

5. Pan Klawisz ma rację. Ilu tam jeszcze siedzi Agatowskich? Ilu ich jeszcze tam trafi?

A ja myślę - ilu taki sędziów jak ten co skazał chorego Agatowskiego jest w polskich sądach? Ilu ich jeszcze tam trafi?

PS. Agatowskiego oskarżał tez jakiś prokurator, na pewno z siebie zadowolony.

Janusz Wojciechowski

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook