Jedynie prawda jest ciekawa


Wojciechowski: Front obrony draństwa

19.11.2015

Już ustawiają pierwsze barykady, nad którymi rozpinają transparent z napisem “obrona niezależności sądów”. Jakże mógł prezydent, wybrany przez naród, skasować tak wspaniały wyrok, który wydał wybrany przez własnych kolegów sędzia? Przecież to wbrew demokracji – grzmią wspólnie niedemokratycznie wybrane autorytety i demokratycznie wybrana opozycja.

A przecież ten wyrok wydał nie jakiś tam przypadkowy, wylosowany sędzia. Ten wyrok wydał sędzia starannie do tej sprawy dobrany, żeby nie powiedzieć – specjalnie do niej „zadaniowany”. W dodatku nagrodzony Złotym Paragrafem za kontrowersyjność orzeczeń.

Ten wyrok wydał sędzia, który pół roku zwlekał z napisaniem uzasadnienia, napisał je przypadkowo na 10 dni przed wyborami i uzasadnienie to przypadkowo wyciekło do nieprzypadkowej gazety. Jakże mógł prezydent aktem łaski skasować taki wspaniały, lejący miód na serca, wyrok?

Awantura o łaskę dla Mariusza Kamińskiego i funkcjonariuszy CBA pokazuje, gdzie głównie uderzą demony wojny z Prawem i Sprawiedliwością, gdzie będzie przebiegał główny front walki z naprawa Rzeczypospolitej. Uderzą w ton obrony niezależności sądów.

Krzyk przeciw ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego to dopiero preludium. Wrzask zacznie się, gdy minister Ziobro zacznie wznosić kasacje od niesprawiedliwych wyroków, a prawdziwe larum podniesie się, gdy prokuratura powróci pod zwierzchnictwo Ministra Sprawiedliwości. A gdy powstanie zapowiadana Izba Nadzwyczajna Sadu Najwyższego, przewidziana do rozpatrywania nadzwyczajnych apelacji od niesprawiedliwych wyroków, wtedy dopiero będzie wtedy płacz i zgrzytanie zębów.

To nie jest groźny kierunek uderzenia. Obrona niesprawiedliwości Polaków nie wzruszy. Zbyt wielka jest skala krzywd, jakich ludzie doznają w sądach, zbyt wielka jest arogancja i bezduszność, jakiej tam doświadczają. Wzrusza natomiast inna krzywda, ta, której doznają w sądach zwykli ludzie. Jak choćby ta krzywda, której doznają rodziny, którym z powodu biedy odebrano dzieci. Gdy pani premier Szydło mówiła o odbieraniu dzieci jako hańbie naszych czasów, Platforma w Sejmie buczała. Niedawni władcy chyba nadal nie zrozumieli, dlaczego przegrali wybory, chyba wciąż nie pojęli, jak wielka jest skala ludzkich krzywd w państwie, którym do wczoraj niepodzielnie rządzili.  

Nie pojęli, dlatego przegrali. Panie Prezydencie – naród dał Panu mandat również po to, a może głównie po to, by – nawiązując do słów Lecha Kaczyńskiego – zwyciężała uczciwość, a nie cynizm i draństwo. Pana decyzja w sprawie Mariusza Kamińskiego i funkcjonariuszy CBA jest jasnym sygnałem opowiedzenia się po stronie uczciwości, przeciw draństwu. Tak trzymać!

Fot. [Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook