Jedynie prawda jest ciekawa

Wojciechowski: Front obrony draństwa

19.11.2015

Już ustawiają pierwsze barykady, nad którymi rozpinają transparent z napisem “obrona niezależności sądów”. Jakże mógł prezydent, wybrany przez naród, skasować tak wspaniały wyrok, który wydał wybrany przez własnych kolegów sędzia? Przecież to wbrew demokracji – grzmią wspólnie niedemokratycznie wybrane autorytety i demokratycznie wybrana opozycja.

A przecież ten wyrok wydał nie jakiś tam przypadkowy, wylosowany sędzia. Ten wyrok wydał sędzia starannie do tej sprawy dobrany, żeby nie powiedzieć – specjalnie do niej „zadaniowany”. W dodatku nagrodzony Złotym Paragrafem za kontrowersyjność orzeczeń.

Ten wyrok wydał sędzia, który pół roku zwlekał z napisaniem uzasadnienia, napisał je przypadkowo na 10 dni przed wyborami i uzasadnienie to przypadkowo wyciekło do nieprzypadkowej gazety. Jakże mógł prezydent aktem łaski skasować taki wspaniały, lejący miód na serca, wyrok?

Awantura o łaskę dla Mariusza Kamińskiego i funkcjonariuszy CBA pokazuje, gdzie głównie uderzą demony wojny z Prawem i Sprawiedliwością, gdzie będzie przebiegał główny front walki z naprawa Rzeczypospolitej. Uderzą w ton obrony niezależności sądów.

Krzyk przeciw ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego to dopiero preludium. Wrzask zacznie się, gdy minister Ziobro zacznie wznosić kasacje od niesprawiedliwych wyroków, a prawdziwe larum podniesie się, gdy prokuratura powróci pod zwierzchnictwo Ministra Sprawiedliwości. A gdy powstanie zapowiadana Izba Nadzwyczajna Sadu Najwyższego, przewidziana do rozpatrywania nadzwyczajnych apelacji od niesprawiedliwych wyroków, wtedy dopiero będzie wtedy płacz i zgrzytanie zębów.

To nie jest groźny kierunek uderzenia. Obrona niesprawiedliwości Polaków nie wzruszy. Zbyt wielka jest skala krzywd, jakich ludzie doznają w sądach, zbyt wielka jest arogancja i bezduszność, jakiej tam doświadczają. Wzrusza natomiast inna krzywda, ta, której doznają w sądach zwykli ludzie. Jak choćby ta krzywda, której doznają rodziny, którym z powodu biedy odebrano dzieci. Gdy pani premier Szydło mówiła o odbieraniu dzieci jako hańbie naszych czasów, Platforma w Sejmie buczała. Niedawni władcy chyba nadal nie zrozumieli, dlaczego przegrali wybory, chyba wciąż nie pojęli, jak wielka jest skala ludzkich krzywd w państwie, którym do wczoraj niepodzielnie rządzili.  

Nie pojęli, dlatego przegrali. Panie Prezydencie – naród dał Panu mandat również po to, a może głównie po to, by – nawiązując do słów Lecha Kaczyńskiego – zwyciężała uczciwość, a nie cynizm i draństwo. Pana decyzja w sprawie Mariusza Kamińskiego i funkcjonariuszy CBA jest jasnym sygnałem opowiedzenia się po stronie uczciwości, przeciw draństwu. Tak trzymać!

Fot. [Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook