Jedynie prawda jest ciekawa


Wojciechowski: Breivika nie przysyłajcie

27.08.2012

Przewodniczący mówił – odstrzelić – Cyba odstrzelił. Przewodniczący mówił – wypatroszyć! - Cyba nieomal wypatroszył...

1. Przewodniczący Ruchu Wibratora udzielił wywiadu portalowi Onet, a jago myśli skrzętnie spisał redaktor Jacek Nizinkiewicz. Wśród nich taką, wywołaną zresztą pytaniem dziennikarza:

- Przyłącza się pan do głosu blogerki publikującej na stronie TOK FM, która pisze: "Breivik byłby dumny z posła Błaszczaka"?

Tak, Breivik byłby dumny z posła Błaszczaka. Gdyby Breivik żył w Polsce, to byłby członkiem PiS. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że PiS wciągnąłby Breivika na listę swoich posłów, tak jak wciągnął agenta Tomka. Oni nie mogą powiedzieć tego wprost, bo nie wypada, ale gdyby tylko mogli, to natychmiast wyciągnęliby Breivika z więzienia i umieścili w PiS.

2. Po co wyciągać norweskiego Breivika, skoro mamy w Polsce własnego. Nazywa się Ryszard Cyba, kolega obecnego Pana Przewodniczącego. Byli razem w jednej partii, która się nazywa Platforma Obywatelska. Przewodniczący był wtedy jednym z liderów PO, a Cyba jej wiernym, oddanym członkiem, w lot chwytającym ideowe przesłania.

Przewodniczący mówił – odstrzelić! – Cyba wziął pistolet i odstrzelił. Przewodniczący mówił – wypatroszyć! - Cyba wziął nóż i nieomal wypatroszył.

Akurat trafił w łódzkim biurze Prawa i Sprawiedliwości na dwóch ludzi, to dwóch zaatakował. Jakby trafił na zebranie czterdziestu działaczy, mógł i czterdziestu zabić, amunicji miał sporo. Niczym się nie różnił od Breivika.

3. Breivika nam więc nie przysyłajcie. Wystarczy, że przysłaliście Cybę...

Janusz Wojciechowski

[Ryszard Cyba w czasie procesu. Fot. PAP / Grzegorz Michałowski]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook