Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Władza wie, że jest bezkarna

09.05.2012

Drogowa katastrofa przed EURO 2012 staje się na naszych oczach faktem. Kiedy na tym portalu pytaliśmy o medialną propagandę rządu, także w tej sprawie, poseł PiS Piotr Naimski odpowiedział:

- To jest prawda, ale już za kilka tygodni okaże się, że tych dróg po prostu nie ma. I żadna propaganda na to nie poradzi, nie da się tego ukryć. Obóz rządzący wierzy, że bez końca można tworzyć wirtualną rzeczywistość. Otóż weryfikacja dorobku przychodzi zawsze.

Niestety, jestem mniejszym optymistą. Zasoby tej władzy w obszarze propagandy, medialne i finansowe, są dużo większe niż sądzimy. Za chwilę się ponownie przekonamy, jak wielkie. Nawet taki fakt jak klęska projektu drogowego, owego budowania, na którym oparte były kolejne kampanie wyborcze, także będzie (skutecznie?) przykrywany.

Bo co mówi władza? Ustami rzecznika rządu rzuca, że no trudno, tak wyszło. Ale przecież będą w końcu te drogi - po Euro... Krytyczne komentarze po tej kuriozalnej, dowodzącej całkowitej nieodpowiedzialności wypowiedzi, można przeczytać na wPolityce.pl, na Niezależnej.pl, w Naszym Dzienniku. Ale już nie zobaczy się ich w pozostałych mediach. Nawet "Rzeczpospolita" tematu nie zauważa. Dziennikarz "Faktów TVN" chwilę potem idzie tropem wypowiedzi ministra Grasia - i pokazuje, co zrobiono i że tak w ogóle to ludzie wcale się brakiem autostrad nie martwią. Naprawdę, optymistycznie było.

Potem red. Justyna Pochanke z trwogą pyta zaproszonych polityków czy Kaczyński ma rację, że nic nie zbudowano. Przecież - w jej głosie słychać groźbę - tyle zbudowano! Jak Kaczyński tak może? Lider opozycji znowu w centrum recenzji. A co dopiero będzie w "Loży Prasowej"!

A "Gazeta Wyborcza" po wyliczeniu przez lidera PiS, iż żadna z kluczowych dróg nie będzie oddana, twierdzi, że ta akurat górka za prezesem będzie oddana. A to góra piachu. Ale czytelnik musi spędzić dzień w  przekonaniu, że znowu wspólnie obnażył (z "Wyborczą") Kaczyńskiego. Nieudolny Tusk musi zejść z myśli. Lepiej nie myśleć.

Patrzmy więc uważnie, co kto mówi i twierdzi na tle drogowej katastrofy władzy. Będzie bardzo śmiesznie. Ale i trochę straszno: demokracja w której nawet takie fakty nie mogą doczekać się uczciwej oceny nie jest zdrowa.Władza, której wybacza się nawet takie blamaże, którą się tak łatwo rozgrzesza, wie, że jest bezkarna. I wie, że może naprawdę dużo. Zwłaszcza gdy widzi jak mocno, tak po jajach, bije się w opozycję.

I tak to działa od pięciu lat.

Michał Karnowski 

[fot. PAP / Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook