Jedynie prawda jest ciekawa


Władimir Bukowski: Wojna NATO-Rosja to opary absurdu

15.07.2016

Społeczeństwa i politycy Zachodu powinni przestać brać serio to, co wygadują rosyjskie władze. To jest blef. Współczesnej Rosji absolutnie nie stać na wojnę z NATO. Nie stać nawet na wojnę z Polską - powiedział w "Super Expressie" Władimir Bukowski, rosyjski dysydent, pisarz, obrońca praw człowieka.

- Jest problem tego, jak zachodnia klasa polityczna reaguje na Putina. Reagan czy Thatcher to były postaci, które przejdą do historii i odcisną trwały ślad w polityce międzynarodowej. Co zostanie po Obamie w tej polityce? Czy za kilka lat ktoś będzie jeszcze pamiętał Camerona? Kryzys wśród zachodnich polityków jest widoczny - podkreślił Bukowski.

Dodał także, że ich słabość wobec Putina bierze się z formatu przywództwa. Podkreślił, że stałe bazy NATO to także strach przed podjęciem decyzji.

- Wyobraźmy sobie, że Rosja podejmie jakąś grę. (...) Taką, jak we wschodniej Ukrainie, że ktoś się gdzieś pojawi, do czegoś dojdzie. Stałe bazy do konieczność podjęcia decyzji, a choćby wyrażenia stanowiska. "Rotacyjna" obecność wojsk w sile 4 tysięcy już niekoniecznie. Co jednak Rosja może zrobić Zachodowi na serio? Wysłać piłkarskich chuliganów do Francji? No litości, naprawdę trudno brać te dzisiejsze zapowiedzi na serio - powiedział Władimir Bukowski.

Zapytany o ty, czy NATO zaspokajając Polskę, Rumunię i kraje bałtyckie, nie odwróciło się plecami do Ukrainy i Gruzji odpowiedział, że "to właściwie potwierdzenie wcześniejszej postawy polityków wobec tych państw.

- Przecież Gruzja została pozostawiona sama sobie. USA jeszcze robiły trochę hałasu, ale Europa zachowywała się skandalicznie. To jest trochę ten sam problem, który dotyczy kryzysu Unii Europejskiej. Zarządzają nią w dużej mierze ludzie, którzy wskakują na karuzelę dobrze płatnych stanowisk, lubią luksusowe życie. Po co im pakowanie się w jakieś kryzysy? To niewygodne - zwraca uwagę Bukowski.

 

wkt/"Super Express"

 

[fot. youtube.com]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook