Jedynie prawda jest ciekawa


Władimir Bukowski: Wojna NATO-Rosja to opary absurdu

15.07.2016

Społeczeństwa i politycy Zachodu powinni przestać brać serio to, co wygadują rosyjskie władze. To jest blef. Współczesnej Rosji absolutnie nie stać na wojnę z NATO. Nie stać nawet na wojnę z Polską - powiedział w "Super Expressie" Władimir Bukowski, rosyjski dysydent, pisarz, obrońca praw człowieka.

- Jest problem tego, jak zachodnia klasa polityczna reaguje na Putina. Reagan czy Thatcher to były postaci, które przejdą do historii i odcisną trwały ślad w polityce międzynarodowej. Co zostanie po Obamie w tej polityce? Czy za kilka lat ktoś będzie jeszcze pamiętał Camerona? Kryzys wśród zachodnich polityków jest widoczny - podkreślił Bukowski.

Dodał także, że ich słabość wobec Putina bierze się z formatu przywództwa. Podkreślił, że stałe bazy NATO to także strach przed podjęciem decyzji.

- Wyobraźmy sobie, że Rosja podejmie jakąś grę. (...) Taką, jak we wschodniej Ukrainie, że ktoś się gdzieś pojawi, do czegoś dojdzie. Stałe bazy do konieczność podjęcia decyzji, a choćby wyrażenia stanowiska. "Rotacyjna" obecność wojsk w sile 4 tysięcy już niekoniecznie. Co jednak Rosja może zrobić Zachodowi na serio? Wysłać piłkarskich chuliganów do Francji? No litości, naprawdę trudno brać te dzisiejsze zapowiedzi na serio - powiedział Władimir Bukowski.

Zapytany o ty, czy NATO zaspokajając Polskę, Rumunię i kraje bałtyckie, nie odwróciło się plecami do Ukrainy i Gruzji odpowiedział, że "to właściwie potwierdzenie wcześniejszej postawy polityków wobec tych państw.

- Przecież Gruzja została pozostawiona sama sobie. USA jeszcze robiły trochę hałasu, ale Europa zachowywała się skandalicznie. To jest trochę ten sam problem, który dotyczy kryzysu Unii Europejskiej. Zarządzają nią w dużej mierze ludzie, którzy wskakują na karuzelę dobrze płatnych stanowisk, lubią luksusowe życie. Po co im pakowanie się w jakieś kryzysy? To niewygodne - zwraca uwagę Bukowski.

 

wkt/"Super Express"

 

[fot. youtube.com]

 

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook